darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

CHP milletvekili, kadın düşmanı kitaplar nedeniyle savcıları göreve çağırdı

Kütahya ve Pamukkale Belediyesi’nin kadın düşmanı öğütlerinin yer aldığı kitapları Meclis gündemine taşıyan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, savcıları göreve çağırdı. 
Kütahya Belediyesi’nin "Efendisine itaat etmeyen kadına müeyyide, dövmek", Pamukkale Belediyesi’nin “Kadınlar parklara gitmemeli. Sen kadını dövdükçe daha çok sevecek' öğütlerinin yer aldığı kitapları Meclis gündemine taşıyan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, savcıları göreve çağırdı. 

CHP'li Hürriyet dün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında da bugüne kadar binlercesi dağıtılan kitap için, "Hemen gereğini yapıyorum" demesini beklediği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın sadece güldüğünü öne sürdü.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, eski Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanı Hasan Çalışkan’ın, 16 yıl önce yazdığı 'Evlilik ve Aile Hayatı’ adlı kitabın Kütahya Belediyesi’nce üzerine belediye amblemi de bastırılarak yeni evli çiftlere dağıtıldığını söyledi. Hürriyet, “Aile ve evlilikle ilgisi yok' dediği kitaptan şu öğütleri örnek olarak gösterdi: “İyi kadın itaatkâr olandır. Kadın, efendisinden izinsiz bir yere gidemez. Kadınların 16-18 yaşlarına doğru evlendirilmeleri uygun olur. Efendisine itaat etmeyen kadına uygulanacak birinci müeyyide nasihat, ikinci müeyyide yatakta alakayı kesmek, üçüncü müeyyide kadını dövmek. Kadın işyerinde kocasından daha yakışıklı erkek görürse gönlü ona kayabilir.'

MİLLİ EĞİTİM BAKANI, 'HERKES DAĞITABİLİR' DEMİŞTİ

Hürriyet’in önceki gün konuyu Meclis’te gündeme getirip, hükümetin ne yapacağını sorması üzerine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Vallahi çağa, bilime uymayan bir kitabı ne biz okuyabiliriz ne bakabiliriz' diyerek şöyle konuştu: “Herkes dağıtabilir. Dağıtır ama vatandaşın da elinde bir terazisi var. Vatandaş katılmazsa bu kitabın bir değeri yok.'

CHP milletvekili Hürriyet dün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında da bugüne kadar binlercesi dağıtılan kitap için, “Hemen gereğini yapıyorum' demesini beklediği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın sadece güldüğünü öne sürdü. Hürriyet, “Milli Eğitim Bakanı da 'vatandaş kaale almasın’ diyor. Kaale alıyor ki spor yapan kadını dövüyor, hamile kadını, şort giyen kadını tekmeliyor' dedi.

Hürriyet, Denizli Pamukkale Belediyesi’nin 'Evlilik ve Mahremiyetleri’ adlı kitabında da, “Kadınlar spor sahalarına ve parklara gitmemeli', “Sen kadını dövdükçe seni daha çok sevecek, daha çok isteyecek', “Tokalaşmak zinaya giden yoldur' ifadelerinin yer aldığını söyledi. Hürriyet, “Bu belediyelere soruşturma başlatılmalı. Aksi halde, AKP kadına şiddetten her bahsettiğinde bu kitabı göstereceğim. Savcılara çağrıda bulunuyorum. İhbar olarak kabul edip gereğini yerine getirmelidir' diye konuştu. 

İlgili Haberler

Politika

Araç kiralama devinden iflas erteleme talebi

Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan bayram mesajı

Politika

'Bayrama da tecritte giriyorlar'

Politika

Komünist Başkan: Artık yazmaya, söylemeye utanır oldum

Politika

Özgür Özel: İsminde milliyetçilik olan parti 7 liradan dolar bozdurdu

Politika

Devlet Bahçeli'den ABD açıklaması

Politika

AKP'nin kadrolaşma sistemi: Vekil olamadıysan bürokrat ol

Politika

Tutuklu Osman Kavala'dan mektup: Dikkatimi çeken bir ifade var…

Politika

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Politika

Cumhurbaşkanlığı'ndan ABD Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıya ilişkin açıklama

Politika

HDP'den BM'ye 'baş sağlığı' mesajı

Politika

İnce: Ülkemizi IMF'ye muhtaç duruma düşürecekler