Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

'CHP, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun peşini bırakmamalı'

ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Halk TV'de Cüneyt Akman'ın sunduğu 'Zamanın Ruhu' programında gündemdeki sıcak konular hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP'nin referandum seçeneğini ortadan kaldırmak için dokunulmazlık oylamasında kısmen destek verdiğini ve bunun bir taktik olduğunun altını çizen Yanardağ, ancak baştan bu denkleme girmek yerine CHP'nin kendi denklemini kurması gerektiğinin altını çizdi.

"SEN KİMSİN!"

TOBB Genel Kurulu'nda CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 'Karşıma çık boyunun ölçüsünü alayım ' diyen Hisarcıklıoğlu'na sert tepki gösteren Yanardağ, CHP'ye ve CHP örgütlerine de bu işin peşini bırakmamaları gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

"Rifat Hisarcıklıoğlu diye bir adam var. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) başkanı. Kimsin ulan sen! 12.5 milyon oy almış ana muhalefet partisinin liderine 'Türkiye'de boyunun ölçüsünü aldın, gel burada da al' diyorsun. Kimsin sen ya! Senin üyelerinin yarısı CHP'li. Sen onları da temsil ediyorsun. Bu ne biçim bir terbiyesizlik, bu ne biçim bir küstahlık. Özür de dilemiyor. Ve birileri kalkıyor Kemal Bey'i onunla telefonla görüştürüyor. Yok böyle bir şey. Bu ülkenin yarısında CHP iktidar. Yerel yönetimleirn yarısında CHP'li belediyeler var. Hisarcıklıoğlu'nun da CHP'li belediyelerin olduğu yerlerde işyerleri var. Dava partisi böyle bir şeydir, devrimci parti böyle bir şeydir; canını okuyacaklar onun. Bal gibi de özür dileyecek. Böyle bir kavga gerekiyor. Sen genel müdürünü azarlar gibi, 12.5 milyon oy almış bir partinin genel basşkanını azarlayabilir misin? Böyle bir küstahlık olabilir mi? Öte yandan da iktidar partisine teşekkür ediyor. Sen iktidarın ötgütü müsün? Kimin örgütüsün? Anlatmaya çalıştığım bu, Rifat Hisarcıklıoğlu gittiği hiçbir yerde rahat bırakılmamalı, her yerde demokratik ölçüler içinde özür dileyene kadar protesto edilmeli."

"CHP, DEMOKRAT OLDUĞUNU KANITLAMAYA ÇALIŞMAYI BIRAKMALI"

CHP'nin HDP ile bir dayanışma içinde olmaktan çekinmemesi gerektiğini söyleyen Merdan Yanardağ, "Erdoğan ne diyecek, AKP ne diyecek, havuz medyası ne yazacak" diye siyaset üretemezsiniz. Siz çıkıp kendi politikanızı cesurca savunmak zorundasınız. Devrimci tavır bunu gerektirir. CHP'nin demokrat olduğunu topluma kanıtlama zorunluluğu yok. Ama devrimci olduğunu hatırlamalı ve buna göre davranmalı" diye konuştu.

HDP'NİN ÖZÜR BORCU VAR

 HDP'nin yıllarca AKP ile kirli bir süreç yürüttüğünü ve bugün geldiği noktada CHP ile ittifak arayışı içinde olduğunu söyleyen Merdan Yanardağ, "HDP'nin bu topluma, bu toplumdaki Kemalistlere, laiklere bir özür borcu var. Gezi direnişine başta 'bu bir darbedir' dediler. Kemalist ve laik keismlerle dalga geçtiler. Bu partinin belediye başkanı 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganı atanlara 'Mustafa Kemal'in itleri' dedi. HDP'nin bu konularda bir özür dileyerek özeleştiri yapması gerekiyor." dedi.

İlgili Haberler

Politika

KHK'lı doktorların çalışmasını kısıtlayan madde değiştirildi

Politika

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

Politika

'Anadolu'da gençler çok yalnız ve umutsuz'

Politika

Edirne'de Atatürk'e hakaret ettiği için tutuklanan Şahin, serbest bırakıldı

Politika

CHP'li Torun'dan Mansur Yavaş açıklaması

Politika

Mevlüt Çavuşoğlu: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız

Politika

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

Politika

Eski Zaman gazetesi başyazarı Ali Ünal'a 19 yıl 6 ay hapis cezası

Politika

CHP, Ankara ve Eskişehir adaylarını belirliyor

Politika

AKP Erbaş'a sahip çıktı: Hasta ziyaretinin siyaseti olmaz

Politika

HDP'den Kılıçdaroğlu-Türk görüşmesine ilişkin açıklama

Politika

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?