unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP yarın ’OHAL değil demokrasi istiyoruz’ sloganıyla sokağa çıkıyor!

CHP, 16 Nisan referandumunun yıl dönümünde ’OHAL değil demokrasi istiyoruz’ sloganıyla bir saatlik oturma eylemi yapacak

CHP, 16 Nisan referandumunun yıl dönümünde tüm ülkede OHAL’e karşı oturma eylemi yapacak. ’OHAL değil demokrasi istiyoruz’ sloganıyla gerçekleşecek eylemler için tüm siyasi partilere de katılım çağrısı yapıldı.  81 ilde saat 12.00’de gerçekleştirilecek bir saatlik oturma eyleminin yapılacağı bazı yerler şöyle:

İstanbul Taksim, Ankara Güvenpark, İzmir Konak Meydanı, Adana Atatürk Parkı, Bursa Kent Meydanı, Gaziantep Yeşilsu Meydanı, Malatya Soykan Parkı, Antalya Cumhuriyet Meydanı, Mersin Özgür Çocuk Parkı.

OHAL’i ’Her görüşe ayrım yapmaksızın uğrayan bir düzenin adı’ diye tanımlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Biz 16 Nisan’da OHAL’e karşı herkes el kaldırsın diyeceğiz. Çünkü OHAL’in dokunmadığı hiç kimse kalmadı" dedi.

’OHAL’DE CAN VE MAL GÜVENLİĞİ ORTADAN KALKTI’
Ağbaba, "Amacımız, Türkiye’de hukukun askıya alındığı, demokrasinin yok sayıldığı bir dönemde, herkesin KHK’ler ile terbiye edilmeye çalışıldığı bir dönemde tüm kamuoyunun dikkatini buraya çekmek. OHAL can ve mal güvenliğinin ortadan kalktığı, güçler ayrılığı ilkesinin yok edilerek tek koltukta birleştirildiği bir ortam yaratmış durumda. Biz bu düzene ‘boyun eğmeyelim’ diyoruz ve tüm toplumu da bu baskı rejimine karşı sessiz kalmamaya çağırıyoruz. OHAL’de hükümet tarafından yapılan hiçbir eylemi meşru saymıyoruz. OHAL Türkiye’nin itibarını dünyada da sarsan bir durum. OHAL olduğu sürece, hiç kimse Türkiye’nin demokrasi ile yönetildiğine, hukukun üstünlüğü olduğuna, yargının bağımsız olduğuna inanmaz" dedi.

’BU ZULÜM BİTSİN’
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek de yazılı açıklamayla "Allah’ın lütfu olarak değerlendirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından, bu lütfa uygun biçimde 20 Temmuz’da OHAL ilan edildi ve sivil bir darbe gerçekleştirildi. Geldiğimiz nokta; hastalıklar, ölümler, cinayetler, intiharlar. Hükümete sesleniyoruz: ’KHK’leri sivil darbe için değil, KHK mağdurlarının sorunlarını çözmek için kullanın’ İnsanların yaşadığı bu zulüm bitsin. Çıkarın bir KHK" dedi.

CANAN KAFTANCIOĞLU’NDAN ÇAĞRI
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 16 Nisan günü kent meydanlarında yapılacak ’OHAL değil demokrasi’ eylemine ’demokrasiden yana olan herkesi’ davet etti.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Güncel

CHP'den, tren faciasını araştırma önerisi

Güncel

Tüfekle oynayan çocuk hayatını kaybetti

Güncel

TTB'den tüm hekimlere çağrı

Güncel

Avukat Hareketi, yeni sistemi tartışıyor

Güncel

AKP'den açıklama: Bedelliler 28 gün boyunca ne yapacak?

Güncel

Medya patronuna kendi kızını istismardan hapis!

Güncel

Avrupa Birliği'nden OHAL açıklaması

Güncel

MİT TIR'ları davasında tutuklama

Güncel

Ahmet Hakan: Polisler Adnan Oktar'ın kafasına neden bastırıyorlar?

Güncel

Bedelli askerlik, ikinci el piyasasını canlandırdı

Güncel

Sivas'taki içme suyunda hastalık şüphesi

Güncel

8 işçi kokudan hastanelik oldu