Çok Okunanlar

Sincan'da Gökçek krizi

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

AKP'li belediye başkanının damadı tutuklandı, oğlu gözaltında

O Ses Türkiye'yi terk etti!

CHP'de 93'üncü Yıl coşkusu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Örgütü, CHP’nin 93. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutladı. CHP’nin kuruluşu ve İzmir’in işgalden kurtuluşu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde tüm yurtta çeşitli etkinliklerle anılıyor.

CHP İstanbul İl Örgütü de sabah erken saatlerde 39 ilçe merkezinde kutlama programları gerçekleştirirken, akşam da İstanbul’un birçok bölgesinde etkinlikler yapılacak. İstanbul’un 39 ilçe merkezinde eş zamanlı olarak tertiplenen programlarda Atatürk anıtlarına çelenk konularak CHP’nin 93. kuruluş yıldönümüyle ilgili konuşmalar gerçekleştirildi. Törenlerin ardından CHP ilçe örgütleri tarafından yapılan etkinliklerde CHP’nin kuruluş yıldönümünü kutlamak için partililer ilçe binalarında buluştu. 

İL BAŞKANI CANPOLAT'TAN AÇIKLAMA

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat da CHP’nin 93. kuruluş yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklamada; Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni yaşatmak için gece gündüz demeden çalışan parti üyelerini kutladı. CHP’nin, Türkiye’nin kurtuluşunun ve kuruluşunun partisi olduğunu belirten İl Başkanı Canpolat şunları söyledi: 

"Cumhuriyet Halk Partisi, bağımsızlık ve özgürlük aşkıyla emperyalizme dik çöktürenlerin, esaret gömleğini yırtıp atanların, tam bağımsız Türkiye’yi kuranların partisidir. Dünyada eşine az rastlanır köklü bir geçmişe sahip partimiz, Büyük Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bizlere armağan ettiği değerle aydınlık ve çağdaş bir Türkiye mücadelesine azim ve kararlılıkla devam etmektedir.

"Cumhuriyet Halk Partisi, tarihte olduğu gibi bugün de yine zor günlerin üstesinden gelerek karanlığın üstüne bir güneş gibi doğacaktır. Bizler cumhuriyetçiyiz, Atatürkçüyüz, devrimciyiz, sosyal demokratız. Cumhuriyeti kuran kadroların devamı olarak ülkemizi ileri demokrasiyle taçlandırmak en büyük hedefimizdir. Tarihimizden aldığımız ilham ve güçle bu ülkeye hukukun üstünlüğüne dayalı, evrensel hukuk ilkelerine bağlı birinci sınıf demokrasiyi getireceğiz.'

Kutlamalardan kareler:

atasehir.jpgatasehir2.jpgatasehir3.jpgatasehir4.jpg

 

İlgili Haberler

Güncel

Gazeteci ve İnsan Hakları savunucusu Berat Günçıkan'ı kaybettik

Güncel

Eski Sağlık Bakanlığı çalışanı 32 kişi hakkında gözaltı kararı

Güncel

Bedelli askerliğe ilişkin celp ve sevk tarihleri açıklandı

Güncel

İDO gemileri internette satışa çıktı

Güncel

Gece ağlayan çocuk, ailesini ölümden kurtardı

Güncel

Evine balkondan girmeye çalışırken 7. kattan düşerek öldü

Güncel

Andımız'ın yazarı Reşit Galip anıldı... 'Andımız'ı her yerde okuyacağız'

Güncel

İhsan Eliaçık'dan Türkçe ezan şartı

Güncel

Ünlü fast food zincirinin hamburgerinden kurtçuk çıktı

Güncel

Bakan Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırı değişecek

Güncel

Bakan Akar'dan Kaşıkçı açıklaması: Ceset valizlerle...

Güncel

173 üniversite topluluğundan ortak bildiri: Andımız yeniden okutulsun