darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

CHP'den kurşun tepkisi: Bize vız gelir

İZMİR Adliyesi önünde, CHP il teşkilatının çağrısı üzerine toplanan partililer, İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısında şehit düşen polis memurları için Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne tabanca kurşunu bırakılmasına tepki gösterdi. CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, "Genel Başkanımıza yönelik organize ve planlı bir saldırı düzenlenmiştir. Bu saldırıyı düzenleyenleri ve arkasında kim olduğu belli zihniyeti kamuoyunun huzurunda lanetle kınıyoruz" dedi.

CHP İzmir il teşkilatının çağrısı üzerine, bazı milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve partililer saat 10.30'da adliye önünde bir araya geldi. 

Grup adına basın açıklamasını İl Başkanı Yüksel yaptı. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'na hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan CHP Balçova Gençlik Kolları Başkanı Korcan Uçman'a destek için adliyeye geldiklerini belirten Başkan Yüksel, şöyle konuştu:

"Vezneciler'de düzenlenen terör saldırısında şehit olan polislerimiz Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü'nün Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazında, sayın Genel Başkanımıza yönelik organize ve planlı bir saldırı düzenlenmiştir. Bu saldırıyı düzenleyenleri ve arkasında kim olduğu belli zihniyeti, kamuoyunun huzurunda lanetle kınıyoruz. Aslında bugün genç arkadaşımıza destek için burada toplanacaktık. Şehit cenazelerinde düzenlenen provokasyonlarla, bu saldırıların failleri bir siyasi kazanç elde etmeye çalışmaktadır. Bu alçak saldırıyı icra edenler kendilerine verilen talimatları yerine getiren birer piyondur. Sayın Genel Başkanımızın önüne mermi bırakılarak suikast tehdidinde bulunulmasına seyirci kalan düşük profilli Başbakan, İçişleri Bakanı ve bu kişileri yönlendiren Kaçak Saray zihniyeti bu saldırının gerçek failidir. Bugün gelen her şehidin sorumlusu PKK terör örgütüne yardım ve yataklık yapmış olan Erdoğan ve AKP yöneticileridir. Şehitlere 'Kelle', PKK terör örgütü lideri Öcalan'a 'Sayın' diyen, 'Şehit cenazesi gelince yaygara çıkartıyorlar' ifadesini kullanan, 'AKP ile PKK doğrudan görüşüyor' diyerek işlediği suçu itiraf eden, Erdoğan ev AKP yöneticileri PKK'nın şehirleri silah deposu haline çevirmesine, vergi mahkemeleri kurmasına, trafik kontrolü yapmasına hatta asker alma şubesi açmasına göz yummuş, valilere verdikleri 'Dokunmayın' talimatı ile PKK'nın önünde siper olmuştur."

Türkiye'nin sorunlarının çıkışının, CHP çatısı altında birleşmek, özgür ve barış içinde bir Türkiye'nin mücadelesi içinde yer almak olduğunu söyleyen Yüksel, her CHP'linin Türkiye sevdalısı olduğunu vurguladı.

'BU YOLDAN DA DÖNMEYECEĞİZ'

Başkan Kocaoğlu ise "Bilinçli bir şekilde uzun bir süredir, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve ulu önderimiz Atatürk'ün ilkelerinin savunucusu ve Türkiye'nin en güçlü örgütü CHP'ye bir saldırı düzenlenmektedir. Bu il, ilçe başkanları ve Genel Başkanı'mıza yapılmaktadır. Burada sindirme politikası izlenmektedir. Yani 'Hiç kimse sokağa çıkmasın, fikrini beyan etmesin.' Her şeyi AKP zihniyeti yapsın onlar karar versin bizler de 79 milyon insan da alkışlasın diye bakıyorlar. Gittikleri yol değil. Gizlemeye çalıştıkları, gündem değiştirmeye çalıştıkları konular konu değil. Biz ülkemizi seviyoruz, insanımızı seviyoruz bizim rant ve çıkart ilişkilerimiz yok. Rant ve çıkar ilişkisi için siyaset yapmıyoruz. Bizim geri planda hesaplarımız yok. Biz Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet yaşaması dünya ve ülkemizde barışı sağlamak için siyaset yapıyoruz, bu yoldan da dönmeyeceğiz. Kimse de döndüremeyecek. İnsan haklarını Türkiye'nin gündeminden kaldırıp diktatörlüğü getirmeye çalışanların dünyaca bilinen uygulamalarıdır bunlar. Buna karşı mücadelemizi biz sağ olduğumuz sürece sürdüreceğiz" diye konuştu.

CHP'li Göker'den 'kurşunlu' basın toplantısı

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, şehit cenazesine katılan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne kurşun atılmasını, düzenlediği toplantıda protesto etti. Göker, konuşmasının sonunda masaya tabanca kurşunu bıraktı. 

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısında şehit düşen polis memurları için düzenlenen cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne kurşun atılmasını protesto için partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı Barış Ayten ve Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan'ın da katıldığı toplantıda konuşan Milletvekili Göker, terör saldırılarında şehit olanlara rahmet, ailelerine ise başsağlığı diledi. Mehmet Göker, şehitler için dün yapılan cenaze törerine Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun ayağının dibine mafyavari bir yöntemle kurşun bırakıldığını belirterek şöyle dedi:

"Bu yapılanlar aslında ülke tarihinde görmeye alışık olmadığımız saldırılardır. Şehitlerimize son görevin yapıldığı ibadet mekanlarında yapılan bu saygısızlığın değil İslam'da, hiçbir dinde yeri yoktur ve olamaz da. Hem Müslüman geçineceksin hem de bir vatan evladını şehitlik mertebesine uğurladığımız bir törende Türkiye'nin ana muhalefet partisi genel başkanına kurşunla eylem yapacaksın. Bunun ahlak, insanlıkla hiçbir ilgisi yoktur." 

"CHP TERÖRLE YAN YANA OLMAMIŞTIR" 

CHP'li Göker, üyesi ve milletvekili olduğu CHP ile terörü yan yana getirmeye çalışanların namussuz, şerefsiz ve haysiyetsiz olduklarını bildiğini belirterek, "Burada söylüyorum, tarihin hiçbir döneminde Cumhuriyet Halk Partisi terörle yan yana olmamıştır; olmaz da. CHP bu ülkenin üzerinde yaşanılan bu toprakların kurucu partisidir. Partimizin üyesinden genel başkanına kadar hiçbir ferdi küçük hesaplar ile hainlikler peşine takılmaz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin görevi kurulduğu gün gibi bugün de vatanına milletine hizmet etmektir" diye konuştu. 

Milletvekili Mehmet Göker, konuşmasının sonunda masaya tabanca kurşunu bıraktı.

Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya Sivas'tan tepki

CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde mermi atılmasına tepki gösterdi. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Fatih Camii'nde katıldığı şehit cenazesinde mermi atılarak protesto edilmesi Sivas'ta tepkiyle karşılandı. CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, bu saldırının sabırlarını taşıran son damla olduğunu belirterek, "Bu saldırılar genel başkanımız şahsında partimize oy veren 12.5 milyon vatandaşımıza karşı yapılmaktadır. Bu ülkeyi yönetenler, Cumhurbaşkanından emniyet müdürlerine kadar herkes üstlendikleri sorumluluk çerçevesinde hareket etmelidir. Yok 'biz sizlerin güvenliğini alamıyoruz, hatta biz sizlere olacak saldırıları teşvik ederiz' diyorlarsa bizler de kendi güvenliğimizi almaktan kaçınmayacağız ve artık olacak her türlü saldırılarda misli ile karşılık vereceğiz" dedi. 

Terörün tek sorumlusunun AK Parti olduğunu ileri süren Karasu, "Bu ülkenin namuslu ve dürüst savcıları nerededir? Genel başkanımıza yapılan saldırıyı gerçekleştirenlerin görüntüleri ortadadır. Başbakan ile sarılarak verilen pozlar bir mesajdır" diye konuştu.

 

İlgili Haberler

Politika

Bakan Akar ile YÖK Başkanı arasında bedelli görüşmesi

Politika

Erdoğan böyle dert yanmış: Talihsizlik CHP'nin ABD karşıtı olması

Politika

Eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs'ten Temelli'ye 'öz eleştiri' yanıtı

Politika

Erdoğan'dan Katar açıklaması

Politika

Albayrak'tan 'Katar' açıklaması: Dünya bir kez daha gördü!

Politika

Çavuşoğlu: İş adamı ve resmi pasaportluya vize kaldırıldı

Politika

Meteoroloji duyurdu: Tüm ülkede artıyor

Politika

TMSF'den 'Şevval Sam' kararı: Yerine başka isim getirildi

Politika

HDP'li Atay'dan 'ekonomik kriz' tepkisi

Politika

Komünistlerden ekonomik krize ilişkin dikkat çeken değerlendirme

Politika

İyi Parti'de bir istifa daha!

Politika

Diyanet'ten 'döviz' fetvası: Cihad niteliğindedir