Çok Okunanlar

Habertürk TV eski Genel Müdürü gözaltına alındı: Hakkımı helal etmiyorum

Bir zamanlar FETÖ güzellemesi yapıyordu... 'Gezicilerin başları kesilmelidir'

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Valisi Yerlikaya'yı ziyaret etti: Yorum yağdı...

Baba Vanga'nın kehanetleri iki lideri korkutacak!

2019'da Türkiye'yi bekleyen neler?...Daha kötüsü kapımızda

CHP'den referandum atağı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hafta ortasında TBMM’deki makamında, ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş ile görüştüğü ortaya çıktı. Referandum kampanyasını “partiler üstü' bir biçimde götürmeyi hedefleyen CHP 'hayır’ blokunu genişletmeye çalışacak.

Milliyet'ten Meriç Tafolar'ın haberine göre; TBMM’de 18 maddelik anayasa değişikliği teklifinin referandum eşiğinde kabul edilmesinin ardından “parlamenter demokrasiye' sahip çıkmak adına “hayır' kampanyası yürütecek olan CHP, kampanyasının ana hatlarını belirlemeye başladı.

Kampanyayı “partiler üstü' bir biçimde götüreceğini ilan eden Kılıçdaroğlu, “demokrat', “muhafazakar', “mütedeyyin' ve “sosyalist' çevrelere “ortak mücadele' çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu’nun, anayasa değişikliği teklifinin görüşülmelerinin sürdüğü 19 Ocak günü de TBMM’deki makamında sürpriz bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi.

HERKES SAHAYA

Kılıçdaroğlu ile ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş’ın görüşmesinde anayasa değişikliği teklifi ve referandum sürecinin de ele alındığı ifade edildi. Görüşmenin MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüşmenin hemen bir gün sonrasına denk düşmesi de dikkati çekti. Kılıçdaroğlu’nun bu süreçte başka siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları ile de temas edeceği ifade edildi.

Alınan karar gereği, sadece Genel Başkan Kılıçdaroğlu değil, MYK ve PM üyeleri ile milletvekilleri de sahada aktif olarak görev yapacak. Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün koordinasyonunda eski milletvekilleri ve eski PM üyelerinin de süreçte aktif rol alması amacıyla bir çalışma takvimi belirlenecek. Olası kurultayda potansiyel genel başkan adayları arasında gösterilen Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin de sadece Yalova’da değil aralarında İstanbul, Bursa ve Bolu’nun da bulunduğu Marmara ve Batı Karadeniz’de kapsamlı bir saha çalışması yürütmesi bekleniyor.

Öte yandan parti kurmayları referandum sürecinde, hava şartlarını da dikkate alarak açık hava toplantılarından ziyade salon toplantılarına ağırlık verilmesi gerektiğini düşünüyor.

AKŞAM TV, SABAH RADYO

Bu çerçevede, özellikle sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelinilmesi öngörülüyor. Referandum olması nedeniyle partinin ekstra hazine yardımı almamasından kaynaklı olarak, kampanya bütçesinde sıkıntılar yaşanabileceği ifade ediliyor. Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun, kampanya boyunca akşam saatlerinde televizyon, sabah saatlerinde ise radyo programlarına katılması planlanıyor.

İlgili Haberler

Politika

Karamollaoğlu gönlündeki İstanbul adayını açıkladı!

Politika

'Birlik ve beraberlik içinde Esenyurt'u kazanacağız'

Politika

CHP ve İyi Parti kararını verdi

Politika

Ali Tezel: 'Bin liranın altında maaş alan yok' diye yalan söyleniyor

Politika

CHP'den MHP'ye: Aday göstermeme noktasına geldiniz!

Politika

Erdoğan, Fırat'ın doğusuna harekat için tarih verdi

Politika

Kızılay'a kayyum atanan Yıldırım'ın kardeşi: Bu ülkede eşek gibi sessizce yaşayacaksınız

Politika

CHP'nin servis plakalarına tahdit teklifi AKP'lilerin oylarıyla reddedildi

Politika

Bakan Akar'dan Suriye açıklaması

Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan ittifak açıklaması

Politika

Bahçeli'den 'Sarı Yelek' tehdidi

Politika

'Doğu Akdeniz krizine karşı KKTC ile paralel tedbir alınmalı'