Çok Okunanlar

Dilipak tarih verip 'duyurdu': Politikacı ve işadamlarına suikastler geliyor

Üç çocuk genç kadına tecavüz edip, öldürdü

'Müslüman yok' diyen müftü: Merhaba diyenler Hz.Muhammed'e hakaret ediyor

Nihat Genç, Bahçeli'yle yarışıyor: Çarpışma dizisinden tren kazalarının şifrelerini çözdü

Türkiye'den 'bağımsız yargı' manzaraları: ABD Brunson'u nasıl bıraktırdığını açıkladı

CHP'den Taksim'deki saldırıyla ilgili ilk açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’nun başkanlığında olağanüstü toplanan Merkez Yönetim Kurulu toplantısından “Türkiye’yi teröre alıştırmayacağız' kararı alındı.

Taksim'deki canlı bomba saldırısı sonrası CHP'den ilk açıklama geldi. Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke "Milletimizin başı sağolsun, bu son olsun. Terörü kanıksamayacağız, normalleşmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

İstanbul Beyoğlu'ndaki patlama sonrası CHP MYK acil toplanarak gelişmeleri değerlendirdi. Toplantı sonrası bir açıklama yapan CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, "Türkiye teröre alışmayacak, terörün normalleşmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke patlama ve MYK’da alınan kararla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

DÜNYA İLE PAYLAŞIYORUZ: Yine ölüyoruz. Terör bugün bir kez daha bizden çok değerli canlarımızı aldı. Kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılara acil şifa ve milletimize ve tüm sevenlerine de derinden başsağılığı ve sabır diliyoruz. Yararlıların arasında yabancı misafirlerimiz de varmış. Bu acil şifa dileğimizi tüm dünya ile paylaşıyoruz. Terör kimden gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun, hedefi ne olursa olsun bir insanlık suçudur. Terörü kuvvetle lanetliyoruz ve terörü Türkiye’nin kucağına bırakmış olan herkesi de acilen sorumluluğa davet ediyoruz.BİR KEZ DAHA SORUYORUZ: Tüm vatandaşlarımızla birlikte yüksek sesle bir kez daha soruyoruz, Türkiye’yi bu terör bataklığına ve her gün canlarımızı kaybetmeye itmiş olan yol hangi yoldur ve sorumlusu kimdir. Daha bu hafta yaptığımız basın açıklamasında şu sözleri ifade etmiştik. Bugün beylik laflarla büyük nutuklar atıp bir sonraki bombanın canlarımızı almasını mı bekleyeceğiz yoksa terörün nedenlerini, sorumlularını ve alınacak önlemleri ilk iş olarak ele alıp bir şeyleri değiştirecek miyiz?

BEYLİK LAFLAR VE HAMASET: Bu sorunun üzerine biz yine canlarımızı kaybettik, biz yine beylik laflarla nutuk atan siyasi sorumluları dinledik, biz bir kez daha hamasetle karşı karşıya kaldık. Oysa ki çok açık bir talebimiz var acil önlem alınarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlanmalıdır. Hergün kaybettiğimiz canları korumakla yükümlü olan bir hükümet var. Bütün siyasi sorumluları bu olay karşısında yeniden kendi siyasi sorumluluklarını değerlendirmeye bir kez daha davet ediyoruz.

ALIŞTIRMAYACAĞIZ: Türkiye teröre alışmayacak. Alıştırmayacağız. Türkiye terörü kanıksamayacak. Kanıksatmayacağız. Terörü normalleştirmenize izin vermeyeceğiz. Siyasi sorumlular siyasi sorumluluklarını yerine getirsin.

İlgili Haberler

Politika

MHP'den HDP'den aday olan Arzakçı ile ilgili açıklama

Politika

Economist: AKP hükümeti yeni düşmanlar yaratmak zorunda

Politika

CHP'nin yaşayan en eski üyesi hayatını kaybetti

Politika

Binali Yıldırım'ın Cumhuriyet'e açtığı davayı eleştiren Barış Yarkadaş'a tazminat cezası!

Politika

Yeni Şafak yazarı da isyan etti : FETÖ'cüler davalar boşa çıksın diye birçok ismi...

Politika

Akit, bu kez de Spor Toto'ya çattı: Haram para dini tesislerde kullanılmasın

Politika

İyi Parti'den 'Yerel Seçimde Güçbirliği' açıklaması

Politika

Ülkü Ocakları Başkanı görevden alınmıştı! Açıklama geldi...

Politika

Hangi yandaşın İsrail'i tanıyan kararda dedesinin imzası var?

Politika

Meclis'ten Ulaştırma Bakanı'na: İstifa edecek misiniz?

Politika

Kılıçdaroğlu: Sözcü'ye yapılanlar FETÖ'yü güçlendirir

Politika

Erdoğan'dan ABD'ye: Münbiç'i temizlemezseniz oraya da gireriz