Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Muharrem Sarıkaya: 'AKP'nin Ankara adayı kesinleşti'

CHP, 14 başkanın yarısıyla yola devam edecek... İşte o isimler

MEB'den Hz. Ali skandalı!

10 Kasım'da 'Kemal Paşa' tatlısı paylaşarak Atatürk'e hakaret eden kişi tutuklandı

CHP’den 'yerel medya' atağı

CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı, Yön Radyo'nun Kurucusu ve Yönetim  Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç'ın adaylığı özellikle yerel medyada yoğun ilgiyle karşılandı. Yerel ve bölgesel radyo ve televizyonlardan  davetler alan Kılınç, davetlere olabildiğince katıldığını söyledi. 

Geçen hafta Antalya Koza TV ve Radyo Akdeniz’de canlı yayına katılarak CHP’nin medya ile ilgili vaatlerini anlatan Kılınç, İstanbul'da ise Kent FM, Radyo Ritim, Tek Rumeli TV, Yıldız Tv'de canlı yayınlara katıldı. Kılınç bugün de (13 Haziran Çarşamba) saat 15.00'te CRI Türk FM ve saat 18.00'de ise Karadeniz FM'de canlı yayınlanacak programlara konuk olacak. 

BİR GÜNDE ÜÇ İLDE 8 CANLI YAYIN
12 Haziran salı günü Gaziantep, Adana ve Mersin’de 5 radyo ve 3 televizyon kuruluşunu ziyaret eden Kılınç, Adana’da Efsane Radyo, Metro TV, Radyo Meşk, Mersin’de Kanal 33, Kent Radyo, Radyo Metropol, Gaziantep’te Radyo Şirinnar ve Olay TV’de katıldığı programlarda  soruları yanıtladı.

Katıldığı programlarda gözlemleri ile ilgili soruları yanıtlayan Yüksel Mansur Kılınç, Türkiye'nin artık AKP iktidarını taşımak istemediğini söyledi.

2018-05-11-20-32-12.jpg

'AKP DÖNEMİNDE BİR ÇOK YEREL VE BÖLGESEL RADYO VE TELEVİZYON KURULUŞU KAPANDI'
AKP döneminde bir çok yerel radyo ve televizyonun kapandığını ifade eden Kılınç, yayınlarını sürdüren çok sayıda yerel medya kuruluşunun ise ekonomik nedenlerle AKP’nin  kontrolüne girmek zorunda bırakıldığını kaydetti.

'HEP BİRLİKTE ÖZGÜR VE GÜÇLÜ BİR MEDYA YARATACAĞIZ'
Kılınç,  yerel medyanın hem demokrasinin hem özgür medyanın en önemli unsurlarından  olduğunu vurgulayarak; Türkiye'de medya tek merkezden kontrol edilmek isteniyor. Bu nedenle özgür ve bağımsız yayın kuruluşlarının etkisizleştirilmesi için bilinçli bir program uygulanıyor. Bağımsızlığını korumaya çalışan sınırlı sayıdaki radyo ve televizyon kuruluşları yayınlarını büyük fedakarlıklarla yürütüyor. Bunu tümüyle değiştirmek istiyoruz, dedi.

Kılınç, Türkiye'de özgür ve güçlü bir medya için gerekli tüm yasal düzenlemeler ve alt yapı çalışmaları ile ilgili sorumluluk almaya hazır olduğunu vurguladı.

CHP’nin seçim bildirgesinde  yer alan medya ile ilgili düzenlemeleri anlatan Yüksel Mansur Kılınç, özgür medya programının aynı zamanda bir iktidar programı olduğunu ifade ederek  sözlerini  şöyle sürdürdü:

“Yurttaşların gerçekleri öğrenme hakkının önündeki tüm engelleri kaldıracağız. Medya kuruluşlarını iktidar güdümüne sokmak için kamusal kaynakların ödül, kamusal cezaların sopa olarak kullanılmasına son vereceğiz. Basın İlan Kurumu aracılığı ile verilen kamu ilanlarının fiyat tarifesini objektif kıstaslara bağlayacağız. Yerel medyanın özgür ve objektif bir biçimde yayın yapabilmesi için ekonomik sorunlarını çözeceğiz. Bağımsızlıklarını destekleyeceğiz. Reklam gelirlerinin adil biçimde paylaşılmasını sağlayacak, vergi yüklerini azaltacağız'

 

 

 

İlgili Haberler

Güncel

İtalya'dan Türkiye'nin Libya Konferansı'ndan çekilmesine ilişkin açıklama

Güncel

Billboardlara reklam yerine çöp astılar

Güncel

Hakkari'de füze saldırısı: 3 işçi yaralandı

Güncel

Zabıta, bir gencin sattığı pamuk şekerleri ayağıyla ezdi

Güncel

Fındık kabuğundan mangal kömürü elde edip satıyor

Güncel

Balıkesir'li İskender, 40 yıldır dağda yaşıyor

Güncel

KESK işsizlik ve yoksulluğa karşı miting hazırlığında

Güncel

Türkiye Libya Konferansı'ndan çekildi

Güncel

Bolu'da polisi dinlemeyip kırmızı ışıkta geçen yayalar ceza yedi

Güncel

Özel hastane 'ekonomik' gerekçeyle kapandı... 180 işçi hakları verilmeden işten çıkartıldı!

Güncel

Bayhan'dan İngilizce şarkı söyledi

Güncel

'Önce İnsan' çalışmaları Avcılar'a ödül getirdi