Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye boykot çağrısı

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

CHP'li Ali Haydar Hakverdi Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan ilanları Meclis gündemine taşıdı

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Ankara’nın birçok caddesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait reklam panolarına “Türkiye Gaziler Vakfı' imzalı ilanlar asıldığını belirterek, “Bu ilanlarda çarpıtma haberler üzerinden toplumu kin ve nefrete yönelten ifadelere yer verilerek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu alenen hedef gösterilmiştir' dedi.

Hakverdi, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Türkiye Gaziler Vakfı, 8 Haziran 2016 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden kaç adet ve hangi süre ile reklam panosu kiralamıştır?

Kiralanan reklam panolarının toplam fiyatı nedir? Ödeme vakıf tarafından mı yapılmıştır? Ödeme vakıf tarafından yapılmış ise ne zaman ve hangi yolla yapılmıştır?

Bu çirkin ve nefret saçan afişler hangi matbaada ve hangi fiyatla basılmıştır? Tutar Vakıf tarafından mı yoksa başkaları tarafından mı ödenmiştir?

Türkiye Gaziler Vakfı yönetiminde Cumhurbaşkanlığı başdanışmanı, AKP’li milletvekili ya da yöneticiler bulunmakta mıdır?

Muhtemel fiyatı on binlerce lirayı bulan bu çirkin afişlerin ödemesi Vakıf tarafından yapıldığı düşünüldüğünde; en basit zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanan ve sahip çıkılmayan gazilerimiz ile ilgili çalışması gereken bir vakıf, gazilerimiz için kullanılması gereken kaynaklarını çarpıtma haberler üzerinden yola çıkarak bu tarz çirkin ve toplumu kin ve nefrete yönelten işlere harcamıştır. Vakıf’ın son mali denetlemesi ne zaman yapılmıştır? Yapılmadı ise gerekçesi nedir?

Bu vakıf kurulduğu günden itibaren gazilerimizin yararına hangi hizmetlerde bulunmuştur?

Basında yer alan haberlere göre bir gazimize; 'Benim için mi kollarını kaybettin? İyi ki kollarını kaybetmişsin şerefsiz’ diyen EGO şoförü ve aynı şoförü savunarak görevine tekrar iade eden İ. Melih Gökçek ile ilgili herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Gazimize hakaret eden şoför halen görevi başında mıdır? Türkiye Gaziler Vakfı bu şoför hakkında şikâyette bulunmuş mudur?

Basında yer alan iddialara göre EGO şoförünün gazilerimize yaptığı hakareti sonrası Gökçek ile görüştüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Gaziler Vakfı Başkanı Lokman Aylar’a büfeler verdiği iddiaları doğru mudur? Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Aylar’a kaç adet büfe verilmiştir? Ne zaman verilmiştir?

Gökçeklere ait olduğu bilinen Beyaz Tv’de yayınlanan bir programda 'Gazilerin hiçbir problemi yoktur’ açıklaması yapan Türkiye Gaziler Vakfı Başkanı Lokman Aylar’ın, AKP ile bir bağlantısı var mıdır?

Türkiye Gaziler Vakfı ve Vakıf Başkanı Lokman Aylar’ın twitter hesabından atılan nefret dolu, ayrımcı ve hedef gösteren tweetler ile ilgili herhangi bir işlem yapılacak mıdır?'

İlgili Haberler

Politika

AB ve Türkiye reform çabalarını görüşecek

Politika

'Avrupa ordusu kurmaya çalışmıyoruz'

Politika

Selahattin Demirtaş: Yargılandığım davalar ve isnatlar tümden çökmüştür

Politika

İhraç edilen Öztürk Yılmaz'dan ilk açıklama: Millet affetmez

Politika

HDP'li Ahmet Şık: Elinizde kalanın adına devlet değil çete denir

Politika

Öztürk Yılmaz CHP'den ihraç edildi

Politika

Kararlarını bağlayıcı bulmadığını söyleyen Erdoğan, AİHM'e neden başvurmuştu?

Politika

Buldan: AİHM'in Demirtaş kararına derhal uyulsun

Politika

Erdoğan'dan AİHM'in kararına tepki: Bizi bağlamaz

Politika

Kılıçdaroğlu: Gezide bu ülkenin gençleri bir diktatöre diz çöktürdüler

Politika

CHP'den AİHM'in Demirtaş kararıyla ilgili açıklama

Politika

MHP tehditler yağdıran adayına sahip çıktı