unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li Altıkok: Gri memurluk fişlemedir

3-4 yıl yakın takip başlayacak. 'FETÖ' bağı tespit edilen ve delillendirilenler atılacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok Akatlı 'gri memurluk' hakkında açıklamalarda bulundu. Akat'lı uygulamanın bir 'fişleme' olduğunu ifade etti.

“Gri memurluk' olarak ifade edilen, devlet memurların uzun süre takibi ve incelenmesini esas alan bir çalışmanın Bakanlar Kurulu’nun gündemine geldiğini basından öğrenmiş bulunmaktayız. Öncelikle belirtmek isterim ki demokratik hukuk devletinde kamu çalışanları hakkındaki iddialar somut deliller esas alınarak değerlendirilir ve konu hakkında karar verilir. İddialarla, ihbarlarla süreç yürütülmez. Adalet arayışı cadı avına dönüştürülemez.

Sağlam delillerle ispat edilemeyen kamu çalışanlarının terör örgütü üyeliği iddası 3-4 yıl boyunca kamu çalışanlarının takibi yapılarak ispatlanamaz. Bunun adı kamu çalışanlarının fişlenmesidir, sakıncalı ilan edilmesidir. AKP iktidarı devlet yönetimini yine eski usül sürdürmekte kararlı olduğunu bu tasarı iddiasıyla da yeniden göstermiştir. Darbeye kalkışan FETÖ üyesi kamu çalışanlarının kim ve ya kimler olduğunu en iyi onları o kurumlara yerleştiren iktidar bilir. Şimdi kendisinin hiçbir sorumluluğu yokmuş gibi milyonlarca kamu çalışanını yalnızca bugün değil, gelecekte de diken üstünde çalıştırmanın kişi hak ve hürriyetleriyle bağdaşır yanı yoktur.

AKP iktidarının getirmeyi düşündüğü “gri memurluk' uygulamasının bütün kamu çalışanlarının iş barışını, huzurunu ve güvencesini tehdit ettiğini belirtmek isteriz. Bu çalışmanın hukuksuz olduğunu, AKP iktidarının bu hususta yanlış yolda olduğunu hatırlatırız. Şimdiden 300’den fazla kamu çalışanını mağdur eden AKP iktidarının bu ve benzeri kanun çalışmalarıyla OHAL’i fırsata çevirmesine müsaade etmeyiz.

Meclis’e gelmesi muhtemel her türlü güvencesizleştirme, fişleme içerikli kanun tasarılarına karşı tutumumuz kişi hak ve hürriyetlerinden ve iş güvencesinden yana olacaktır. Henüz olgunlaşmamış “gri memurluk' çalışmasının başlamadan sonlandırılması gerektiğini iktidara hatırlatır, kamuoyuna saygıyla duyururuz.Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Güncel

Bedelli askerlik, ikinci el piyasasını canlandırdı

Güncel

Sivas'taki içme suyunda hastalık şüphesi

Güncel

8 işçi kokudan hastanelik oldu

Güncel

Zehirlenen işçilere psikolojik baskı: Kapıda çevik kuvvet bekliyor

Güncel

3 askeri hakim meslekten ihraç edildi

Güncel

OHAL kaldırıldı ama...

Güncel

Dün tahliye edilen belediye başkanı, bugün gözaltına alındı

Güncel

Onur Hamzaoğlu için sosyal medya kampanyası

Güncel

Reina katliamı davasında ara karar

Güncel

Adnan Oktar tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Güncel

Kayseri'de 'FETÖ' operasyonu: 7 gözaltı

Güncel

102 göçmen ve 19 cenaze Mersin'e getirildi