darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yeni parti kuruluyor

CHP'li Arslan: 1 yılda 1 tweetin ardından 1002 şehit verdik

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, şehit cenazesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik provokatif saldırılara tepki göstererek, AKP hükümetinin son bir yıl içinde yarattığı kaos ortamının ülkeye yaşattığı acı bilançoya dikkat çekti.

CHP'li Arslan'ın açıklaması şöyle:                                    

Unutulmasın ki, dün aynı zamanda, 7 Haziran seçimlerinin 1. yılını geride bıraktık.

Dün, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu’nun “Ya istikrar, ya kaos dedik. Millet kaosu seçti' tweetini attığı günün yıldönümüydü...

Geçmişten bugüne bir bakalım.

Geçen 365 günde; 549’u asker ve polis, 453’ü sivil olmak üzere 1002 vatandaşımızı terörle mücadele değil, müzakere eden anlayış sonucu şehit verdik. 

Böylesi yürek dayanmaz bir ortamda, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na dün şehit cenazemizde yönelen saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyorum.

Teröre yardım ve yataklık etme suçundan yargılanacak kişilerin kışkırttığı, iftira ve çarpıtma makinesi niyetine çalışan bazı medya organlarının ortalığa saldığı bu saldırganlar, şehit acımızı ve dini duyarlılığımızı hiçe sayarak bu provokasyonu gerçekleştirmişlerdir.

BUNLARIN AMACI BELLİ

Taviz verdikleri teröristlere karşı terörü bitiremeyeceklerini anlayınca, bir suçlu bulup bunun nedenini Genel Başkanımmış gibi bir algı yaratıp şimdiye kadarki hata ve yanlışların faturasını CHP'ye yüklemek niyetindeler. Ama bunu hiçbir zaman başaramayacaklar, gün gelecek yaptıkları hata ve yanlışların hesabını Türk milletine verecekler.
Bugün mermiyle, tehditle bizi yıldıracaklarını sanan 3-5 kendini bilmezin arkasındaki güçler, Türkiye’yi açıkça terör ve şiddet bataklığının içine çekmeye çalışıyor, kargaşa yaratıp suçtan kurtulmak istiyorlar, ama aldanıyorlar! Bu milletin kimin siyasi hesapları nedeniyle ülkemizi terör bataklığının içine sürüklediğini, içinden çıkılmaz bir duruma getirdiklerini herkes biliyor artık.

Teröre karşı tavizsiz bir dayanışma sergileyen, ortak değerlerimize sürekli vurgu yapan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, yapıcı devlet adamlığı vasfını sürekli öne çıkarmakta, toplumu kutuplaştırmaya ve kendi suçlarını kapatmaya kalkanların karşısına kararlı bir iradeyle çıkmaktadır. 

Ülkemizin ayrışmaya değil, birleşmeye ve kenetlenmeye ihtiyacı vardır. Başta Cumhurbaşkanı bunu sağlayamıyorsa, herkese farklı siyasi düşüncelerinden dolayı ayırımcılık yapıyorsa, sevgiyi ve saygıyı değil, kin ve nefreti öne çıkarıyor ve muhalefet liderlerine sürekli çatıyorsa bu gidişin faturası halkımıza çok ağır olacaktır.
Unutulmasın ki, dün 7 Haziran seçimlerinin 1. yılını geride bıraktık.

Dün, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu’nun “Ya istikrar, ya kaos dedik. Millet kaosu seçti' tweetini attığı günün yıldönümüydü...

ya-istikrar-ya-kaos_857488.jpg

Geçmişten bugüne bir bakalım.

Geçen 365 günde; 549’u asker ve polis, 453’ü sivil olmak üzere 1002 vatandaşımızı terörle mücadele değil, müzakere eden anlayış sonucu şehit verdik. 

unnamed-022.jpg

1 yılda tam 11 defa büyükşehirlerimiz terör bombalarıyla sarsıldı ama hesap verme makamındakilerin hiç biri koltuğu bırakmamıştır.

Hesap vermekten kaçanlar, gece kendilerine yakın medya organlarında genel başkanımızı hedef göstermekte, sabah reklam panolarını kin ve iftira ilanlarıyla donatmakta, camilerimize musallat olan mermi terörüne karşı sus pus kesilmektedir.

Biz bu kendini bilmezlerin iplerinin gerçekte kimlerin elinde olduğunu ve kimlerin yönlendirdiğini çok iyi biliyoruz. Günü geldiğinde hesabını soracağız.
 
Şehit acılarımız yüreğimizde dururken, terörün gerçek sorumluları önümüzdeyken, genel başkanımıza yapılan suçlamaları ve saldırıyı şiddetle ve nefretle tekrar kınıyor, bu haksız saldırılara karşı dimdik ayakta duruyoruz. 

Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.

İlgili Haberler

Politika

AKP'li yazarı isyan ettiren 'torpil' şartı

Politika

Erdoğan: Bizde kriz filan yok

Politika

Hulusi Akar'dan İdlib açıklaması

Politika

Can Ataklı, Brunson'un serbest kalacağı tarihi açıkladı

Politika

AKP'li belediye başkanının aracına silahlı saldırı

Politika

'Türk ordusu böyle itibarsızlaşıyor'

Politika

'Durun daha şirketler batacak, insanlar işsiz kalacak'

Politika

AKP'den ittifak açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu: 24 Haziran gecesi iyi bir sınav vermedik

Politika

Türk vatandaşı olmak artık daha ucuz...

Politika

İyi Parti'den ittifak açıklaması

Politika

'Esad'la ilk güzel sonuç alındı'