unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li Böke'den Bakan'a istifa çağrısı: Bir kereden bir şey olmaz

Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonunda ?CHP'nin değerlendirmelerini paylaşan CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, "Haftalardır 3 bakana, sorumsuzluklarına dair uyarılarda bulunduk. Ancak uyarılarımız hükümet tarafından sessilikle karşılandı" dedi ve üç bakanı istifaya çağırdı.

"Sorumsuz bakanlardan biri içişleri Bakanı Efkan Ala" diyen Böke, "Ankara'da 5 ayda 3, istanbul'da 2 canlı bomba nedeniyle 185 canımızı kaybettik. Efkan Ala siyasi sorumululuğu almadığı gibi ne kadar iyi iş yaptığını anlatıyor" diye konuştu. Böke, "Demek ki olanaklarını vatandaşları korumak yerine C.Başkanı deyimiyle "Rıza Beyi" korumak için kullanılmış. Demek ki Rıza bey'i devletin imkanlarıyla korunmuşlar" dedi.

'İÇİŞLERİ BAKANI ÇARESİZ'

İstanbul'da bir ay boyunca toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yasaklandığını hatırlatan Selin Sayek Böke, "İçişleri Bakanı bu derece çaresiz. Şimdi de anlaşılıyor ki AKP'nin çöküş döneminin İçişleri Bakanı 'İnsanlar olmasa güveniliği ne güzel sağlardım' diyor" ifadelerini kullandı.

İkinci bakanınsa Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu olduğunu söyleyen CHP Sözcüsü, "Bu bakanın görevi çocukların ihmal ve istiamardan korunması. Çocuk istismarı faciasıyla karşı karşıyayız. Bakanın ilk tepkisi ne oldu? Vakıfları korumayı tercih etti. 'Bir kereden bir şey olmaz' dedi. Biz de diyoruz ki: Bir kere istifadan bir şey olmaz" şeklinde konuştu.

'BİR KEREDEN BİR ŞEY OLMAZ'

Aile Bakanı hakkında, "Ancak kendisi pişkinlik ve aymazlıkla koltuğunda oturuyor" diyen Böke, "Bu şahıs orada olduğu müddetçe çocuklarımız güvende değiller" dedi.

Böke, "diğer sorumsuz bakan" olarak nitelediği Nabi Avcı içinse şunları söyledi:

"Görünen o ki AKP'nin bakanı bu görevi devletin sağlaması görevi vakıflara devretmiş. MEB görevini yapmadığı için bu tablo ortaya çıkyor. Acı bi gerçekle karşı karşıyayız. Bu evlerini sayısı 10 binin üzerinde. Devletin vatandaşının ihtiyaçlarını karşılayacak olanağı mı yok. Yoksa AKP bu vakıfları kendi arka bahçesi gibi mi kullanıyor?"

Böke, "Türkiye'nin yaşadığı trajediler üç bakanın, bakanlık sorumluluklarını yerine getiremediklerini ortaya koyuyor" diyerek, "Bakanlık görevlerini sürdürmeleri mümkün değil. Üç bakan derhal istifa etmeli. Açık çağrıda bulunuyoruz" dedi.Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

İlgili Haberler

Politika

Eren Erdem'den kurultay çağrısı

Politika

HDP: Parti üyemiz gözaltında kaybedildi

Politika

Hamzaoğlu ve Çelebi için tahliye kararı

Politika

Vatan Partisi, bedelli askerliğe karşı: Tayyip Erdoğan hükümetini uyarıyoruz...

Politika

Twitter ayağa kalktı: #28GünEğitimKalkıyor

Politika

Rusya, Türkiye'den gelen 85 ton kirazı ülkeye sokmadı!

Politika

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 'Yahudi ulus devleti' kanununu en sert biçimde kınıyoruz.

Politika

Yandaş firma ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği inşaatına ortak oldu

Politika

Aziz Yıldırım'dan o habere tepki

Politika

Dışişleri'den İsrail'e tepki

Politika

Tuncay Özkan'dan kurultay açıklaması

Politika

Kafasında kaldırım taşı kırılan doktor, yoğun bakımdan çıktı: Bu nasıl zihniyet