Çok Okunanlar

Muharrem Sarıkaya: 'AKP'nin Ankara adayı kesinleşti'

MEB'den Hz. Ali skandalı!

CHP, 14 başkanın yarısıyla yola devam edecek... İşte o isimler

10 Kasım'da 'Kemal Paşa' tatlısı paylaşarak Atatürk'e hakaret eden kişi tutuklandı

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericinin ifadesi ortaya çıktı

CHP'li Bülent Tezcan: Ülkeyi gericilerden temizleyeceğiz

CHP Koçarlı İlçe Örgütü ve Kadın Kolları’nın düzenlediği kahvaltıya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnce, CHP Koçarlı İlçe Başkanı Mehmet Değirmenci, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, CHP Kadın Kolları Başkanı Mahmure İnan ve partililer katıldı. Tezcan, burada yaptığı konuşmada AK Parti iktidarını eleştirerek şöyle konuştu:

“14 yıldan beri bu ülkeyi tek başına yöneten bir iktidar var. Bugüne kadar Türkiye’de hangi sorun varsa, bu sorunların temel kaynağı mevcut iktidardır. Bu sorunların çözümünün ise tek bir yolu var. Bu sorunları çözecek CHP iktiranının ta kendisidir. Bu vesileyle Türkiye’nin tüm temel meselelerini çözmüş ve silmiş olacağız. Meclis Başkanı çıkıp 'laik devletten vazgeçin, dindar devlete ulaşalım’ diyor. Ortadoğu yanı başımızda yangın yeri gibidir. Devlet dini tahrip etme hakkını eline aldığı andan itibaren benim dinimden olmayanı yok saymaya başlar. Devletin tayin ettiği mezhebin dışındakileri suçlu ilan eden bir devletle karşılaşırsınız. Bu yetmediği gibi tarikatın inancı, din olarak aktarılır. Bunun dışında kalanlar için de zülüm bir düzen yaratılmış olur. İşte Ortadoğu’da bunlar yaşanıyor. İslam adına kan akıtılan coğrafyalarda bugün yaşananlar bunlardır. Laik devlet, inanç için en büyük tehlikedir deniyor. 93 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin ve devletin temellerini kurarken, vahabi ve mezhep çekişmesinden uzak gerçekten Anadolu aydınlanmasının ışığında laik cumhuriyette karar kılmıştır. Biz bunun için ayaktayız. Türkiye’yi bu gün laikliğiyle tahrip edilen noktadan daha iyi bir noktaya taşıyacağız. Gerçekten özgür ve demokratik bir ülke noktasına taşıyacağız'

'MİLLİ EĞİTİM GERİCİLERE TESLİM EDİLMİŞTİR’

Milli Eğitim camiasının gericilere teslim edildiğini ifade eden Tezcan, “Milli Eğitimi tarikat- cemaat eksenine sıkıştırdılar. Böyle bir iktidarla karşı karşıyayız. Çocuklarına yurt yapmayan ve çocukları cemaat yurtlarının insafına ve ideolojisine teslim eden bir devlet, bu milletin hak ettiği bir devlet, bir hükümet değildir. Siyasete ve hayata kadın eli değdiği zaman bütün bu kirlilikleri ve bu pislikleri temizleyeceğiz. Tıpkı burada olduğu gibi, kadınların yönetmeye başlamasıyla düzeldiği gibi, Türkiye’de de kadın eli mücadelesiyle onların sokağa inmesiyle, onların siyasette inisiyatif almasıyla, birçok şeyi değiştireceğimizi biliyoruz. Anneler ve kadınlar için en önemli şey evlatlarıdır. Bütün anneler çocukları için iyi bir gelecek ister. Bütün anneler çocuklarının geleceği için iyi bir eğitim ister ve çocukları huzur içerisinde olsun ister. Devlet evlatların modern çağdaş Cumhuriyet ilkelerinde özgür demokratik bir ülkede yetişmesi için akılla bilimle eğitilen çocukları önlemleri alması gerekirken, yandaş vakıfları zengin ederek, gerici bir anlayışla milli eğitimi tepeden tırnağa gericilere teslim etmiştir. Buna karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Türkiye’de Milli Eğitimi vakıf, tarikat ve cemaat ekseninden çıkarıp gerçekten modern, çağdaş, akıl ve bilimin etkin olduğu bir anlayışla yeniden teşhis edeceğiz. Yeni bir Milli Eğitim hamlesiyle, yeni bir kalkınma hamlesiyle, yeni bir ekonomik büyüme hamlesiyle, yeni bir demokratikleşme anlamıyla özgürlükçü demokrasiyi yeniden kurarak Türkiye’nin tüm problemlerini çözeceğiz' diye konuştu.  

İlgili Haberler

Politika

Akşener'den Erdoğan'a: Fransa'ya Mondros'u kutlamaya mı gittiniz?

Politika

Hulusi Akar sebebini açıkladı: Dış etki söz konusu değil

Politika

Erdoğan'ın Trump sevinci: İdlib politikamızı çok övdü

Politika

AKP'ye anketlerden kötü haber: Hiç olmadığı kadar geride

Politika

Demirtaş partisine kırgın mı?

Politika

Ana gündem yerel seçimler... Akşener ve Kılıçdaroğlu bugün görüşecek

Politika

'AKP ittifak yapmazsa İstanbul'da kaybedebilir'

Politika

HDP'li Kürkçü'den Demirtaş açıklaması

Politika

'Kaşıkçı cinayetiyle ilgili tutuklanan 18 kişinin hapiste olmadığına dair rivayetler var'

Politika

İyi Parti'den Mansur Yavaş açıklaması

Politika

3. Havalimanında ölümler devam ederken HDP'li vekilin önergesi iade edildi

Politika

Açlık grevindeki HDP'li Güven'den açıklama