darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

CHP'li Cankurtaran: Akdeniz bölgesine dikkat

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Isparta'da ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Cankurtaran’ın gündeminde 1 Eylül’de Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılacak olan adli açılış yılı töreni vardı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılacak törene katılmayacağını açıklamıştı. Cankurtaran, adli açılış yılı töreninin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılmasının yanlış olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“ABD’DE YARGIÇLAR BAŞKAN’I TARAFSIZLIK ADINA ALKIŞLAMIYOR'

“ABD’de yargıçlar tarafsızlık adına Başkan konuşurken alkışlamazlar ve ayağa kalkmazlar. Biz alkışlamamayı bıraktık neredeyse bizzat ayağına kadar gidiliyor. Adli açılış yılı, yargıya ait bir binada yada başka bir ortamda yapılmalıdır. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, adalet mekanizmasıyla alakalı bir yer değildir.  Kuvvetler ayrımına inanmadığını bugüne kadar defalarca ispatlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bulunduğu sarayda yapılacak böyle bir tören, kamuoyunda yargının Cumhurbaşkanı’na bağlılığını ilan etme töreni gibi algılanır. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın yapımı kanunlar zorlanarak gerçekleştirilmiştir. Siyasi baskı ile normalde inşaat olmayacak bir yere yaptırılan sarayda adli açılışın yapılması bizzat hukukun üstünlüğü üzerine yemin eden hukukçuların hukuka bağlılığını sorgulatır.'

CANKURTARAN'DAN AKDENİZ KIRSALI İÇİN UYARI

Son dönemlerde PKK’nın Karadeniz bölgesinde düzenlediği saldırılara dikkat çeken Cankurtaran, geçtiğimiz günlerde Antalya -  Kemer karayolunda askeri bir araca düzenlenen saldırıyı hatırlatarak, “PKK, 1998 yılında Antalya kırsalına da bazı gruplar göndermiş, bunlar o dönem için ciddi sorunlara yol açmıştı. Yine 2006 yılında Muğla-Denizli kırsalında keşif yaptıkları öne sürülmüştü. PKK, küçük grupları farklı illere göndererek lokal düzeyde kırsal alan faaliyetleri ile güvenlik güçlerimizin dikkatini dağıtmak isteyebilir. Özellikle gözler Karadeniz bölgesindeyken Akdeniz bölgesine de dikkat edilmeli. PKK, Türk turizminin ve tarımının merkezi olan bu bölgede de huzursuzluk çıkarmak için geçmişteki gibi benzer bir faaliyeti Toros dağlarında yeniden deneyebilir. Buna karşı uyanık olunmalı' diye konuştu.

'ASKERİ BİRLİKLERİN TAŞINMASI ISPARTA EKONOMİSİNE ZARAR VERİR'

Cankurtaran, 2015 itibariyle 421 bin civarında nüfusu olan Isparta’nın ekonomik gerekçelerle son yıllarda nüfus kaybettiğini ve bu nedenle 4 olan vekil sayısının 3’e düştüğünü belirterek, “Isparta’daki bir askeri tugayın Afyonkarahisar’a taşınacağı iddiaları kentte tedirginlik yaratmış durumda. Isparta bir öğrenci ve asker şehri ve esnaf açısından bu iki unsur da çok önemli. Askeri birliklerin Isparta’dan taşınması şehrin ekonomisinde olumsuz tesir yaratabilir. Ülkemizin kendi kendine yetebilen nadir şehirlerinden biri olan Isparta’nın ekonomisini geriletecek, nüfus kaybını hızlandıracak bu plan bir kez daha gözden geçirilmeli' diyerek sözlerini tamamladı.

 

İlgili Haberler

Politika

Açığa alınan Şırnak eski Vali Yardımcısı tutuklandı: ByLock kullandığı tespit edildi

Politika

Kılıçdaroğlu: Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor

Politika

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na 'Annan' eleştirisi: CHP bu plana sert çıkmıştı

Politika

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler

Politika

Hulusi Akar'dan Menbiç açıklaması