CHP'li Devrimci Demokratlar'dan dokunulmazlıklar için imza kampanyası

AKP'nin dokunulmazlık teklifine 'Anayasaya aykırı ama 'evet' diyeceğiz' diyen Kılıçdaroğlu'na parti içinde itirazlar yükseliyor. Daha önce bir bildiri yayınlayarak 'Saray'ın darbe planı' olarak değerlendirdikleri dokunulmazlık teklifine CHP'nin destek vermemesini isteyen CHP'de Devrimci Demokratlar, internet üzerinden de imza kampanyası başlattı.

İşte imza kampanyası için yapılan çağrının metni:

Bir CHP’li olarak AKP’nin dokunulmazlık oyununa “HAYIR'' diyorum!

Partimizi CHP’nin “milletvekillerin, bakanların kürsü dokunulmazlığı hariç, bütün dokunulmazlıklar kalksın'' yaklaşımı prensip olarak doğru olsa da, yargının bütünüyle AKP iktidarının emrinde olduğu bir ortamda bu yaklaşımın geçerliliği kalmamıştır. Geçici Anayasa maddesi ile yeni bir hukuksuzluğa imza atmaya hazırlanan AKP’nin yapmak istediği “milletvekili dokunulmazlığını'' kaldırmak değil, asıl olarak yeni bir “darbe'' yapmaktır. 

AKP’nin mevcut “Anayasa’ya bile aykırı olan, halkımızı kandırmaya yönelik'' bu yeni hamlesine “evet'' demek, parlamentoyu tamamen işlevsiz kılmak, muhalefeti tasfiye etmek anlamına gelir!

Bir CHP’li olarak Kurultay’dan sonra partimizin en yüksek karar organı olan Parti Meclisi’nin olağanüstü olarak toplanmasını ve Kaçak Saray’ın dokunulmazlık oyununa “HAYIR'' demesini talep ediyorum.

YAZARLAR