darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

CHP'li Elif Doğan Türkmen zamları Meclis gündemine taşıdı

 

CHP Milletvekili Elif Doğan Türkmen, “önce indirim yapacağız diyerek müjde verip vatandaşı umutlandırıyor, ardından tam aksine zam yapıp mağdur ediyorsunuz' dedi.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle verdiği önergesinde doğalgaz ve elektrik zamlarını sordu.

Önergesinde Enerji Bakanı Albayrak’ın iki ay önce doğalgazda indirim müjdesi verdiğini ve elektriğe de zam yapılmayacağı yönündeki açıklamalarını hatırlatarak şunları söyledi:

TWİTTER’DAN BİLE PAYLAŞTINIZ

“29 Eylül 2016 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna (EPDK) yaptığınız ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularına verdiğiniz yanıtta; 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren doğalgazda yüzde 10 indirime gidileceğini ve elektriğe de zam yapılmayacağını açıkladınız. Aynı gün twitter hesabınızda da “Sözümüzü tuttuk. Kış gelemeden 1 Ekim’den itibaren geçerli olacak şekilde, doğalgaz fiyatlarında %10 indirim yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun' şeklinde paylaşımda bulundunuz.

Yaptığınız bu açıklamalara rağmen, 7 Aralık 2016 tarihi itibariyle doğalgaza yüzde 9,8, elektriğe de yüzde 10 oranında zam yaptınız. 2 ay önceki sözlerinizin tam aksine almış olduğunuz bu zam kararları; mevsimin tam ortasında kışın tüm ağırlığıyla etkisini hissettirdiği bir dönemde, indirim beklentisindeki vatandaşı mağdur etmiştir'

Akaryakıt fiyatlarındaki artışların ardından doğalgaz ve elektriğe yapılan bu zamlarla; vatandaşın enerji giderlerinin büyük ölçüde arttığını kaydeden Elif Doğan Türkmen, bu zamların ayrıca ulaşım, gıda ve giyime kadar vatandaşın tüm giderlerine ve yaşamına olumsuz yansıyacağını, sanayicinin de girdi maliyetlerinin yükselmesine neden olacağını ifade etti.

Bakan Albayrak’a “İki ay önce doğalgazda indirim, elektriğe de zam yapılmayacağı yönünde yaptığınız açıklamalarınızın tam aksine bugün aldığınız fahiş zam kararlarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Açıklar mısınız?' diye soran Elif Doğan Türkmen, şu sorularına da yanıt istedi:

-Zam kararı ve uygulamalarınızın, söylemlerinizin tam aksinde gerçekleşmesini neye bağlıyorsunuz?

-Söylemleriniz ile uygulama ve kararlarınız arasındaki bu çelişkiyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

-Vatandaşın zorunlu ihtiyacı olan doğalgaz ve elektrik bedellerini artıran bu zamların, aynı zamanda ailelerin çocuklarına ayırdıkları bütçenin küçülmesine neden olmasını içinize sindirebiliyor musunuz?

İlgili Haberler

Politika

''Kürtaj dede'' doların yükselişini böyle yorumladı: İçimizdeki hain Trump kafalılar...

Politika

Uğur Gürses, Hürriyet'ten neden ayrıldığını açıkladı

Politika

Şüphelilerin yakalanmasının ardından: ABD'den Türkiye'ye teşekkür

Politika

USA Today'e yazan Çavuşoğlu: Güney kanadının muhafızlığını yapıyoruz

Politika

Araç kiralama devinden iflas erteleme talebi

Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan bayram mesajı

Politika

'Bayrama da tecritte giriyorlar'

Politika

Komünist Başkan: Artık yazmaya, söylemeye utanır oldum

Politika

Özgür Özel: İsminde milliyetçilik olan parti 7 liradan dolar bozdurdu

Politika

Devlet Bahçeli'den ABD açıklaması

Politika

AKP'nin kadrolaşma sistemi: Vekil olamadıysan bürokrat ol

Politika

Tutuklu Osman Kavala'dan mektup: Dikkatimi çeken bir ifade var…