unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li Erdem: Beni linç edenlere cevabımdır; AKP'liler Moskova'ya

Orhan ŞAHİN / ABC Gazetesi

Başbakan Binali Yıldırım bugün yaptığı açıklamada Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye kararına ilişkin "Bu kararın bizim açımızdan hiçbir önemi yok. Avrupa Birliği ile ilişkiler, zaten de öyle aman aman, çok sıkı fıkı ilişkiler değil, ite kaka giden, kerhen yürüyen bir ilişkidir" dedi. 

Yıldırım'ın konuşmasının satır arasında şu ilginç ifade dikkat çekti; "Avrupa bize 'basın özgürlüğü' derken kendisi Rusya'nın basın yayın organlarını sansürlüyor."

EREN ERDEM'İ RUS TELEVİZYONUNA KONUŞTU DİYE HEDEF GÖSTERMİŞLERDİ

Oysaki Rus uçağı krizinin ardından Rusya'nın resmi haber ajansı Sputnik'e Türkiye'den erişim yasaklanmış ve yasak aylarca devam etmişti. Bunun yanında Rus televizyonuna demeç veren Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Eren Erdem, iktidar ve hükümetin hedef göstermesiyle adeta linç edilmişti. 

ELEŞTİRECEK MERCİ BİNALİ YILDIRIM DEĞİL

Yıldırım'ın bu açıklamalarını sorduğumuz Eren Erdem,   "Gazeteci kökenli bir milletvekili olaran Rus medyasına yönelik Avrupa Birliği'nin tutumunu ben de doğru bulmuyorum" dedi ve ekledi; "Avrupa'nın bu davranışı etik değildir ama bu davranışı eleştirecek merci Binali Yıldırım değildir. Binali Yıldırım önce kendi evinin önündeki durumu görmelidir."
Türkiye'de basın özgürlüğün tartışılmadığını iddiasında bulunan CHP'li vekil "Çünkü basın yoktur bütün basın parsellenmiştir, birkaç gazete ve internet sitesinin dışında Türkiye'de basın kalmamamıştır. Böyle bir ülkenin Başbakanının Avrupa'ya basın özgürlüğü dersi vermesi de komiktir" diye konuştu.
CHAPLİN'DEN DAHA KOMİK
Türkiye'nin AB ile yaşadığı sorunlar nedeniyle Binali Yıldırım'ın basın özgürlüğünü gündeme getirmesinin AKP'nin tutarsız politik ekseninin göstergesi olduğunun altını çizen Erdem Binali Yıldırım'ı ünlü yönetmen Charlie Chaplin'den daha komik bulduğunu söyleyerek "Chaplin'in politik bir derinliği var, ama Binali Yıldırım da o yok, kendisine bu Avrupa, Rusya, Türkiye tartışmalarında biraz Charlie Chaplin okumasını, izlemesini tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı. 
AKP'LİLER MOSKOVAYA
Kendisinin Rus medyasına demeç verdiği için linç edildiğini hatırlatan CHP'li vekil, "Ben açıkça söylüyorum benim hakkımda Eren Erdem Moskova'ya diye kampanya başlatmışlardı, şimdi ben de AKP'liler Moskova'ya diyorum" dedi. 
Erdem AKP'nin dış politikada da tutarsız bir yol izlediğini belirterek,  "İşine geldiğinde FETÖ ile beraber işine geldiğinde PKK'yla masaya oturan, işine geldiğinde Moskova'ya, işine geldiğinde Brüksel'e yakın" böyle tutarsız bir iktidar, bugün de sıkıştığı için AB'yi basın özgürlüğü üzerinden eleştiriyor şunu da hatırlatmak lazım  Rus medyasını kendini ifade etme açısından en çok problem yaşadığı ülke Türkiye'dir" diye konuştu. 
ŞANGAY ŞANGAY DİYE DEBELENİYORLAR 
AKP'nin Şanhgay çıkışını da eleştiren CHP'li Erdem, "Benim hakkımda Eren Erdem Moskova'ya diye kampanya başlatmışlardı. Bana bunu yapanlar şimdi 'Şangay Şangay' diye debelenip duruyorlar. Madem Şanhgay sevdanız vardı benimle neden uğraşıldı.
"Şanhgay sevdalısı biri değilim, mazlum dünyanın tümünü aynı eksende gören biriyim. Ama geldiğimiz noktada şunu açıkça söylüyorum; AKP seçmeni bana yapılan bu linç operasyonun arkasından hükümetin bu tutumunu çok net görmelidir. Ben buradan AKP kadrolarına sesleniyorum AKP'liler Moskova'ya diyorum" yorumunu yaptı.  
 Çok Okunanlar

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Hulusi Akar'dan skandal hata

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Merdan Yanardağ: Metiner'le olmuyor, Mehmet Uçum gibi isimlere ihtiyaçları var

Mehmet Görmez'in adını vermekten kaçındığı tarikat lideri kim?

İlgili Haberler

Politika

Yolcu uçağı 'millet kıraathanesi' oldu!

Politika

Bahçeli'nin elini öpen İyi Partili Arkaz'dan açıklama!

Politika

CHP'den Enis Berberoğlu tepkisi

Politika

TKP: Düzenin işçi cinayetleri sürüyor!

Politika

Dışişleri'nden ABD ziyareti açıklaması

Politika

OHAL sonrası düzenleme TBMM'den geçti!

Politika

Oktar'ın dijital arşivi ele geçirildi

Politika

CHP'li Gamze İlgezdi: 68 bin 375 sağlık çalışanı şiddet mağduru!

Politika

Erdoğan'ın danışmanı Uçum'un 'yeni rejim' açıklaması ne anlama geliyor?

Politika

TKH: Kemal Türkler ve mücadelesi unutulmayacak!

Politika

Türkiye ile Hollanda, ilişkileri karşılıklı olarak normalleştirme kararı aldı

Politika

JP Morgan'dan 'damat' göndermeli Türkiye yorumu