darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

CHP'li Eren Erdem'den İsmail Kahraman'a sert sözler

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Kahraman’ın “Cumhuriyet'i kuran kadro pozitivistti. Pozitivist nedir? Gördüğüne ve tuttuğuna inanır. Peki ayeti tutuyor muyum? Hayır... Vahiy gördüm mü? Hayır... Ayeti reddederler. Şimdiki tabiri ile olguculuk. Pozitivizm Cumhuriyet'i kuranların ideolojisi oldu, dinden uzaklaştılar" açıklamasını hatırlatan Erdem şu açıklamalarda bulundu:

“İktidar partisinin seçmiş olduğu bir meclis başkanı olması hasebiyle Kahraman’ın sözlerinin tamamı iktidar partisi açısından bağlayıcıdır ve iktidar partisi bu görüşlere katılmıyorsa bunu belirtmek zorundadır. TBMM Başkanı 2014 yılında yaptığı konuşmada diyor ki “Cumhuriyet'i kuran kadrolar dinsizdi. Bu kadrolar pozitivistti’ diyor. Bu pozitivist kafa dinden uzaklaştı diyor. Ben de kendisine 'Nazitivist’ diyorum. Bu arkadaş pozitivizmin ne olduğunu bilmiyor, bilmesini de beklemiyorum; çünkü böyle bir dağarcığı yok. Ama diyor ya 'pozitivistler ayetler elle tutulmadığı için inanmazlar’ diye. Akşama kadar ayet okuyup işkembesini kul hakkıyla dolduranlardan bu çok daha evladır. Hiçbir şekilde bu anlayışın dinimizi sömürmesine müsaade etmeyeceğiz."

ERDEM: KIBLESİ EMPERYALİZM OLANLARIN, KIBLESİ PARA OLANLARIN BİZE DİN ÖĞRETMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ!

CHP’li Erdem, İsmail Kahraman’ın 6. Filoyu protesto edenleri dövdürten kişilerden olduğunu hatırlatarak “Kahraman bu kadroların dinsiz olduğunu söylüyor, kendisi dinli olsa gerek. Kendisi pozitivizmi bilmediği gibi İslam’ı da bilmiyor. Kendisi Kur’an’ın ayetini okuyup tatbik ediyor mu acaba. Kur’an’da yaklaşık 20 yerde, Bakara Suresinin bazı ayetlerinde yetim hakkından bahseder. Yetim hakkını kollama üzerine kurulu bir dini savunan zihniyetin hırsızlığa yolsuzluğa batmış olması bunların ikiyüzlülüğünü göstermek için yeterli bir durum. Cumhuriyeti kuranlar dinsiz diyor da peki Irak’ta 1 milyondan fazla kardeşimizi katleden Amerikan emperyalizminin 6. Filosunu protesto edenleri dövenler dinli miydi? Kahraman denen şahıs o gün protesto edenleri dövdürtmüştü. Kıblesi Amerika olanların, emperyalizm olanların, kıblesi para olanların bize din ders vermesine müsaade etmeyiz, etmeyeceğiz. Onlar belki ayetleri tuttular ama haram lokma yuttular. İslam’a 1400 yıl içerisinde en zararı veren anlayış bu anlayıştır. İslam tarihinde 2 defa kaçak saray yaptırılmıştır. Birincisini Muaviye halkın sahip olduğu malların üzerine konarak yaptırmıştır. Peygamberimizin en yakın dostu Ebu Zer bu saraya tarihi bir cevap vermiştir ve bu yüzden sürgün ettirilmiştir. İkinci kaçak sarayı da birinciyi yaptıran zihniyetin bugünkü temsilcisi olan anlayış yaptırmıştır ve yine bugünün Ebu Zer’lerini linç ettirmektedirler. Parlamentodan sokaklara kadar şiddeti kurumsallaştırmaktadırlar. Siz önce tekbir ederek kafa kesenlere gönderdiğiniz silahların hesabını verin. Bu anlayış 2. Muaviye anlayışıdır.' dedi.

ERDEM: ONLAR POZİTİVİST DEĞİLDİ AMA SEN NAZİTİVİSTSİN!
Meclis Başkanı Kahraman’ın dinsiz açıklamasını sert sözlerle eleştiren Erdem, “Bugün bu topraklarda Ezanı Muhammedi okunuyorsa bunun birinci dereceden sorumlusu Kurtuluş Savaş’ında Çanakkale’de yedi düvel emperyalizmle mücadele eden aziz şehitler ve onların kanıyla şereflenen bu topraklarda yeşeren cumhuriyettir. Bugün de cumhuriyeti inanç özgürlüğü adına daha ileri taşımak gerekirken, Meclis Başkanı olmuş bir şahıs bugün insan aklının kabul edemeyeceği gerçekleri dillendirmektedir. Sen bu milletin mukaddesatına hakaret edemezsin. Pozitivizmi bilmiyorsan boş vaktinde gel sana anlatalım, vaktin yoksa twitter’dan dm’den anlatalım. Bu Nazitivistler, bu ülkenin kurucusu aziz şehitlere söverken kendi imanlarını tartışmaya açamıyorlar. Kahraman’ın zerre kadar namusu varsa, ben İslam tarihi üzerine 9 tane eser yazdım, gelsin bir canlı yayında onun münafık olduğunu ayetlerle hadislerle ispat ederim. O da bana Cumhuriyeti kuranların dinsiz olduğunu ispat etsin, edemezse namussuzdur. Bugün milletvekili arkadaşlarımız bir suç duyurusunda bulundular. Ben de müdahil olarak o suç duyurusuna imzamı koydum.' dedi.

ERDEM: CUMHURİYETİ KURAN KADRONUN İMANINI SORGULAMAK BİR AVUÇ RANT DÜŞKÜNÜNÜN HADDİ DEĞİLDİR!
Basın toplantısında İslam tarihinden örnekler veren Erdem, “Peygamber efendimiz, Medine’de Mekke’den hicret eden Müslümanların dışında kalan toplulukların inançlarını hiçbir şekilde kısıtlamamıştır. Yahudi Yahudi kimliğiyle yaşamını sürdürmüştür, Mecusi Mecusi kimliğiyle; hatta Müşrikler bile bir saldırganlık ve ihanet içinde bulunmadıkları sürece kendi inançsal normlarıyla yaşama noktasında özgür bırakılmışlardır. Ortada bir anayasa gibi Medine Sözleşmesi bulunmaktadır. Bu anayasada 'Medine’de bulunan farklı topluluklar arasında adaletle hükmedilir’ denilmektedir. Siz içinde Allah’ın peygamberin ve onun Ehlibeyt’inin anıldığı Cemevlerine bile tahammül edemiyorsunuz. Siz nasıl Müslüman olabilirsiniz ki? AİHM kararlarına rağmen neden hala Alevilere ne temel ibadet hakkı verilmemektedir? İslam dini tarihin en büyük devrimini gerçekleştirmiş bir dindir. Din, bu şahısların elinde oyuncak edilemez. Cumhuriyeti kuran kadronun imamının sorgulamak bir avuç rant düşkününün haddi değildir. Siz 28 Şubat faşizminin üstüne abdest suyu dökmek dışında vesayete yönelik tek bir şey yapmadınız. Bu anlayışın ne dini, ne imanı, ne itikadı, ne de irfanı vardır. Bu anlayış, 3 kuruşa tamah etmiş, ruhunu Saray’a satmış bir köleler yığınından ibarettir. Ben onlara üzülüyorum. Havuz bataklığında boğulmuş o insanların özgürlüğü için de mücadele ediyorum. Biz bunların özgürleşmesi için mücadele ederken, bunlar özgür insanları köleleştirmek için çabalamaktadır. Hangisi İslami, hangisi insani, hangisi dinli insanlar karar verecektir.' dedi.

ERDEM: GEÇİCİ MADDE GEÇERSE EMSAL OLSUN DİYE HAKARET SUÇU İŞLEYECEĞİM!
Dokunulmazlık tartışmasına değinen Erdem, ilginç bir çıkış yapacağından bahsederek, “Bu geçici madde kapsamında fezlekeler işleme konuluyor. Mesela benim bir fezlekem TCK 299, yani cumhurbaşkanına hakaret. Eğer benden ifade alınmak istenirse, sırf emsal teşkil etsin diye, ifade sırasında cumhurbaşkanına bir hakaret edeceğim. Bu madde geçtiğinde benim dokunulmazlığım kalkmıyor, mevcut fezlekem işleme giriyor. Dolayısıyla benim o mahkemede gerçekleştireceğim hakaretten beni yargılayamazlar, çünkü dokunulmazlığım devam etmiş olacak. Böyle garabet olur mu? Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanacağım davada yeni bir hakaret edersem dokunulmazlık kapsamına girecek. 550 milletvekilinin de dokunulmazlığını kaldıralım dedik, iki tane paralel savcı darbe yapar diye korkup kaçtılar. Böyle ülke mi yönetilir. Bu madde geçerse birçok ucubeliğe tanık olacağız. 276 milletvekili var, isteseler zaten dokunulmazlığı kaldırırlar ama ille de topluca fezleke işleme sokalım diye yalandan politika yapıyorlar. 

İlgili Haberler

Politika

Almanya'da Türkiye'ye mali yardım anketi

Politika

Rusya: Türkiye'den DTÖ'de ABD'ye karşı ortak hareket talebi gelmedi

Politika

AKP'den ABD'ye karşı önlemler: İşte '4 alanlı' plan

Politika

CHP'nin bayramlaşma programı belli oldu

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: Bazılarını partiden attık

Politika

İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi istifa etti

Politika

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

Politika

Cemal Canpolat: İstanbul'u sahipsiz bırakmayacağız

Politika

Nahit Duru | Aynı gemi...

Politika

Dolardaki artış basını da vurdu: Aydınlık gazetesi ara verdi

Politika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek

Politika

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği