EREN ERDEM: CUMHURİYET İÇİN ÖLÜRÜM

Eren Erdem Periscope üzerinden yaptığı canlı yayında şunları söyledi: 

'Bağcılar'dayız. Panel gerçekleştiriliyor. Panellimize dışarıdan saldırı gerçekleştirilmiş durumda. Bulunduğumuz binanın etrafı kuşatılmış. Emniyet güçleri her zaman ki gibi yok. Dışarıda kendisine Ülkü Pcakları diyen bir güruh var. Bahçeli'ye söyledğim sözler nedeniyle binaya baskın yapmaya çalıştılar. Bunları buraya gönderenleri biliyoruz. Başkanlıktaki duruşumuz nedeniyle. Panelimizi proveke ettiler. Camlar çerçeveler inmiş durumda. 

İçeriye taş atıyorlar. İstanbul'un göbeğinde Bağcılar'da saldırı altındayız. Arkadaşımız yaralı şekilde geldi. Bağcılar'da devlet yok. burada devlet yok. Tamamen provakasyon. Bizleri linç etmeye çalışıyorlar. Bir Madımak'la karşı karşıyayız. Devlet yok, polis yok. Başkanlık sistemeine karşı olduğu için linç ediyorlar. İnsanlar yaralanmış durumda. Şu anda saldırı altıdnayız. Dışarıda Ülkücü diye kendini tanımlayan gruplar saldırıyor. Nerede bu hükümet. '

 

 Erdem, 'Emniyet olay yerine geldi.Bu saldırının sorumluları Osmanlı ve Ülkü ocaklarıdır. Başkanlığa karşı duruşumuz nedeniyle bu saldırı gerçekleşti.Şu an ortalık yatışıyor. 200-300 kişilik provokatör grup, binaya saldırdı. Sebep: 'Başkanlık sistemi.'Gelin öldürün! Cumhuriyet için ölürüm!' dedi. 

ÜLKÜ OCAKLARI HEDEF GÖSTERMİŞTİ

CHP'li Eren Erdem'in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, 'adınızı Hükümet Bahçeli yapın' demesi üzerine Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’dan tehdit geldi. Yıldırım, sosyal medya hesabında 'İstanbul sokaklarında dolaşma. Olmayan yüzünü değiştirmek zorunda kalmayalım…' yazmıştı.

erenicerik.jpg

Ayrıntılar geliyor...

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li Eren Erdem'in katıldığı panele faşist saldırı

İstanbul Bağcılar’da Malatya Akçadağ Güneşli Köyü Derneği tarafından düzenlenen bir panele katıldı. Burada gündeme ilişkin konuşan Erdem’in bulunduğu 1. kattaki salona yaklaşık 200 kişilik ülkücü bir grup tekbir getirerek saldırdı.

Bağcılar Bağcılar Sancaktepe Mah. Osmangazi Cad. No53A' da bulunan Güneşli Köyü Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği'nde bu akşam düzenlenen Başkanlık konulu panele konuşmacı olarak CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem katıldı. Panelin devam ettiği sırada Eren Erdem Twitter adresinden, bulundukları dernek binasına taşlı sopalı saldırı olduğunu duyurdu.

Bunun üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Çevik kuvvet polislerinin araya girmesiyle taşlı sopalı saldırı yaparak binanın camlarını kırdıkları ileri sürülen grup uzaklaştırıldı.

Eren Erdem, Dernek lokalinde olayla ilgili yaptığı açıklamada, panelde konuştuğu sırada, 100 kişi kadar bir grubun tekbir getirerek taş ve sopalarla saldırdığı yönünde bilgi aldığını, katılımcılardan birkaç kişinin aşağı indiklerinde saldırı yapan grup tarafından darp edilenlerini, panelin düzenlendiği yerin camlarının kırıldığını ve polisin gelmesiyle olayın yatıştırıldığını söyledi

 

EREN ERDEM: CUMHURİYET İÇİN ÖLÜRÜM

Eren Erdem Periscope üzerinden yaptığı canlı yayında şunları söyledi: 

"Bağcılar'dayız. Panel gerçekleştiriliyor. Panellimize dışarıdan saldırı gerçekleştirilmiş durumda. Bulunduğumuz binanın etrafı kuşatılmış. Emniyet güçleri her zaman ki gibi yok. Dışarıda kendisine Ülkü Pcakları diyen bir güruh var. Bahçeli'ye söyledğim sözler nedeniyle binaya baskın yapmaya çalıştılar. Bunları buraya gönderenleri biliyoruz. Başkanlıktaki duruşumuz nedeniyle. Panelimizi proveke ettiler. Camlar çerçeveler inmiş durumda. 

İçeriye taş atıyorlar. İstanbul'un göbeğinde Bağcılar'da saldırı altındayız. Arkadaşımız yaralı şekilde geldi. Bağcılar'da devlet yok. burada devlet yok. Tamamen provakasyon. Bizleri linç etmeye çalışıyorlar. Bir Madımak'la karşı karşıyayız. Devlet yok, polis yok. Başkanlık sistemeine karşı olduğu için linç ediyorlar. İnsanlar yaralanmış durumda. Şu anda saldırı altıdnayız. Dışarıda Ülkücü diye kendini tanımlayan gruplar saldırıyor. Nerede bu hükümet. "

 

 Erdem, "Emniyet olay yerine geldi.Bu saldırının sorumluları Osmanlı ve Ülkü ocaklarıdır. Başkanlığa karşı duruşumuz nedeniyle bu saldırı gerçekleşti.Şu an ortalık yatışıyor. 200-300 kişilik provokatör grup, binaya saldırdı. Sebep: "Başkanlık sistemi."Gelin öldürün! Cumhuriyet için ölürüm!" dedi. 

ÜLKÜ OCAKLARI HEDEF GÖSTERMİŞTİ

CHP'li Eren Erdem'in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, 'adınızı Hükümet Bahçeli yapın' demesi üzerine Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’dan tehdit geldi. Yıldırım, sosyal medya hesabında "İstanbul sokaklarında dolaşma. Olmayan yüzünü değiştirmek zorunda kalmayalım…' yazmıştı.

erenicerik.jpg

Ayrıntılar geliyor...Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Politika

Yandaş gazeteden Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na transfer

Politika

FETÖ firarisi Emre Uslu'dan mesaj: OHAL kalktı diye ortaya çıkmayın

Politika

Muharrem İnce'den AKP Sözcüsü Ünal'a yanıt

Politika

Eski Cumhurbaşkanı Hatemi: İranlı reformistler, rejimin emniyet sübabıdır

Politika

'Bedelli askerlik' parasını ödemek için ilginç yol: İşte o ilanlar

Politika

'Yeni sistemin meyvelerini tatma konusunda sabırsızız'

Politika

Merdan Yanardağ: 'Rabbim beni affetsin' diyor, bu millet sizi affetmeyecek!

Politika

'Eren Erdem'e hapis cezası verildi'

Politika

CHP'den AKP'li Ünal'a sert tepki

Politika

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı görevinden istifa etti!

Politika

Anayasa Mahkemesi'nden üç siyasi parti hakkında 'kapatma' kararı

Politika

CHP'de imza hareketliliği sürüyor: Son durum ne?