CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Öner ve 39 ilçe kadın kolları başkanının da katıldığı açıklamanın ardından kadınlar yanlarında getirdikleri mektupları bir kutuda topladı. 
Bu mektupları hükümet yetkililere göndereceklerini söyleyen  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, 'İktidar bu haykırdığımız mektuplardan bir ders alır ve bu katliamların son bulması için gereğini yapar. Gereğini yapamıyorsa bu mevcut hükümet, derhal istifa etmelidir' dedi.  

CHP'li kadınlar son olarak Reina'nın önüne çelenk bırakıp katledilenler için saygı duruşunda bulundu.

 

'TERÖR AYRIŞMAMAKLA SON BULACAKTIR'
CHP'li kadınların ardından Sigorta Acenteleri Birliği üyesi bir grup da Reina önünü gelip karanfil bıraktı. Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap her kesimi terörün karşısında birlik olmaya çağırarak, 'Terör kınanmakla, lanet okunmakla değil, kaynağı neresi olursa olsun, karşısında toplum olarak birlikte durmakla, ayrışmamakla , ayrıştırmamakla ve birbirimize ülke olarak ortak değerlerimize, beraberinde evrensel değerlere sahip çıkmakla azalacak, son bulacaktır' dedi.

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li kadınlar Reina'nın önünden hükümete mektup gönderdi

CHP Kadın Kolları üyeleri, terör saldırısına hedef olan Reina önüne yürüdü.

"Analar burada, evlatları nerede, terörü lanetliyoruz" yazılı pankart taşıyan kadınlar adına CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse bir açıklama yaptı.

"Bizler katliamlar ülkesi haline gelen Türkiye'de hergün yeni bir acıya uyanmaktan yorulduk" diyen Köse, " Bu katliamların önüne geçilmelidir. Şiddet üreten politikalardan ve şiddete zemin hazırlayan açıklamalardan vazgeçilmelidir. Yetkilileri sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz. Tedbir alamıyorsanız, istifa etmeye davet ediyoruz. Bizler tüm saldırılara karşı kardeşçe bir arada yaşamayı, şiddete karşı barışı, kin ve düşmanlığa karşı ülkenin bütünlüğünü savunmaya devam edeceğiz. Laik Türkiye Cumhuriyetinin bekçisi olacağız" ifadelerini kullandı. 

 

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Öner ve 39 ilçe kadın kolları başkanının da katıldığı açıklamanın ardından kadınlar yanlarında getirdikleri mektupları bir kutuda topladı. 
Bu mektupları hükümet yetkililere göndereceklerini söyleyen  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, "İktidar bu haykırdığımız mektuplardan bir ders alır ve bu katliamların son bulması için gereğini yapar. Gereğini yapamıyorsa bu mevcut hükümet, derhal istifa etmelidir" dedi.  

CHP'li kadınlar son olarak Reina'nın önüne çelenk bırakıp katledilenler için saygı duruşunda bulundu.

 

"TERÖR AYRIŞMAMAKLA SON BULACAKTIR"
CHP'li kadınların ardından Sigorta Acenteleri Birliği üyesi bir grup da Reina önünü gelip karanfil bıraktı. Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap her kesimi terörün karşısında birlik olmaya çağırarak, "Terör kınanmakla, lanet okunmakla değil, kaynağı neresi olursa olsun, karşısında toplum olarak birlikte durmakla, ayrışmamakla , ayrıştırmamakla ve birbirimize ülke olarak ortak değerlerimize, beraberinde evrensel değerlere sahip çıkmakla azalacak, son bulacaktır" dedi.Çok Okunanlar

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Hulusi Akar'dan skandal hata

'Cemaat ve tarikatları 'sıra bizde' korkusu sardı'

Mehmet Görmez'in adını vermekten kaçındığı tarikat lideri kim?

Merdan Yanardağ: Metiner'le olmuyor, Mehmet Uçum gibi isimlere ihtiyaçları var

İlgili Haberler

Güncel

Öğrenciler için bedelli düzenlemesi

Güncel

Trabzon'da yolcu midibüsü devrildi: 2 ölü, 12 yaralı

Güncel

'Norveç'te 4 bin euro'ya şoförlük' vaadiyle dolandırıldılar

Güncel

Yatağan'dan bir acı haber daha!

Güncel

Türkiye'den giden 20 ton kayısı Rusya'ya sokulmadı

Güncel

Kediciklere o haptan vermişler

Güncel

Meteoroloji'den kritik uyarı

Güncel

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Güncel

Çocuğunu 7 yaşında Adnan Oktar'a bıraktı, görünce tanıyamadı

Güncel

Operasyonda 'yanlışlıkla' vurulan asker hayatını kaybetti

Güncel

AKP'de konut kavgası

Güncel

Suruç'ta katledilen 33 kişi yarın anılacak