Çok Okunanlar

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

Mansur Yavaş'tan AKP'den aday olacak iddialarına yanıt

CHP ile HDP'nin ortak adayı olacağı iddia edilen Celal Doğan'dan açıklama

CHP'li kadınlardan en fazla şehit veren ile ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Adana’nın şehitler kenti haline geldiğini belirterek, teröre tepki gösterdi. En fazla şehit veren illerden biri olan Adana’da şehit ailelerini ziyaret edip acılarını paylaşan Köse, “Bugün Adana’da bir kıvılcımı yakmak istiyoruz. Bu kıvılcımın Anadolu’nun her bölgesine ateş olarak yansıyacağına inanıyorum' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve MYK Üyesi Nevin Zaimoğlu,MYK yd üyesi Neslişah Aydın Ilbay, şehit ailelerinin acısını paylaşmak üzere İl Kadın Kolları örgütünün davetlisi olarak geldiği Adana’da ilk olarak CHP Adana İl Başkanlığı’nda kadın kolları örgütü ve partililerle bir araya geldi.

“KADINLAR SİYASETTE EŞİT TEMSİL EDİLMELİ'

CHP Adana İl Yönetimi, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, Şehit Aileleri Derneği Emine Kunt, ilçe kadın kolları başkanları ve yöneticileri ile partililerin hazır bulunduğu toplantıda Adana İl Başkanı Ayhan Barut, kadınların yaşamın ve siyasetin olmazsa olmazlarından biri olduğunu kaydetti.

CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz, Köse’ye kendilerini kırmayıp Adana’ya geldiği için teşekkür ederken, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, CHP’nin iktidara ulaşması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi. Türkmen, “Başarıya ulaşmak için genel başkanımızın, MYK üyelerimizin ve Adana örgütlerimizin ve kadın örgütlerimizin emrine olacağım'

“ADANA ŞEHİTLER KENTİ OLDU'

Ülkenin dört bir yanının kan gölüne döndüğünü, şehitlerin, kadın cinayetlerinin ve sorunların sayılamaz hale geldiğini vurgulayan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “Adana ne yazık ki bir şehitler kenti oldu. Çok üzgünüm. Şehit ailelerimizin acısını paylaşıyorum. Acılarımızı sırtımızda taşımadan, sol göğsümüzün altında biriktirerek, unutmadan, unutturmadan, sol yanımızı güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz' dedi.

“ADANA’DAN BİR KIVILCIMI YAKACAĞIZ'

İktidarda sorumluluk alabilecek hiçbir yetkilinin olmadığını belirten Köse, CHP kadın örgütüne çok büyük görevler düştüğünü kaydetti. Köse, “Bugün Adana’da bir kıvılcımı yakmak istiyoruz. Bu kıvılcımın Anadolu’nun her bölgesine ateş olarak yansıyacağına inanıyorum. Çünkü Adana’da güçlü bir kadın örgütü ve güçlü bir siyasi yapı var' diye konuştu.

“BİRLİKTELİĞİMİZDEN GÜÇ ALACAĞIZ'

CHP Kadın Kolları Örgütünün yeni dönemde yapacağı çalışmalar hakkında da bilgiler veren Köse, kadın örgütlerinin güçlü olmadığı bölgelerde yeni bir çalışma modeli başlatacaklarını ifade etti. Köse, “Birbirimizin eteğini aşağıya çekmeden, dedikodudan beslenen zihniyetlere izin vermeden birlikte, sevgiyle, birbirimize güvenerek CHP’yi iktidara taşımak için yol alacağız. Biz birlikte güçlüyüz, birlikteliğimizden güç alacağız' ifadelerini kullandı.

“KADIN ÖRGÜTÜ OLARAK HEP ALANLARDA OLACAĞIZ'

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü etkinliğini Ankara, İstanbul ve İzmir kadın kolları örgütlerinin de katılımıyla Kayseri’de yapacaklarını açıklayan Fatma Köse, “Bizler evlerde, sokaklarda, mahallelerde, fabrikalarda tarlalarda çalışan kadın örgütü olacağız' şeklinde konuştu.

Şehit Aileleri Derneği Başkanı Emine Kunt, dernekte şehit fotoğrafı asacak yer kalmadığını belirterek, teröre tepkisini dile getirdi, Köse’ye duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Köse, CHP İl Başkanlığı’ndaki toplantının ardından Adanalı şehitler Fatih Yeniay, Sercan Yılmaz, Kadir Genç, Enver Buğur, Mustafa Turanlı, Ali Öztaş, Serdar Kazar ve Kadir Görgülü ile erkek terörü nedeniyle yaşamını yitiren Türkan Sarıkaya’nın ailelerini ziyaret edip, acılarına ortak oldu.

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan: Her türlü fikrin serbestçe dillendirildiği bir iklimde yaşıyoruz...

Politika

ABD'den Pence ve Türkiye'deki tutuklu gazeteciler hakkında açıklama

Politika

Bakan Pakdemirli'den 'ezber bozacak proje' iddiası

Politika

AKP'de aday adaylarının sayısı belli oldu

Politika

Hulusi Akar: ABD'nin YPG ile işbirliğini kesmesini bekliyoruz

Politika

İyi Parti, Kentsel Dönüşüm Mağduru Kirazlitepe sakinleri ile bir araya geldi.

Politika

Bahçeli'nin 'Görüşleri partiyi bağlamaz' dediği Enginyurt'tan açıklama

Politika

İyi Parti'den yerel seçimde CHP ile işbirliği açıklaması

Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu: İş dünyası korkudan eleştiri yapamıyor

Politika

Erdoğan, Millet Bahçesi açılışında 'Gezi olaylarını yapanlar gelip görsünler çevrecilik nedir' dedi

Politika

Anadolu Kültür'e yönelik operasyonda gözaltına alınan Prof. Dr. Betül Tanbay serbest bırakıldı

Politika

'Stratejik derinlik'ten düşünce özgürlüğü açıklaması