unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP’li Kuyucoğlu'ndan Erdoğan'a 'ihanet' tepkisi

CHP Mersin milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhtarlar toplantısında partisine yönelttiği ihanet suçlaması üzerine basın açıklaması yaptı.

Kuyucuoğlu  açıklamasında, “Neden, ihanet etmişiz? Oslo'da gidip terör örgütüyle pazarlık yaptığımız için, Salih Müslim'i defalarca Ankara'ya çağırıp ağırladığımız ve sonra da terör örgütü ilan ettiğimiz için, Habur'da terör örgütü mensuplarını törenle karşıladığımız, başkanlık hayalleri ile çözüm sürecini başlatıp, şehirlere silah yığılmasına izin verdiğimiz için. Dolmabahçe’de bakanları sıraya dizerek, mutabakat metni imzalayıp,  sonra da tanımadığımız için. Evet, bütün bunları muhalefet partisi CHP yapmış ve ülkeye ihanet etmiştir. Merkez Bankası başkanıyla kavga edip doları fırlatan, Rusya ile kriz çıkaran, komşularıyla uyguladığı yanlış dış politikalarla ilişkilerini kesen, bırakın bölgeyi, dünyada kavga etmediğimiz ülke bırakmayan, Ekvador’a gidip kadın dövdüren, hep muhalefet partisi biziz. İhanet ediyoruz, demokrasi gelsin diye çırpındığımız için, bilimsel eğitim istediğimiz için, emeklisi, işçisi daha refah içerisinde yaşasın diye mücadele ettiğimiz için, komşularımızla ilişkilerimizi düzeltmeye çalışıp, savaşı ve insan ölümlerini engellemeye çalıştığımız için. Bağımsız yargı, özgür basın, bilimsel çalışan üniversiteler istediğimiz için. Biz bu ülkeyi sevmekle bu ülkeye ihanet ediyoruz.  Sanırım Sayın Cumhurbaşkanı bunları demek istedi ama dili sürçtü' dedi.

Kuyucuoğlu, asıl ihanetçileri tahmin etmenin zor olmadığını belirterek, “Körü körüne ülkeyi felakete sürükleyen bir kişinin peşinden gitmek ihanettir bu ülkeye. Bildiği halde gerçekleri konuşmaktan korkan, çıkar çarkına kendini kaptırmış, makam, mevki ve üç kuruşluk çıkarları için ülkenin felakete sürüklenmesine göz yumanlardır, ihaneti edenler. Savaş çığırtkanlığı yapıp, üç saatte Şam’a varıp, Emevi Camisinde namaz kılmak isteyenler, ama 9 saatte türbeyi zorla kaçıranlardır, ihanet edenler. Bizim ihanetimizse, ülkemizi ve insanımızı sevmek ve bu uğurda ne gerekiyorsa yapmaktır' şeklinde konuştu.Çok Okunanlar

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Yeni Türkiye: Atatürk'e Anıtkabir'de büyük hakaret!

'O eskort kız aklımdan çıkmıyor'

Fitch, 7 şirketin notunu düşürdü

JP Morgan'dan AKP'ye rest: Damadın çok fazla zamanı yok

İlgili Haberler

Politika

ÖSYM'den KPSS'ye gireceklere uyarı

Politika

CHP'li Özcan'dan kurultay iddiaları

Politika

CHP'li Bekaroğlu'ndan 'Muharrem İnce' yorumu: Eğer...

Politika

27 yıl sonra gelen izin: Ölüm döşeğinde oğluyla görüşebildi

Politika

BBP lideri Destici'den 'bedelli askerlik' yorumu

Politika

Kılıçdaroğlu: Umarım kısa sürede özgürlüklerine kavuşurlar

Politika

Devlette Fatma Betül Sayan hanedanlığı: Bir kardeşi daha atandı

Politika

CHP'li Tüzün'den imzalarla ilgili yeni açıklama

Politika

Adnan Oktar, Edirne F Tipi Cezaevi'nde

Politika

CHP'li Tüzün'den imzalarla ilgili yeni açıklama

Politika

İsmail Kahraman: Devlet dairelerine Erdoğan'ın resmi asılmalı

Politika

Kadıköy'de trafiği durduran araç yangını!