darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

CHP'li Musa Çam'dan Binali Yıldırım'a: Yürek mi yedin bitanesi

Musa Çam, “Anlaşılan Yıldırım, 17-25 Aralık’ı hafızalardan silmek istiyor. Ama dönemin 4 bakanının iş çevirdiği Rıza Zarrab ve onun kirli oyunlarını ortaya saçan Amerikalı savcı Bharara sağolsun artık AKP hükümetinin yolsuzluğunu tüm dünya öğreniyor. Tüm dünyanın gözü Türkiye’nin üzerindeyken göreve gelir gelmez yeni başbakanın ilk icraatı yolsuzlukla mücadele kurulunu kaldırmak oluyor. Binali Yıldırım’a soruyorum; Yürek mi yedin bitanesi? Sen en başından güvenirliliğini kaybettin!' dedi.

'DEMOKRASİYİ KORUMAK İÇİN MÜCADELE ŞART’

Yolsuzluğun ülkemizin geleceği için büyük bir tehdit olduğuna ve bilinmeyen bir girdap olarak bu durumun sürdürüldüğüne dikkat çeken CHP’li Çam şu açıklamayı yaptı:

“Yolsuzlukla mücadele, şeffaf ve dürüst yönetim, bozulmuş politik sistemin gelişmesini ve iyileşmesini sağlamak için gereklidir. Rantın kol gezmediği, bürokratın çocuğunun, eşinin, dostunun cebinin dolmadığı; yurttaşının yaşamını iyileştiren bir yönetim anlayışına ulaşmak için gereklidir ve hepsinden önemlisi hukuk devletini ve demokrasiyi korumak için şarttır. Ama bugün AKP hükümetleri bunun tam tersini yapıyor.

Bu¨yu¨k yolsuzluk skandallarının sorus¸turulmaması, aksine bu skandalları gu¨ndeme getiren kamu go¨revlilerinin ya da gazetecilerin cezalandırılması, hukuk devleti ilkesinin zedelenmesine ve cezasızlık ku¨ltu¨ru¨nu¨n yaygınlas¸masına neden oluyor.

Örgütsüz ve sosyal güvencesiz bırakılan insanların işini bilirse geleceğini güvence altına alabildiği böylesi bir ortamda, maalesef rüşvet gelecek güvencesi sağlayabilmenin olağan yönteminden birine dönüştürüldü. Tüm insanların temel hak ve özgürlüklerinin korunduğu ve herkesin haysiyet içinde yaşadığı bir dünya yaratmak için yolsuzluğun her şekline son verilmelidir.'

YILDIRIM’IN 'ÖRGÜT LİDERİ’ OLARAK SUÇLANDIĞINI UNUTMADIK!

Başbakan Yıldırım’ın 25 Aralık yolsuzluk operasyonları sürecinde adının pek çok olayda geçtiğini hatırlatan CHP’li Çam, “Yıldırım’ın yolsuzluk karnesine gelirsek; 25 Aralık operasyonununa ilişkin polis fezlekesinde 'örgüt lideri’ olarak havuz medyası oluşması için 'aldığı talimat üzerine işadamlarından yüksek miktarda para toplamak ve ihaleye fesat karıştırmakla' suçlanması ve İzmir’deki Yolsuzluk Operasyonunda bacanağının gözaltına alınması var.

İşte şimdi tüm bunların ortadan kalkması için de Yıldırım’ın ilk icraat olarak bu kurulu genelgeden çıkardığı anlaşılıyor. Ama taze başbakan bilinçli her yurttaşımızın bunları unutmadığını ve hesap soracağını asla unutmasın!' açıklamasını yaptı.

İlgili Haberler

Politika

CHP'nin bayramlaşma programı belli oldu

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: Bazılarını partiden attık

Politika

İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi istifa etti

Politika

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

Politika

Cemal Canpolat: İstanbul'u sahipsiz bırakmayacağız

Politika

Nahit Duru | Aynı gemi...

Politika

Dolardaki artış basını da vurdu: Aydınlık gazetesi ara verdi

Politika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek

Politika

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

Politika

Yıldırım'dan ABD Büyükelçiliği'ne saldırı açıklaması!

Politika

Bahçeli'den erken seçim açıklaması

Politika

''Kürtaj dede'' doların yükselişini böyle yorumladı: İçimizdeki hain Trump kafalılar...