Çok Okunanlar

'Fethullah Gülen ve Mehmet Şevket Eygi Özel Harp Dairesi elemanıydı'

Yandaş yazar CHP'nin Ankara ve İstanbul adayını açıkladı

Aydın Doğan'dan flaş Londra hamlesi

AKP'li patrondan 'Sarı Yelekliler' üzerinden ölüm tehdidi!

AKP adayı: AKP'lilere oy veren babam olsa evime almam sokağa atarım

CHP'li Onursal Adıgüzel: Marmara Dişte Neler Oluyor?

Onursal Adıgüzel, “Hastalar için kullanılan malzemelerin, öğrencilere satın aldırıldığı iddiaları doğru mudur?' diye sordu.
Adıgüzel, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, Marmara Üniversitesi Sağlık Kampüsü Başıbüyük Yerleşkesi önünde 3 Haziran 2016 tarihinde iş bırakarak eylem yapan öğrenciler tarafından dile getirilen iddiaları sordu. Soru önergesinde hastalar için kullanılan malzemelerin öğrencilere satın aldırıldığına yönelik iddiaların fakülte Dekanı tarafından yalanlanmasına değinerek, “Zorunlu malzeme listesinin basına detaylı fiyatları ile yansımasına rağmen Fakülte Dekanı neden “Öğrencilerimiz hiçbir şeyi kendi ceplerinden ödemiyor' şeklinde bir inkâr ifadesi kullanmıştır?' diye sordu. 
“Fiziki Şartların Yetersizliği Öğrencileri Mağdur mu Ediyor?'
Soru önergesinde, fakültede eğitim gören öğrencilerin sosyal medya üzerinden duyurulan ve öğrencilerin yaşadıkları sorunları anlatan bildirideki iddiaları soran Adıgüzel, “Fakültenin yeni yerleşkesinde fiziki şartların yetersiz olduğu, bu nedenle öğrencilerin ve hastaların mağdur edildiğine yönelik iddialar doğru mudur? Eğer doğru ise, altyapı yetersizlikleri giderilmeden yeni binanın hizmete açılmasının gerekçesi nedir?' diye konuştu.
Türkiye’nin en köklü üniversitelerinde yaşandığı öne sürülen iddiaların düşündürücü olduğunu ifade eden Adıgüzel, ekipmanyetersizliğinedeniyleöğrencilerinzorunlutatileçıkarıldığınayönelikiddiaları da sordu. Adıgüzel, ayrıca “Stajeröğrencilerinangaryaişyükünedeniylemağduredildiğineyönelikiddialardoğrumudur?' diyesordu.
“Kadın ÖğrencilereTacizİddialarıDoğru Mu?'
Öğrencilertarafındandilegetirilenşikayetlerarasında, öğrencilerinkenditelefonlarından hasta aramakzorundabırakılmalarısebebiylekadınöğrencilerinbazıhastalartarafındantacizeuğradıklarıiddiasınınyeraldığınadikkatçekenAdıgüzel, “Fakültede öğrenim gören kadın öğrencilerin hastaların tacizine maruz kaldıklarına yönelik iddialar doğru mudur? Eğer doğru ise öğrencilerin karşı karşıya olduğu bu güvenlik zafiyetinin sorumluları kimlerdir? Bunlar hakkında yasal bir işlem başlatılmış mıdır?' diye konuştu. 
Öteyandan, geçtiğimiz günlerde, üniversitede öğrenim gören öğrenciler sosyal medya üzerinden başlattıkları eylemde, #MarmaraDişRezaleti etiketini kullanarak sorunlarını dile getirmişti. 

İlgili Haberler

Politika

Gazeteciler Cemiyeti: Gazeteciler baskılarla, mahkeme celpleriyle, hapisle bezdirilemez

Politika

Mansur Yavaş ile ilgili çok konuşulacak iddia!

Politika

10 Kasım'da 'Fesli Kadir'i' ziyaret eden Diyanet İzmir'de hutbe okutacak

Politika

'Adil Öksüz'ü yanlış yerde arıyorlar'

Politika

AKP'li Bolu Belediyesi, Gölcük Tabiat Parkı'nda otel inşaatına başladı

Politika

Diyarbakır ve Batman'ın ardından Van'da da HDP'ye operasyon

Politika

AYM'den başörtüsü kararı: Öğrencinin eğitim hakkı ihlal edildi, tazminat ödenecek

Politika

Rapor: Gazetecilerin yaptıkları gazetecilik faaliyetleri yargılanıyor

Politika

Fatih Altaylı'dan Emin Çölaşan ve Necati Doğru'ya açılan FETÖ davası yorumu

Politika

İlber Ortaylı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının derhal yok edilmesi lazım

Politika

Akşener, 'Çarşamba son' demişti: Ankara'da son durum...

Politika

Bakan Soylu: ByLock'ta bugüne kadar 215 bin 92 hesap tespit ettik