darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

Yanardağ: Erdoğan, bir kararname ile herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

CHP'li Özgür Özel'e 'komutanla uğraşma' tehdidi

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Necdet Özel’in, bir basın toplantısında kendisinin Balyoz tutuklularına “Başbakan benim hulus ve saffetimden yararlandı' dediğini iddia eden CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e, görevi sırasında aracı gönderdiği ortaya çıktı.

CHP’li Özel, bir aracının kendisine ulaştığını, TBMM bahçesinde görüştüklerini ve, “Komutanla uğraşmayın, size yönelik dava dosyası hazır, bundan sonra uğraşmazsanız dava açmayacak' mesajı verdiğini belirtti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile CHP Cezaevlerini İnceleme Komisyonu arasında 2014 yılında başlayan polemiğe ilişkin Milliyet’ten Meriç Trafolar'a açıklama yaptı.

Özel, şunları kaydetti:

'İşi tıkamayın’

“Balyoz sanıkları ve Balyoz avukatlarının sürecin tıkanması için yöntemler üzerinde tartıştığı bir dönemde Necdet Özel’in devreye girdiği, 'Bu işi tıkamayın, bana da hareket imkanı tanıyın’ mesajı gönderdiği belirtiliyordu. Dava 
Yargıtay aşamasındayken ise, Özel’in Yargıtay Başkanı’yla görüştüğü kendi mahiyetindeki  bazı karacı subayları kurtardığı, denizci ve havacı subaylar için bir adım atmadığı belirtiliyordu. Bu süreçte Balyoz mahkumları bize, Orgeneral Özel’in kendilerine 'Başbakan beni de kandırdı, benim iyi huyluluğumdan ve saflığımdan yararlandı’ yönünde bir mesaj gönderdiğini anlattı. Biz de bu sözleri, raporlaştırarak istifasını istedik. Hemen bizi mahkemeye vermekle tehdit etti, 'hodri meydan’ dedik.'

Randevu isteği

“Bir süre sonra benden bir kişi randevu istedi. Telefonları kapatmamı, Meclis’teki odamda değil TBMM bahçesinde sohbet etmek istediğini söyledi.

Genelkurmay’dan aracı olarak geldiğini, CHP Komisyonu’nun devamlı Genelkurmay Başkanı’nı istifaya davet etmesinden rahatsızlık duyduğunu, Orgeneral Özel’in dava dosyasını hazırladığını ama bir daha kendisiyle uğraşılmaması durumunda bu davayı açmayabileceğini söyledi.

Aracıya, 'Elinden geleni ardına koymasın. Böyle bir tehdit ve teklifle gelmesinden utanç duyduğumu, komutanla aynı soyadını taşıdığım için hicap duyduğumu’ ilettim kendisine. Daha sonra uzun süre bu davayla ilgili bir şey gelmemişti. Mahkemede Balyoz sanıklarını şahit dinleteceğiz.'

'Şeref ve saygınlığı sarsacak ifadeler’

Orgeneral Özel’in, CHP’li Özel’e açtığı davaya ilişkin fezlekede, “Genelkurmay Başkanı’nı pasif, etkisiz, işini ve görevini yapabilmekten uzak bir kişi olduğu intibasını uyandıracak şekilde küçük düşürecek, şeref ve saygınlığını sarsacak ifadeler kullanarak hakaret suçunu işlediği, hakkında kamu davası açılması için yeterli delil ve şüphenin mevcut bulunduğu anlaşılmıştır' denildi.

İlgili Haberler

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı: Yarın bir sürprizimiz olacak…

Politika

Başbakanlık eski müşavirinden Kılıçdaroğlu'na dava

Politika

Demirtaş'tan yeni açıklama: Aramızda en küçük bir örgütsel ayrılık veya kriz yok

Politika

Merkel'den, Erdoğan'ın duyurduğu dörtlü zirve hakkında açıklama

Politika

Mahkemeden Rahip Brunson için yeni karar

Politika

Rahip Brunson krizinde yeni gelişme

Politika

Döviz bürolarının kapısına abone oldular: AKP'lilerde neden bu kadar fazla '1 dolar' var?

Politika

Muharrem İnce'den ekonomiye yönelik açıklamalar

Politika

Muhalifleri eleştireyim derken rezil oldu: Engin Ardıç bildiğiniz gibi...

Politika

Erdoğan'a hakaretten tutuklanan HDP'li tahliye edildi

Politika

AKP'den belediyelere 'dolar' talimatı

Politika

Yandaş yazar Yusuf Kaplan: Tanzimat ve Cumhuriyet ile ayağımıza kurşun sıktık