darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

CHP'li Purçu 'Romanlar suç makinası' diyen başkana dava açıyor

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Özcan Purçu, 'Romanlar suç makinesidir" diyen Afyonkarahisar Belediye Başkanı
Burhanettin Çoban'ı eleştirdi ve danışmanı ile Çoban'ın arasında geçen konuşmayı kamuoyu ile paylaştı.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban arasında geçen o görüşme ve CHP'li Purçu'nun tepkisi:

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da çadırlarda yaşayan Roman vatandaşlarımızın, 'su’ sorununun çözülmesi için günlerdir telefonla görüşmek istediğim Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın makamına irtibat numaralarım bırakıldığı gibi kendisinin cep telefonu numarası istenmiştir. Fakat hiçbir şekilde geri dönüş yapmadığı gibi cep telefon numarasını dahi iletmemiştir. Kendi çabamızla elde ettiğimiz cep telefonu numarasından bugün (14 Haziran 2016) saat 10.30 sularında danışmanımın benimle bağlantı kurdurmak için aradığı Çoban, büyük bir öfke ile Roman vatandaşlarımıza hakaret etmiş ve telefonu danışmanımın yüzüne kapatmıştır. 

Bugün danışmanım ile Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban arasında geçen diyalog aşağıdaki gibidir:

Danışmanım: İyi günler, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve milletvekilimiz Özcan Purçu’nun makamından arıyorum. Vekilim sizinle telefonla görüşmek istiyor, uygunsanız aktaracağım.

Çoban: "Görüşmek istemiyorum, bunu sekreterime de kaç kez söyledim. Anlamıyor musunuz? Ne konuşacağım, Romenler suç makinesi, vekilin istekleri olacak şeyler değil. Bunları aynen vekilinize de iletin." şeklinde konuşmuş ve telefonu danışmanımın yüzüne kapatmıştır. Bu konuşmalardan sonra ulaştığım Afyonkarahisar Emniyet Müdürü’ne Roman vatandaşlarımızın yaşadığı mahalleler ile ilgili şikâyetlerin durumunu sorduğumda aldığım yanıt “ Sayın vekilim bize ulaşan özellikle o bölgelerle ilgili şikayetler yok. Biz çok memnunuz.' olmuştur.

“Romanları suç makinesi' olarak tanımlayan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ayrımcılık ve nefret suçu işlemektedir. Bu konuyla ilgili olarak, Roman vatandaşlarımızı rencide eden, zan altında bırakan bu anlayış ve söylem kabul edilemez. Afyonkarahisar’da yaşayan ve susuzluktan, her türlü hizmetten yoksun kalan vatandaşlarımızın taleplerini iletmek için kendisine ulaşmak için günlerdir beklediğimiz Burhanettin Çoban, Romanlara hizmet götürmek şöyle dursun önyargılarıyla hareket etmiş, romanları suçlu gibi görmüş, hakaret etmiştir. Burhanettin Çoban’ı kınıyorum, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağımı, 15 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 14.00’te Afyon’da yaşayan Roman vatandaşlarımız ile birlikte Afyonkarahisar Belediye binası önünde basın açıklaması yapacağımı ve konunun takipçisi olacağımı basına ve kamuoyuna saygıyla duyururum.

purcu.jpg

       

İlgili Haberler

Politika

İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi istifa etti

Politika

HDP'nin kurucu üyesi istifa etti

Politika

Cemal Canpolat: İstanbul'u sahipsiz bırakmayacağız

Politika

Nahit Duru | Aynı gemi...

Politika

Dolardaki artış basını da vurdu: Aydınlık gazetesi ara verdi

Politika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek

Politika

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

Politika

Yıldırım'dan ABD Büyükelçiliği'ne saldırı açıklaması!

Politika

Bahçeli'den erken seçim açıklaması

Politika

''Kürtaj dede'' doların yükselişini böyle yorumladı: İçimizdeki hain Trump kafalılar...

Politika

Uğur Gürses, Hürriyet'ten neden ayrıldığını açıkladı

Politika

Şüphelilerin yakalanmasının ardından: ABD'den Türkiye'ye teşekkür