Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericiye siyasi partiden ziyaret!

Buldan: AKP ile görüşeceğimiz tarih ve saati buradan açıklıyoruz!

AKP'ye anketlerden kötü haber: Hiç olmadığı kadar geride

Bir konkordato ilanı da Türkiye'nin en büyük hayvan işletmesinden

CHP'li Tanrıkulu o uyarıyı Başbakan'a sordu

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak yanıtlanması için verdiği soru önergesinde "İsveç'in Türkiye Büyükelçiliğinin Türkiye'de bulunan vatandaşlarına yönelik terör uyarısı yaptığı ve Ankara Kızılay'dan uzak durmalarını istediği haberleri ile son bombalı saldırı ve patlamalar öncesi bazı Büyükelçiliklerin de benzer güvenlik uyarıları yayımladığı göz önüne alındığında, olası bir saldırı ihtimaline karşı AKP Hükümeti ek güvenlik tedbirleri alacak mıdır?" diye sordu.

Tanrıkulu'nun soru önergesi şöyle:

İsveç'in Türkiye Büyükelçiliği'nin Türkiye'de bulunan vatandaşlarına yönelik terör uyarısı yaptığı ve Ankara Kızılay'dan uzak durmalarını istediği haberleri basına yansımıştır

Bu bağlamda;

1.    İsveç'in Türkiye Büyükelçiliğinin Türkiye'de bulunan vatandaşlarına yönelik terör uyarısı yaptığı ve Ankara Kızılay'dan uzak durmalarını istediği haberleri ile son bombalı saldırı ve patlamalar öncesi bazı Büyükelçiliklerin de benzer güvenlik uyarıları yayımladığı göz önüne alındığında,  olası bir saldırı ihtimaline karşı AKP Hükümeti ek güvenlik tedbirleri alacak mıdır?

2.     İsveç'in Türkiye Büyükelçiliğinin Türkiye'de bulunan vatandaşlarına yönelik terör uyarısı yaptığı başka iller var mıdır? Varsa bu iller hangileridir?

3.    Restoranlar, Eğlence yerleri, ticari merkezler, ibadethaneler, ulaşım ve şehir merkezleri, havalimanları, otogar vb. olarak belirtilen yerlerde olası bir saldırı durumunda can kaybı yaşanmaması adına İçişleri Bakanı her türlü somut güvenlik tedbirlerini alacak mıdır?

4.    Yaşanan saldırı ve patlamalar öncesi yapılan ihbarların dikkate alınmadığı iddiaları doğru mudur? İddialar ile ilgili olarak inceleme ve soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmışsa, güncel akıbeti nedir?

5.    Saldırı ve patlamalar öncesi gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması hususunda, sorumluluğu bulunanlardan  ihmali olanlar tespit edilerek haklarında soruşturma başlatılıp görevden el çektirilen var mıdır? Varsa, kaç kişi görevden el çektirilmiştir? 

6.    2017 yılının ilk günlerinden itibaren, yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında yoğunluğun arttığı ve daha önce Sabiha Gökçen ile Atatürk Havalimanlarına düzenlenen saldırılar göz önüne alındığında, havalimanlarında ek güvenlik tedbirleri alınmış mıdır?

7.5 Haziran 2015- 27 Ocak 2017 tarihleri arasında ülkemizde gerçekleşen terör saldırılarının toplam sayısı nedir? Bu saldırılar ne şekilde yapılmıştır? Hangi illerde gerçekleşmiştir?  Kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiştir? Hayatını  kaybedenlerden kaçı sivil, kaçı kamu görevlisidir? Yarılanların sayısı nedir? Yaralananlardan kaçı engelli hale gelmiştir?

Yaralılardan engelli hale gelenlerin hayatlarını idame ettirmeleri için yapılan yardım var mıdır? Varsa, kapsamı ve türü nedir?

İlgili Haberler

Politika

Belediye başkanına silahlı saldırı

Politika

TBMM'yi karıştıran 5.maddede 'geri adım attılar'

Politika

Kritik görüşme sonrası açıklama: Bu toplantı geleceğe umutla bakmamızı sağladı

Politika

Yeliz Koray | Hıyanet

Politika

İHD'den Leyla Güven çağrısı

Politika

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericiye siyasi partiden ziyaret!

Politika

Türkiye, sokağa çıkma yasaklarına ilişkin AİHM'de savunma yaptı

Politika

İyi Partili vekilin ağabeyi AKP'den aday adayı oldu

Politika

Büyükerşen'e saldıranların aldığı ceza belli oldu

Politika

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: AKP'nin oda ve borsa başkanları teklifini doğru bulmuyoruz

Politika

Atatürk heykeline çıkıp ‘Babam' diyen şahsa linç girişimi

Politika

Akşener protestocularına bir dava bir takipsizlik: Tehdit var, suç yokmuş