darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Erdoğan'ı istifaya davet etti

'CHP'de uzlaşı sağlandı, kurultay talebi ertelendi'

Canlı yayında ilginç 'dolar' kavgası: Ben sizinle aynı gemide değilim

CHP'li Yarayıcı: IŞİD'e 'öfkeli çocuklar' diyordunuz

CHP Milletvekili Hilmi Yarayıcı, Türkiye’nin imza attığı Moskova deklarasyonunun ardından TSK’nin Suriye’de kalmaya devam etmesinin geçerliliği kalmadığını söyledi. Yarayıcı “El Bab’ı alsak ne olacak. Aldıktan sonra en kısa sürede Suriye yönetimine devredeceğimiz bir alan için askerimizi katlettirmenin ülke çıkarıyla, milli birliğimizle, Kürt sorununa çözümle bir ilgisi yoktur' dedi.

IŞİD’e ait olduğu söylenen sosyal medya hesaplarından dün akşam 19 dakikalık bir video yayımlandı. CHP Milletvekili Hilmi Yarayıcı, IŞİD’in rehin aldığı iki askeri yakarak öldürmesine ait olduğu iddia edilen videoyla ilgili açıklama yaptı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Yarayıcı, TSK ve hükümete çağrı yaparak, “Suriye politikalarının mimarlarında azıcık vicdan, azıcık merhamet, azıcık dürüstlük kaldıysa bizlere anlatsınlar: Neler oluyor? Bu görüntüler gerçek mi? 2 askerimizin akıbeti nedir? Derhal hükümetimiz ve TSK bu konuda açıklama yapmalıdır. Halkımızın bu açıklamaya ihtiyacı var' açıklamasında bulundu.

'IŞİD’E ÖFKELİ ÇOCUKLAR DİYORLARDI’

Suriye politikaları konusunda hükümeti defalarca uyardıklarını belirten Yarayıcı, “Daha dün Meclis’te bunları ifade ettim. Esad’ı devirme adı altında kanlı katilleri beslemenin onlara lojistik askeri,siyasi ve ekonomi yardım yapmanın doğru olmadığını defalarca söyledik, ama hep kulaklarını tıkadılar. Biz IŞİD ve El Nusra gibi terörist örgütlere bulaşmayın dedikçe Cumhurbaşkanı El Nusr’ya neden terörist denilmemesi gerektiğini anlatıyordu' dedi ve ekledi: “Daha dün El Bab’da ne yazıkki 16 askerimiz, bir dönem 'öfkeli çocuklar’ diye meşrulaştırmaya çalıştıkları teröristlerce katledildi.

Bu alçak teröristlerin esir aldığı askerlerimizi katletme görüntülerini izleyince infial duymamak elde değil. Biz bu görüntülerden dehşete düştük. Acıyı yüreğimizin en derininde yaşadık. Ancak iktidarın bu görüntüler üzerine açıklama yapmak yerine interneti yavaşlatma, bazı sitelere erişimi durdurma yoluna girmesi ancak ve ancak suçlarını gizleme çabasının bir sonucu olabilir.

Moskova deklarasyonu sonrasında Askerimizin Suriye’de kalmaya devam etmesinin hiçbir geçerliliği kalmamıştır. El Bab’ı alsak ne olacak. Aldıktan sonra en kısa sürede Suriye yönetimine devredeceğimiz bir alan için askerimizi katlettirmenin ülke çıkarıyla, milli birliğimizle, Kürt sorununa çözümle bir ilgisi yoktur. Gencecik askerlerimizi teröristlerin vahşetine teslim etmeyelim. Hükümeti yol yakınken El Bab başta olmak üzere Suriye’de bulunan askerlerimizi derhal geri çekmeye çağırıyorum.'
 

İlgili Haberler

Politika

BM'den Türkiye-ABD açıklaması: Sorunlar iki ülkenin ötesine yansıyabilir

Politika

Rus uzman: Türkiye ABD'ye daha bağımlı, karşı tedbir imkânları kısıtlı ve yetersiz

Politika

NATO'dan ABD-Türkiye açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'hepimiz aynı gemideyiz'e yanıt

Politika

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Politika

Erdoğan: Şiddet asla bir hak arama yöntemi değildir

Politika

Eski HDP İstanbul İl Başkanı gözaltına alındı

Politika

İki yılda 154 FETÖ şüphelisi sınırda gözaltına alındı

Politika

Erdoğan'ı istifaya davet etti

Politika

CHP'li Adıgüzel: Fındığın fiyatı maliyetinin altında

Politika

Erdoğan'ın 'boykot' çağrısını Cumhurbaşkanlığı görmedi

Politika

Meral Akşener'den Meclis'e toplantı çağrısı