darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Cihaner’e kumpas kuran savcı aile boyu Fethullahçı çıktı!

Kumpasçı savcı hakkındaki iddianame tamamlandı. Erzurum'da görevli eski Savcı Osman Şanal, Erzincan Cumhuriyet eski Başsavcısı, CHP Milletvekili İlhan Cihaner'e yönelik operasyonla gündeme gelmişti. Özel yetkileri olan Şanal, Şubat 2010'da Cihaner'i makam odasını basarak gözaltına aldırmıştı. Cumhuriyet Başsavcısı Cihaner, Erzincan'da cemaatlere ve yasadışı irtaca faaliyetine karşı mücadele ediyordu. Cihaner'i gözaltına aldıran Şanal hakkında FETÖ üyeliğinden dava açıldı.

'FETÖ İÇİN ÇALIŞTI'
İddianamede ByLock kullanıcısı olduğu belirtilen Şanal için, “Erzurum'da hukuka aykırı iş ve işlemler yaptığı, soruşturmalar yürüttüğü, kişileri gerçek dışı beyanlar vermeye zorladığı' değerlendirmesi yapıldı. Şanal'ın yanı sıra, iki erkek kardeşinin de ByLock programı kullandığı anlatılan iddianamede, “Şüphelinin Fetullahçı silahlı terör örgütünün ideolojisini, amaçlarını, faaliyetlerini benimsediği ve örgüt hiyerarşisi içinde hareket ettiği' vurgulandı.

cihaner.jpg
[YIL: 2010...  Osman Şanal, Şubat 2010'da 'Erzincan Ergenekonu' diye bilinen kumpas davası bahanesiyle İlhan Cihaner'in odasını basmıştı. Cihaner tutuklanmıştı.]

'BENİ RAHATSIZ ETTİ'
İddianamede ifadesine yer verilen eski savcı “Keneci' Bayram Bozkurt ise Erzincan Ergenekon'u davasında “Efe' ismiyle nasıl gizli tanık olduğunu anlattı. Bozkurt, Şanal'ın kendisinden tanıklık yapmasını istediğini belirterek şunları söyledi:

“Şanal'ın tavrı bende rahatsızlık yarattı. Bunun üzerine daha önceden tanıştığım AKP Milletvekili Yaşar Karavel'e gittim. O da beni Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı'ya götürdü. Yazıcı'ya, Şanal'ın beni tanık olarak dinlemek istediğini, bundan tedirginlik duyduğumu söyledim. Karayel ve Yazıcı bana ifade vermemin bir sıkıntı yaratmayacağını, Türkiye'nin darbeler ve muhtıralar ülkesi olduğunu, 3. Ordu Komutanlığı'ndaki seminerin, darbeye yönelik olma ihtimaline karşı, tanıklık yapmamın hayırlı olacağını söylediler. Erzurum'a giderek Osman Şanal'a ifade verdim. Daha önceden bir saldırıya maruz kaldığım için de Şanal benim gizli tanık olarak ifade vermemin daha iyi olacağını söyledi. Bunun üzerine gizli tanık 'Efe' rumuzu ile ifade verdim.'

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Haberler

Güncel

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Güncel

İzmir'de bayramda ulaşıma yüzde 50 indirim

Güncel

Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile telefonda görüştü

Güncel

AKP'li başkan kazara kendini vurdu

Güncel

Akşener'den Erdoğan'a: Gardaşımızı İran'a teslim etmeyin

Güncel

Marmaris'te kıyı ve deniz dibi temizliğinde 3,5 ton çöp toplandı

Güncel

Uçak tuvaletinde sigara içen yolcuya bin 717 TL ceza kesildi

Güncel

'Geceleri Fetullah Gülen ölsün diye dua ediyordum'

Güncel

AKP üyelerini taşıyan otobüsle otomobil çarpıştı: Ölü ve yaralılar var!

Güncel

İzmir'de trafik polisinin köpeğe ateş ettiği iddiası ile ilgili açıklama

Güncel

ÖKK darbe girişimi davasında ara karar açıklandı

Güncel

Türkiye'de bir Almanya vatandaşı tutuklandı