darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Erdoğan'ı istifaya davet etti

'CHP'de uzlaşı sağlandı, kurultay talebi ertelendi'

Canlı yayında ilginç 'dolar' kavgası: Ben sizinle aynı gemide değilim

Çin'de yeni çılgınlık: A4 kağıdından geniş olmamalısın

Diğer yandan trend bu 'güzellik standartlarının’ kadınlar üzerindeki yıkıcı etkisini de yeniden tartışmaya açtı. The Guardian’ın aktardığı habere göre, Çin’in Twitter’ı olarak anılan Weibo üzerinden #A4Waist etiketiyle paylaşılan fotoğraflar şimdiden 110 milyondan fazla kez görüntülendi. Kadınları paylaştıkları fotoğraflarda bel bölgelerindeki 'fazlalıkların’ kağıdın kenarlarından taşmadığını kanıtlıyor.

Akıma hükümet yetkilileri de kapıldı ve ülkedeki polis güçlerinden biri kadın çalışanlarının ne kadar fit olduklarını toplu A4’lü bir kare ile paylaştı. Yeni çılgınlık Çin’in resmi halk gazetesi tarafından 'fitness meydan okuması’ olarak adlandırdı. Ancak dünyanın dört bir yanından sosyal medya kullanıcıları trendi eleştirmekte gecikmedi.

İkisi kız dört çocuk babası bir kullanıcı üç A4 kağıdını yan yana zımbalayarak poz verdi ve bu “Bu cahil vücut imajı saçmalığına bir son verebilir miyiz?' yazdı. Kimisi A4 yerine diplomasını gösterirken, kimi ise daha kolay bir yol seçti ve A4 kağıdı dikey değil yatay tuttu.

Bir diğer kullanıcı da “A4 kağıdından taşan bir bel ya da kalem tutabilen memelerle de çok güzelsiniz. Güzelliğiniz size hastır. Bu yersiz standartlara kulak asmayın' dedi.
Daha önce kadına karşı şiddete dikkat çekmek için Pekin’den Guangzhou’ya 2,000 kilometre yürüyen Xiao Meili ise, akımı 'tek kelimeyle sıkıcı’ olarak niteledi. Meili’ye göre Çin’de bu gibi akımlar çok çabuk yayılıyor çünkü güzellik standartları aşırı derecede 'tek tip’: “İnsanlar güzelliğin ölçülebileceğini düşünüyor.'

Meili geçen yaz kadınları traş edilmemiş koltukaltı tüyleriyle fotoğraflarını paylaşmaları için cesaretlendirecek bir kampanya başlatmış, ancak kampanya kendi ifadesiyle 'pek ilgi çekmemişti.’ Hatta Çin medyası kampanyayı bir miktar 'garip ve mide bulandırıcı’ bulmuştu.

İlgili Haberler

Dünya

Tesla, 'borsadan çekilme' için komisyon kurdu

Dünya

Suudi Arabistan kripto para ticaretini yasakladı

Dünya

Beyaz Saray: Trump, Türkiye'ye çok öfkeli

Dünya

Maduro'ya suikast girişiminde flaş gelişme

Dünya

Trump'tan eski yardımcısına hakaret

Dünya

İngiliz bakandan AB'ye 'anlaşmasız Brexit' uyarısı

Dünya

Şili'de huzurevi yangını: 10 ölü

Dünya

Cumhuriyetçi Ohio Valisi, Trump'a Putin GIF'iyle cevap verdi

Dünya

Çin'den Türkiye'ye flaş çağrı!

Dünya

NATO'dan ABD-Türkiye açıklaması

Dünya

Şam- SDF görüşmelerinde ikinci tur: İdari formüller ve İdlib

Dünya

Fotoğrafını çekmeye çalışan turisti ısıran su aygırı öldürüldü