darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Cinsel istismar sanığının eşinden iğrenç savunma: Çok serbest oturan bir çocuktu!

Duruşmada tanık olarak dinlenen sanığın eşi Z.A., "Çocuğun uydurması da olabilir. Rüya da görmüş olabilir. Zaten hareketleri de tuhaf bir çocuktu" dedi. Z.A., hâkimin "Hareketlerinde ne gibi tuhaflık vardı?" sorusuna "Mesela çok serbest oturan bir çocuktu" yanıtı verdi.

Olay geçen Ağustos ayında merkez Osmangazi İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi'nde ortaya çıktı. İlkokula giden S.S. adlı kız çocuğu, ailesine üst katlarında oturan "amca" dediği kaynakçılık yapan S.A.'nın çeşitli tarihlerde bodrum katında cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Ailenin şikayeti üzerine psikolog eşliğinde ifadesi alınan S.S., komşuları S.A.'nın çeşitli tarihlerde kendisini evin bodrumuna götürdüğünü, canını yaktığını, korkudan bunu kimseyle paylaşamadığını söyledi. Gözaltına alınan S.A., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

S.A. hakkında Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde "çocuğa nitelikli cinsel istismar" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarından toplam 60 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Çıktığı ilk duruşmada suçlamayı kabul etmeyen tutuksuz sanık S.A., "Ben iki çocuk babasıyım. Böyle bir şey yapmam mümkün değil" dedi.

Mahkeme heyeti, avukatının talebi üzerine sanığın eşi Z.A.'yı tanık olarak dinledi. Duruşmada eşinin böyle bir şey yapmayacağını söyleyen Z.A. "Bu çocuğun uydurması da olabilir. Rüyasında görmüştür, çevrede görüp duyduklarından etkilenmiştir. Zaten hareketleri de tuhaf bir çocuktu" dedi. Z.A.'nın, mahkeme hâkiminin "Hareketlerinde ne gibi tuhaflık vardı?" sorusuna verdiği, "Mesela çok serbest oturan bir çocuktu" yanıtı duruşmayı izleyenler arasında şok etkisi yarattı.

Yargılama eksik evrakın beklenmesi için ertelenirken, mahkeme heyeti sanığın tutuklanması talebini kabul etmedi.

CHP'Lİ VEKİLDEN SANIĞIN EŞİNE TEPKİ

CHP Bursa Milletvekili Av. Nurhayat Altaca Kayışoğlu, duruşmada Z.A.'nın verdiği ifadeye sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Kayışoğlu, Facebook hesabında, "İstismar davalarında hep mağduru suçlayacak argümanlar kullanılır. Mağdurun, ki küçücük bebek de olsa, ne kadar serbest, ne kadar rahat, ne kadar hak eden davranışlarda bulunduğu anlatılıyor. Bu ibare bile suçun dolaylı olarak kabul edilmesidir. Ama mahkemelerimiz diğer suçlarla aynı kategoride değerlendirip yüzde yüz ispat arıyorlar. Yazık... Çocuklar korkup adalete güvenlerini yitiriyorlar sonra… Şikayetçi olmuyorlar ama biz susmayacağız" görüşünü paylaştı.

İlgili Haberler

3.Sayfa

Yol ortasında falçatalı ve kemerli kavga

3.Sayfa

Yük treni otomobile çarptı: 1 ölü

3.Sayfa

İzmir'de şüpheli ölüm: Cinayet mi?

3.Sayfa

Seyhan Nehri'ne giren gencin cansız bedeni bulundu!

3.Sayfa

Ankara'da silahlı kavga: 1 kişi ağır yaralı

3.Sayfa

Samsun'da denize giren 4 kişi boğuldu

3.Sayfa

3 yaşındaki engelli çocuğun işitme cihazını çaldılar!

3.Sayfa

Çoban sulama kanalında ölü bulundu

3.Sayfa

Vatandaşlar 'FETÖ' ile korkutulup dolandırılıyor

3.Sayfa

Çaldıkları otomobilleri camiye sakladılar

3.Sayfa

Kadına şiddet cezasız kalırsa! Eşini balkonda dakikalarca sopayla dövdü

3.Sayfa

Gezi Parkı'nda bu sabah hareketli dakikalar yaşandı