Çok Okunanlar

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

'Fesli Kadir'in yeni ziyaretçisi şaşırtmadı

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

Cinselliğinizi kuvvetlendirecek 6 bitki

Söz konusu kadın cinselliği olunca, Türkiye’de muhafazakar ve İslami ayrımlar, değer yargıları hızla devreye girer. Kadın bedeni erkek egemen toplum geleneğinde cinsel zevk ve arzu nesnesi olarak kabul edilmiş; ele geçirilip sahip olunacak, üzerinde namus, ahlak, annelik gibi tabuların inşa edildiği bir “mülk' olarak kurgulanmıştır.
Oysa kadınların cinsellikten aldıkları zevk, bedenleriyle kurdukları ilişkinin temelinde yer alıyor. Cinsellikten haz duymak, kadınların cinselliği kendi seçtiği biçimlerde ve düzeyde tecrübe etmek, özgürleşmenin, kadın benliğinin ve toplumsal cinsiyet şuurunun gelişmesinin en önemli parçaları.
 
Düşük cinsel istek sahibi olmaktan rahatsız olan kadınlarla, birkaç doğal çözüm önerimizi paylaşmak istiyoruz. İşte, kadınlarda cinsel zevkin tecrübesinin mümkün olduğu durumlarda dürtüleri ve cinsel arzuyu kuvvetlendirecek, zevk alma potansiyelini artıracak 10 bitki: 


 

 

 

1. Kış kirazı 

kis-kirazi-001.jpg

Kış kirazı, diğer adıyla ashwagandha, Kama Sutra’da tutkunun ve arzuların güçlü bir ateşleyicisi olarak tanımlanıyor. Kadınlarda libidoyu tetiklediğini ve cinsel tatmini artırdığı düşünülüyor. Kış kirazı, klitorise ulaşan kan akışının hızlanmasını sağlayarak, cinsel tecrübe çok daha yoğun bir hal almasını sağlıyor. 

2. Maka kökü 

maka-kokiu-001.jpg

Maka kökündeki yüksek iyodin, kadınların hormon dengesini destekliyor. Cinsellik hormonları için vazgeçilmez bir mineral olan çinkoda maka kökünde inanılmaz yüksek oranda bulunuyor. 

3. Siyah çikolata 

bitter_cikolatanin_bu_faydalari_da_var_h79826-001.jpg

Bitki olmasa da, siyah çikolatada bulunan %70 oranındaki kakao beyindeki dopamin seviyesini yükseltiyor. Beynin “haz kimyasalı' düzeyindeki artış da, vücudunuzu rahatlatıyor ve olumlu uyarılara verdiğiniz tepkinin kuvvetlenmesini sağlıyor. 

4. Damiana

damiana-herb-001.jpg

Aromatik yaprakları olan damiana, Amerika’nın güneyinde, Meksika’da, Karayiplerde yetişiyor. Yapraklarının libido artırıcı etkisi olduğu düşünülüyor. İçerdiği yüksek orandaki Ûavonoidler, felonikler, glikozid, terpenoidler ve kafein vücudunuzdaki stresi azaltarak, özellikle leğen kemiği bölgenizdeki kan akışınızın hızlanmasını sağlıyor. Bu da uyarılma düzeyinizin artmasını sağlıyor.


5. Suma kök

sasas.jpg

Brezilya Ginsengi olarak da bilinen suma kök, Güney Amerika yerlilerinin yaygın olarak kullandığı bir bitki. Kadınlarda hormon dengesini kurmaya ve libidoyu yükseltmeye yarıyor. Araştırmalar, suma kökün kadın doğurganlığının temel östrojen hormonu olan estradiol-17 beta seviyesini arttırdığını gösteriyor


6. Tongkat Ali 
 

1378892491.jpg
Dr. Mehmet Öz’ün son dönem önerilerinden biri Tongkat Ali. Tongkat Ali, Endonezya, Malezya ve Tayland’da yetişen bir ağaç. Libido düzeyi düşük kadınlara tavsiye edilen Tongkat Ali, stresle baş etmede yardımcı oluyor, hafızanın ve genel beyin fonksiyonlarının gelişmesini sağlıyor. Kadınlarda hormon dengesini testesteron seviyesini çok az yükselterek dengeleyen Tongkat Aliyi kullanan kadınlar, metabolizmalarının hızlandığını, kolaylıkla kilo kaybettiklerini belirtiyorlar. 

İlgili Haberler

Yaşam

AVM'lerden tişört, şal ve triko çalan köpek güvenlik kameralarına yakalandı

Yaşam

Sinop'tan dünyaya

Yaşam

Sıla tarafından darp edildiği iddia edilen Ziynet Sali'den ikinci açıklama

Yaşam

Güzin Abla'dan tecavüze uğrayan kadına: Sana ders olsun!

Yaşam

Köpeği için doğum günü partisi düzenledi

Yaşam

'Sosyal medyanın en nefret edilen kullanıcısı' ne kadar kazanıyor?

Yaşam

MasterChef'ten diskalifiye edilen Murat canlı yayında anlattı...

Yaşam

Boşanma partisinde gelinliğini patlattı

Yaşam

Boyu kısa bulunan Tom Cruise başrolden alındı

Yaşam

Oktay Kaynarca'dan ebeveynlere uyarı

Yaşam

İstediği pantolonu bulamayınca tezgahtarları dövdüğü iddia edilen Yusuf Harputlu: Kuzenim yapmış

Yaşam

Mahkeme, Hamza Hamzaoğlu'na açılan davayı reddetti: Evli olduğunu biliyordun