darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Erdoğan'ı istifaya davet etti

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonuna Ensar destekçisi vekil başkan seçildi

Cinsel istismar başta olmak üzere çocuklara yönelik her türlü istismar vakalarının araştırılması, alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla oluşturulan Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu TBMM Genel Kurulunda oybirliği ile kabul edildi.

Çocuklara yönelik istismarın araştırılması amacıyla kurulan komisyonun başkanlığına seçilen isim ise akıllara durgunluk verdi. Karaman’da çocukların tecavüze uğradığı evlerin bağlı olduğu Ensar Vakfı’nın Bartın’daki çalışmalarını destekleyen ve tecavüzcü kurumun 'çalışmalarını takdir ettiğini’ belirten AKP Bartın Milletvekili Milletvekili Yılmaz Tunç komisyonun başkanlığına seçildi.

KOMİSYON BAŞKANINDAN ENSAR’A: DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

2015’te Meclis’teki makamında Ensar Vakfı Bartın Şube Başkanı’nı ağırlayan AKP’li Tunç, vakfın çalışmalarını takdirle karşıladığını, öğrencilerin iyi eğitim alabilmeleri, onların milli ve manevi değerlerle mücehhez birer evlat olarak yetişmeleri için vakfa gereken desteği vermeye devam edeceklerini söylemişti.

boyutlandir.jpg

Tunç ayrıca milletvekilliği adaylığı sırasında yakın ilişki de olduğu vakfın Bartın’daki toplantılarına katılarak konuşma yapmış. Vakfın Nisan 2015’te düzenlediği kahvaltılı toplantısına katılarak seçim konuşması yapan Tunç, burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin çıtasını yukarılara taşıdığını kaydetmişti.

aw597951_01.jpg

Aynı zamanda Meclis Adalet Komisyonu üyesi olan Tunç’un söz konusu destek görüşmeleri kişisel web sayfasında da yer alıyor.

Tunç ile toplantıya katılan bir diğer AKP’li vekil adayı Mustafa Yelkenci de toplantıda yaptığı konuşmada Ensar Vakfının çalışmalarını takdirle karşıladığını belirtmiş, 'en güzel hizmetin eğitime yapılan hizmet olduğunu, Ensar Vakfının da bu amaçla değerlerimize uygun bir gençlik yetiştirmenin gayretinde olan insanlar tarafından yönetildiğini’ söylemişti.

1461321399sozcu-ensar.jpg

ENSARI KORUMA KOMİSYONU

Komisyona Tunç başkan olarak seçilirken, AKP İstanbul Milletvekili Fatma Benli başkanvekili, AKP İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir sözcü, AKP Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu da katip üye olarak belirlendi.

Komisyona başkanvekili olarak seçilen AKP İstanbul Milletvekili Avukat Fatma Benli de vakfın Kastamonu’daki çalışmalarını destekleyen bir diğer isim. Benli, Şubat ayında vakfın yöneticileriyle bir görüşme gerçekleştirmiş, bunu da Twitter hesabından “Kastamonu Ensar yöneticilerimizle öğrencilerimiz için neler yapabileceğimizi konuşmuştuk' ifadeleriyle paylaşarak, tecavüzcü Ensar yöneticilerine teşekkür etmişti.

cb_tn61usaalgkr.jpg

Yine komisyon sözcüsü olarak seçilen AKP İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir Ensar Vakfı’nın önde gelen destekçileri arasında.

Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile sözlerinin ardından Kılıçdaroğlu için “Ruh sağlığı bozuk' diyen Kandemir de vakfın 2015 Ekim ayında Küçükçekmece’de düzenlediği toplantıya katılarak, programda konuşma yapmış bir isim.

dosya.jpg

Komisyonun diğer üyeleri ise AKP’den Hatice Dudu, Jülide Sarıeroğlu, Salim Kışla, Fatma Benli, Erkan Kandemir, Mehmet Metiner, Yusuf Beyazıt, Ayşe Sula Köseoğlu, CHP'den Burcu Köksal, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mehmet Bekaroğlu, Mustafa Hüsnü Bozkurt, HDP'den Filiz Kerestecioğlu, MHP'den Deniz Depboylu.
 

İlgili Haberler

Politika

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Politika

İyi Parti'den MHP'ye geçen vekilden açıklama

Politika

Erdoğan'dan yeni atamalar

Politika

ABD menşeli bazı ürünlerde vergi oranı yüzde 100 artırıldı

Politika

BM'den Türkiye-ABD açıklaması: Sorunlar iki ülkenin ötesine yansıyabilir

Politika

Rus uzman: Türkiye ABD'ye daha bağımlı, karşı tedbir imkânları kısıtlı ve yetersiz

Politika

NATO'dan ABD-Türkiye açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'hepimiz aynı gemideyiz'e yanıt

Politika

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Politika

Erdoğan: Şiddet asla bir hak arama yöntemi değildir

Politika

Eski HDP İstanbul İl Başkanı gözaltına alındı

Politika

İki yılda 154 FETÖ şüphelisi sınırda gözaltına alındı