darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Cübbeli takkeli öğretmen dönemi!

Hatay'daki Nizamettin Özkan İlkokulu'nda yaşananlar, Türkiye'de iktidarın söylemiyle doğru orantılı olarak laikliğin nasıl tamamen ayaklar altına alınmak istediğini gösterdi. 4. sınıf çocuklarının dersine cübbe, sakal ve takkeyle giren Lütfi Yazar isimli eğitimci, ögretmenlerler odasındaki rahat tavırlarıyla da dikkat çekiyor. İktidar yanlısıEĞITIM  Bir Sen'in kıyafet özgürlüğü altında başlattığı eylem sonucu yönetmelikte değişiklik olmuş, kadın öğretmenlerin başı kapalı görev yapmasının yolu açılmıştı. Bu değişiklikle birlikte türbanlı hatta kara çarşaflı öğretmenler görmeye başladık. Ancak erkek öğretmenlerin kılık kıyafet yönetmeliğinde hiçbir değişiklik olmamasına rağmen onlar da serbest kıyafetlerle okullarda boy göstermeye başladılar. Ne var ki bu şekilde okula gitmek ve derse girmek halihazırdaki yönetmeliklere aykırı ve suç.

Son olarak, Hatay Nizamettin Özkan İlkokulu'nda ortaya çıkan bu görüntüler, siyasal iktidarın fiili olarak medreseler yaratma isteğiyle de uyumlu!

Derslerde Kuran dinletiyor
Nizamettin Özkan İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin velileri ise duruma tepkili. Bazı veliler konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Öğretmen sadece kılık kıyafet yönetmeliğini delmekle kalmadı. Okula cübbe, sakal ve takkeyle gelmesi bir yana çocuklarımızın bütün derslerini din dersine çevirdi. Çocuklarımız derslerde Kuran dinletildiğini de söylüyorlar, endişeliyiz."

'IŞİD'çi kılığında öğretmenler var'
Eğitimciler de kılık kıyafet yönetmeliğinin delinmesine ve okulun medreseye dönüşmesine tepki göstererek şu değerlendirmelerde bulundular: "Pek çok okulumuzda benzer görüntüler ortaya çıkmıştır. Sakallı, şalvarlı, şalvarlı, çarşaflı, IŞİD kılıklı öğretmenler derslere girmektedir. Oysa ögretmenler öğrencilere model olmalıdır. Eğitimin içerik olarak içi boşaltılmış, gericileşmesi sağlanmıştır. Bu tür kıyafetli öğretmenlerin artmasıyla da medrese modeli tamamlanmaya çalışılmaktadır."

Kaynak: Erk Acarer- Birgün

İlgili Haberler

Güncel

Güngör Uras hayatını kaybetti

Güncel

Okulların ne zaman açılacağı belli oldu

Güncel

Meteorolojiden bayram tatili için hava durumu açıklaması

Güncel

Yabancılar ev almak için Bodrum'a ve Marmaris'e aktı

Güncel

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

Güncel

Hatay'da orman yangını

Güncel

Kaman İlçe Jandarma Komutanı açığa alındı

Güncel

Genç avukat, sevgilisi tarafından 3 boyunca şiddet gördü

Güncel

TEM'de trafik durdu: 35 kilometrelik araç kuyruğu

Güncel

Bursa'da orman yangını: İtfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi

Güncel

Kırıkkale'de zincirleme kaza: 9 yaralı

Güncel

Vali yangın tartışmasına devam ediyor: Tunceli yine yanıyor