unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ana muhalefet liderinin yaptığı ipe un sermek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni anayasa ile ilgili yaptığı açıklamalarda, "Ana muhalefet liderinin yaptığı ipe un sermek, dürüstsen masadan kaçmazsın. Yeni anayasa konusunda iktidar partisi üzerine düşeni yapacak. Nihai kararı iktidar partisi aracılığıyla millet verir" dedi.

Recep Tayyip Erdoğan konuşmasından satır başları şöyle: 

"Yeni anayasanın görüşülmesi ve mutabakat sağlanabilirse alınacak netice ülkemizin geleceği içindir. Şahsımla ilgili olur mu olmaz mı böyle bir değerlendirme söz konusu değildir. Ana muhalefet partisi genel başkanının şu andaki tavırları ipe un sermekten başka bir şey değildir. Dürüstseniz masadan kaçmazsınız. Bakın bundan önce bir cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı, ilk defa halka gitmek suretiyle yapılan seçimdir. Bir genel başkan olarak siz katılmadınız buna. Dışarıdan ısmarlama bir aday çıkardınız, üzerinde 14 siyasi parti birleştiniz ama milletim sizle ittifak etmedi. Milletim şahsım üzerinde yüzde 52 ile ittifak etti ve bizi cumhurbaşkanı olarak görevlendirdi. Meydanlarda söz verdiğiniz yeni anayasanın yapımıyla ilgili dört siyasi partinin üçer tane temsilcisi var, burada iktidar partisinin 317 milletvekili var. 313 milletvekili 3 kişiyle temsil ediliyor, 233 milletvekiliyse 9 milletvekiliyle temsil ediliyor. Bu adil bir yaklaşım değil. Benim dönemimde de bunu uyguladık.

"Eğitimde ciddi bir boşluk var bu konuda ilk etapta gerek fiziki mekanların oluşturulması ve bunun yanında öğretmenler noktasında açığın giderilmesi. Bir diğer adım sağlıkta ciddi bir açık var, dolayısıyla sağlıkta da bir yapılanmanın içerisine gidilmesi, bu konuda Türkiye olarak kendileriyle işbirliğine gidebileceğimizi süratla karşılıklı olarak bu adımları atıp hep burada da fiziki mekanlarla birlikte geçiş sürecinde sağlık elemanları itibariyle destek, TİKA vasıtasıyla sağlık elemanı yetiştirmek veya tıp öğrencileri bir an önce yetiştirip tekrar Gine’ye döndürmek. Tabi bir diğer alan enerji. Belli bir potansiyel söz konusu. Bilindiği gibi madenler noktasında çok ciddi bir potansiyel var. Yıllarca sömürülmüş. Kimsenin de sesi çıkmamış. Öbür tarafta petrol, öbür tarafta doğalgaz söz konusu. Bütün bunların değerlendirilmesi konusunda Türkiye ve Gine nasıl işbirliği yapabilir bunları aramızda müzakeresini yaptık.

"Bir diğer taraftan da yoğun bir şekilde elektrik enerjisini üretmek ki ciddi bir su potansiyeli var. Dolayısıyla HES’ler kurulmak suretiyle burada enerji üretimi yapılabilir. Ciddi bir güneş potansiyeli var, güneş enerjisi üretimi yapılabilir"Çok Okunanlar

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Hulusi Akar'dan skandal hata

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Merdan Yanardağ: Metiner'le olmuyor, Mehmet Uçum gibi isimlere ihtiyaçları var

Mehmet Görmez'in adını vermekten kaçındığı tarikat lideri kim?

İlgili Haberler

Politika

Yolcu uçağı 'millet kıraathanesi' oldu!

Politika

Bahçeli'nin elini öpen İyi Partili Arkaz'dan açıklama!

Politika

CHP'den Enis Berberoğlu tepkisi

Politika

TKP: Düzenin işçi cinayetleri sürüyor!

Politika

Dışişleri'nden ABD ziyareti açıklaması

Politika

OHAL sonrası düzenleme TBMM'den geçti!

Politika

Oktar'ın dijital arşivi ele geçirildi

Politika

CHP'li Gamze İlgezdi: 68 bin 375 sağlık çalışanı şiddet mağduru!

Politika

Erdoğan'ın danışmanı Uçum'un 'yeni rejim' açıklaması ne anlama geliyor?

Politika

TKH: Kemal Türkler ve mücadelesi unutulmayacak!

Politika

Türkiye ile Hollanda, ilişkileri karşılıklı olarak normalleştirme kararı aldı

Politika

JP Morgan'dan 'damat' göndermeli Türkiye yorumu