darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

'Cumhurbaşkanımız da hapse girdi'

Müezzinoğlu, “Siyaset millet için, ülke için, ülkenin birlik, beraberliği için, ülkemizin yarınlarının bugünden daha iyi olabilmesi için, milletin birlik ve beraberliği için yapılır. Siyasetçinin de temel sorumluluğu millete karşıdır. Devletin, milletin birlik berberliğine, bütünlüğü esastır. TBMM’de ettiği yemine sadık kalmakla sorumludur siyasetçi. Özellikle TBMM’de görev yapan milletvekilleri. Tabii ki dokunulmazlıkları da vardır. Dokunulmazlıkları çerçevesinde milletvekillerine dokunulmaz. Şayet ülkenin birlik beraberliğini bozacak, bütünlüğünü bozacak, ettiği yeminin dışında hareketleri olursa bu anlamda da TBMM dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili karar alır. Nitekim TBMM dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili karar almıştır' dedi.

'CUMHURBAŞKANIMIZ DA CEZAEVİNE GİRDİ’

HDP’li milletvekillerinin daha önce savcıların kendilerini ifadeye çağırmaları karşısında, “O iş o kadar kolay değil', “Gelsinler alsınlar da görelim' dediklerini söyleyen Müezzinoğlu, “Sayın Bahçeli, Baykal, Kılıçdaroğlu gitti, ifade verdi. Peki ayrıcalıkları ne bu arkadaşlarımızın? 'Devleti de milleti de bu devletin hukukunu da tanımıyoruz’ diyen hiçbir yapıya devlet de millet de hukuk da müsaade etmez. Dolayısıyla hukukun gereği olarak kendileri ifadeye alındı. Bir kısmı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, bir kısmı tutuklandı. Yargılama süreçleri devam ediyor. Önce herkes hukukun üstünlüğünü kabul edecek, ona saygı duyacak. Bu anlamda siyasetçiye düşen görev bir basamak daha öndedir. Çünkü örnek olması gerekir. Milletin önünde, milletin değerlerine, devletin kurallarına, hukuka saygı anlamında da siyasetçinin örnek olması gerekir. O anlamda örnek siyasetçiler de esasında vardır. Az önce saydığım isimler veya bizim Cumhurbaşkanımız, kurucu genel başkanımız, 1994 yılında büyükşehir belediye başkanı seçildi, şiir okudu diye cezaevine girdi. Gitti ifade verdi, hüküm de giydi cezaevinde de yattı. Neticede hukuk devleti içinize bazen kararlar sinse de sinmese de herkes hukukun gereğine uyacak' ifadelerini kullandı.
’15 TEMMUZ’U GÖREMİYORLAR’
Hukuksal bir sürecin devam ettiğini ancak burada eleştirilmesi gereken bir konunun daha olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, “Hukuktan, demokrasiden yana tavır koyması gereken dost ülkeler anında, büyükelçileriyle toplantı yapıyorlar ama 15 Temmuz’u göremiyorlar. Aylar geçtikten sonra fark edebiliyorlar. Ama bu tür hadiselere de saatler sonrasında tavır koyabiliyorlar. Şimdi onların ülkelerinde hukuk, hukuk da bizim ülkemizdeki hukuk hukuk değil mi?' 

İlgili Haberler

Politika

''Kürtaj dede'' doların yükselişini böyle yorumladı: İçimizdeki hain Trump kafalılar...

Politika

Uğur Gürses, Hürriyet'ten neden ayrıldığını açıkladı

Politika

Şüphelilerin yakalanmasının ardından: ABD'den Türkiye'ye teşekkür

Politika

USA Today'e yazan Çavuşoğlu: Güney kanadının muhafızlığını yapıyoruz

Politika

Araç kiralama devinden iflas erteleme talebi

Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu'dan bayram mesajı

Politika

'Bayrama da tecritte giriyorlar'

Politika

Komünist Başkan: Artık yazmaya, söylemeye utanır oldum

Politika

Özgür Özel: İsminde milliyetçilik olan parti 7 liradan dolar bozdurdu

Politika

Devlet Bahçeli'den ABD açıklaması

Politika

AKP'nin kadrolaşma sistemi: Vekil olamadıysan bürokrat ol

Politika

Tutuklu Osman Kavala'dan mektup: Dikkatimi çeken bir ifade var…