darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

ÇYDD Torbalı’da yeni bir eğitimevi açıyor

Cesaret umuda, umut geleceğe dönüşüyor…

Er Mektubu Görülmüştür kitabının katkılarıyla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Torbalı’da yeni bir eğitimevi açıyor. 

Bugün artık bir efsaneye dönüşen Er Mektubu Görülmüştür kitabının ortaya çıkmasının hikâyesiyle başlayalım… Bundan dört yıl önce, Balyoz tertibiyle Maltepe Askeri Cezaevi’ne konulmuş olan Türk subayları bir başkaldırı çağrısı yaptı… Yılmaz Özdil de bu çağrıyı milyonlara duyurdu ve herkesi tutsak subaylara destek mektupları yazmaya davet etti. O davet karşılığını buldu, cezaevine gönderilen mektupların sayısı çok kısa bir sürede iki milyonu geçti…

Hava Kurmay Albay D. İsmet Çınkı, Deniz Kurmay Albay M. Cem Okyay, Deniz Kurmay Albay Erdinç Altıner, Deniz Kurmay Albay Ender Kahya ve Deniz Kurmay Albay F. Yavuz Uras bu mektupları tertiplere ve dışarıda hüküm süren karanlığa rağmen bir araya getirdi. Er Mektubu Görülmüştür kitabı bu şartlar altında ortaya çıktı…

Kitabın bütün geliri, fırsat eşitliğinden faydalanamayan çocuklarımızın eğitimine harcanmak üzere, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlandı.

unnamed-(1)-056.jpg

Er Mektubu Görülmüştür’ün tarihte benzeri yoktur…
Kitap yayımlandıktan sonra gerçekleştirilen imza gününe onbinler geldi. Bugün artık aramızda olmayan Levent Kırca ve Tarık Akan dahil olmak üzere pek çok yazar ve sanatçının katıldığı imza günü saatlerce sürerek kamuoyunun dikkatini çeken bir olay haline geldi. Milletin bu teveccühü cezaevindeki tutsak subaylarımızın en büyük desteğiydi. 

unnamed-(2)-040.jpg

Milletimizin cesareti umuda dönüştü…
Bu destekle, tutsak subaylarımız Maltepe Askeri Cezaevi’nden üzerlerinde üniformaları ve başları dik bir şekilde çıktılar. Cezaevinin iç avlu kapısında asker selamı veren İsmet Çınkı, kapıdaki basın mensuplarına dönerek “Buradaki görevimiz sona erdi, üniformalarımıza leke sürmedik' dedi.

Er Mektubu Görülmüştür’ün ortaya çıkmasında büyük emeği geçen değerli gazeteci-yazar Yılmaz Özdil bu kitabın önemini şöyle anlatmıştı: “Bu kitap... Balyoz adı verilen davanın, millet vicdanında beraat ettiğinin kanıtıdır. New York’tan Ardahan’a, Sydney’den Edirne’ye, Berlin’den Erzurum’a, Moskova’dan İzmir’e, Cape Town’dan Ankara’ya, Rio’dan İstanbul’a... Zihniyet akrabalarının, dünyanın en büyük ailesinin, albümüdür. Şartlar her ne olursa olsun, namuslu, cesur kalmayı başarabilen, boyun eğmeyen, ruhen teslim olmayan insanlarımızın, nüfus cüzdanıdır. Aynı zamanda... Geleceğimize sahip çıkmaktır.'

O geleceğe sahip çıkılıyor… 
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Er Mektubu Görülmüştür kitabının geliriyle Torbalı’da bir eğitimevi açıyor. Eğitimevinin açılışı, 16 Ekim Pazar günü Yılmaz Özdil ve Balyoz Tertibi ile tutsak alınan subaylarımızın katılımıyla gerçekleştirilecek. Bu eğitimevine, Anayasa Mahkemesi önünde tek başına Balyoz tutukluları için Adalet Nöbeti’ni başlatan, tertiplere karşı mücadelenin simge isimlerinden Av. Şule Nazlıoğlu’nun ismi verildi. 

unnamed-(3)-031.jpg

Er Mektubu Görülmüştür bir cesaretin umuda dönüşmesiydi… Şimdi bu umut geleceğe ışık tutuyor. ÇYDD’nin kurduğu Av. Şule Nazlıoğlu Eğitimevi’nin yeni kuşakların eğitimine ve aydınlanmasına katkı sağlayacağını biliyoruz.
Kırmızı Kedi Yayınevi olarak, bu çorbada bir parça tuzumuzun olmasından dolayı gurur duyuyoruz…

unnamed-(4)-028.jpg

Tarih: 16 Ekim Pazar
Saat: 14.00
Adres: Tepeköy Mahallesi Ağalar Caddesi No. 12/2 Torbalı-İzmir (YKB Üstü)

İlgili Haberler

Güncel

Elektrik akımına kapılan işçi ağır yaralandı

Güncel

CHP'den 'deprem' konusunda araştırma istemi

Güncel

Eyüpsultan'da doğal gaz borusu alev aldı

Güncel

Veli Göçer inşaat işine geri döndü

Güncel

Şoygu, Akar ve Fidan arasında Suriye görüşmesi

Güncel

17 Ağustos'un yıl dönümünde bir kez daha korkutan uyarı: Sürpriz olmayacak!

Güncel

ABC Kritik | Prof. Dr. Coşkun Özdemir | Memleketimde neler oluyor ?

Güncel

CHP'li Tanal: Danıştay OHAL KHK'sının iptali davasında topu AYM'ye atamaz

Güncel

Büyük Marmara Depremi'nin üzerinden 19 yıl geçti!

Güncel

Çankaya asfaltta rekordan rekora koşuyor

Güncel

THY uçağında 'hastalık' paniği

Güncel

4 askerin şehit olduğu beldenin belediye başkanı gözaltında