darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Danıştay'ı, Cumhuriyet'e saldırıyı planlayan Yıldırım'ın Öz ile görüşmesi

Verdiği ifadeyle Danıştay baskınının Ergenekon davasına bağlanmasını sağlayan ve müebbet hapis cezası almışken gizli tanık olup serbest kalan Osman Yıldırım'ın, firari savcı Zekeriya Öz'e gizli tanık olarak verdiği ifadenin görüntüsü ortaya çıktı.

osmanic.png

Yıldırım'ın Sincan F Tipi Cezaevi'nde kaydedilen mülakat görüntüleri, Ergenekon kumpas soruşturması dosyasına girdi. "Cumhuriyet gazetesine 500 bin dolar karşılığı bu işi aldım" diyen Osman Yıldırım, gazeteye 5-10 ve 11 Mayıs 2006 tarihinde el bombaları atılması ve 17 Mayıs 2006'da Danıştay baskınını azmettirmek suçundan yargılandı, 13 Şubat 2008'de müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 12 Haziran 2007'de İstanbul Ümraniye'de bir gecekonduda bulunan el bombalarıyla Ergenekon soruşturması başlatıldı.

?Yurtdışına kaçan savcı Zekeriya Öz ile darbe soruşturması kapsamında tutuklanan savcı Mehmet Ali Pekgüzel ve polis müdürü Mehmet Karabörk, Osman Yıldırım'ın Sincan F Tipi’nde gizli tanık olarak ifadesini aldı.

İKİ DAVA BİRLEŞTİ

Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine atılan bombaları önce Muzaffer Tekin'den, daha sonra Veli Küçük'ten aldığını iddia etti. Bu ifade üzerine Yargıtay, Aralık 2008'de Danıştay baskını davası ile Ergenekon davasının birleşmesine karar verdi.

?Görüntülerde Yıldırım, "Gazete küpürünü 16 Mayıs gecesi geç saatte gördüm yani Danıştay olayıyla ilgili bir bilgim yok" diyor.

NTV'den Erdoğan Durna'nın haberine göre Osman Yıldırım, Danıştay baskınından Alparslan Arslan'ı vazgeçirmeye çalıştığını öne sürüyor: 'Alparslan dedim; ülkücü, Müslüman, vatansever devletini milletini seviyorsun. Bu hakim neyin nesi? Bu hakimlerle senin ne işin var?'

'OLUR MU YA ALLAH'IN ASKERİDİR'

Oysa dava dosyasında Yıldırım'ın Danıştay saldırısını onayladığı bir ses kaydı bulunuyor: 'Olur mu ya? Allah'ın askeridir ya Allah Allah…' Osman Yıldırım, Alparslan Arslan'ın Danıştay baskını sırasında yakalanmaması halinde başka cinayetler işleyeceğini söylüyor: 'Sadece Erhan'a demiş, 'Bir işimiz olacak, işimiz bittikten sonra İsmail'le bir bağın yoksa İsmail'i gömelim. Seninle beraber yurtdışına gideriz birkaç tane de Ermeni var onları hallederiz' falan…' Tanık koruma programına alınan Osman Yıldırım'ın, Ergenekon kararının Yargıtay'da bozulması üzerine Bulgaristan'a kaçtığı öne sürülüyor.

 

İlgili Haberler

Güncel

FT'den Brunson ve Halkbank krizine ilişkin çarpıcı iddia: Anlaşmayı Erdoğan'ın daha fazla imtiyaz talebi bozdu

Güncel

'Yanaktan makas alma' sanığına hapis yolu

Güncel

İBB'ye göre İstanbul böyle 'huzur kenti' olmuş: Grev olmuyor artık

Güncel

Belediye 'Amerikan firmalarına ruhsat yok' dedi, Burger King'den 'Biz Amerikalı değiliz' açıklaması geldi

Güncel

AKP Kongresine katılan Bülent Arınç sitem etti: Bir karede bile yer almadık

Güncel

Nehirde kaybolan Batuhan'ın cansız bedeni bulundu

Güncel

AKP Kongresine ABD'den katılım!

Güncel

MEB raporu: Ezan okuma, Arapça bilgi, hafızlık ve din kitapları için 4 milyar 255 milyon TL harcandı

Güncel

İstanbul trafiğine maç düzenlemesi

Güncel

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı belli oldu

Güncel

CHP'nin bayram programı belli oldu

Güncel

FETÖ tutuklularına AİHM'den ret