unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Darbe komisyonunda 'Marmaris' gerilimi: Milletin parasıyla geziyorsunuz

TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun İstanbul ve Marmaris’e yaptığı ziyaretleri, CHP’li komisyon üyeleri 'gezi’ olarak değerlendirmesi gerginliğe yol açtı.

Darbe Komisyonu’nun CHP’li üyeleri Aykut Erdoğdu, Aytun Çıray, Zeynel Emre ve Sezgin Tanrıkulu komisyonun bugünkü toplantısında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın dinlenmesi için oylama yapılması taleplerini yineleyerek önerge verdi. Komisyon Başkanı Reşat Petek ise önergeyi okudu ve oylama yapılmayacağını bildirdi. Reşat Petek, Hulusi Akar ve Hakan Fidan’ın dinlenmesi için gelen taleplerin reddedilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

'MİLLETİN PARASIYLA GEZİYORSUNUZ’

CHP’li komisyon üyesi Aytun Çıray, komisyonun İstanbul ziyareti ile önümüzdeki hafta Marmaris’e gidecek olmasını eleştirerek “Milletin parasıyla gezi yapıyorsunuz. Çok istiyorsanız Marmaris’teki otel sahibini buraya davet edelim. Otel sahibini dinleyelim burada' dedi. CHP’li Sezgin Tanrıkulu ise “15 komisyon üyesi var, danışmanlar var. Tümünün gitmesi mi daha ekonomik yoksa onların gelmesi mi? Davet edelim gelsinler' diye öneride bulundu.

BAŞKAN KINADI

Aytun Çıray’ın bu sözlerine AKP’li Ravza Kavakçı Kan, “Darbeyle mücadele eden kahraman polislerimizi ziyaret ettik. Devlet polisine gitmek gezmek midir?' diyerek tepki gösterdi.  Komisyon Başkanı Reşat Petek ise, “Böyle bir anlamlı geziyi turistik gezi diyenleri kınıyorum. Tarihe not düşecek çalışmaları eksiksiz yapıyoruz. Gazileri ziyaret ediyoruz. Marmaris’te otelde neler yapıldı? Bunların mahallinde dinlenmesi ve tarihe not düşülmesinden daha önemli faaliyet ne olabilir' diyerek Çıray’ın açıklamalarını eleştirdi. Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

İlgili Haberler

Politika

Kılıçdaroğlu: Feriştahınız gelse geri adım atmayacağım!

Politika

CHP'de değişim!

Politika

Sonun sonu üzerine...

Politika

CHP'li Tuncay Özkan'dan kurultay açıklaması

Politika

CHP'de kurultay imzalarında son durum açıklandı

Politika

Tayyipname

Politika

Gaziosmanpaşa'da sahte içki operasyonu

Politika

Muharrem İnce'den gençlere çağrı

Politika

Suruç Katliamı anmasına yasak

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'Tayyipler Alemi' paylaşımı

Politika

CHP ve MHP'den bedelli açıklaması

Politika

Apolet tartışmasıyla gündeme gelen Metin Temel'in eşi nereye atandı?