Çok Okunanlar

'Komünist Başkan'dan adaylık açıklaması... Bakın nereden aday oldu!

Sabahattin Önkibar canlı yayında açıkladı! CHP'nin İstanbul adayı...

Can Ataklı'dan 'Hüsnü Mahalli' tepkisi!

Kaju krizi büyüyor! Ordu ile tehdit...

Ahmet Kural'ın 10 Kasım paylaşımına Atatürk'ün sözüyle tepki

Davutoğlu: Paris Bursa'dan daha az tehdit altında değil

Bu terör saldırıları, Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlı tutumundan geri adım atmasına sebebiyet vermeyecektir. Nerede ne şekilde olursa olsun mutlaka teröriste ve terör faaliyetlerine karşı en kararlı, ilkeli ve etkin tutumu sergilemeye devam edeceğiz.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Yeni Anayasa ile ilgili bu ay bir çok toplantı gerçekleştirdik. Her konuyu ele alıyoruz. Bir metin ortaya çıkmamıştır. Yapılan spekülasyonların bir gerçekliği yoktur. Evrensel ve milli değerleri içeren bir metin üzerinden çalışıyoruz. Ana konumuz özgürlükçü bir Anayasa'dır. Başkanlık konusu detaylı olarak aramızda konuşuldu.

Çarpık bir parlamenter sistemden bahsediyoruz. Bizim düşüncemiz Başkanlık sistemi. Arkadaşlara bu çalışmalarda hep şunu söyledim. "Geçmiş dönemdeki yasala bir reaktif Anayasa'dır" dedim. Bizim kalıcı bir Anayasa ortaya çıkarmamız lazım. Yönetim sistemi olarak zaten yanlıl işleyen Parlamenter sistem değil, özgürlükçü, medeni, çağdaş bir Anayasa'yı Başkanlık etrafında toplanmaktır. Mesele sistem meselesidir. Toplumun mutabakatını Anayasa'ya yansıtmak istiyoruz. Şuan da tek meselemiz var; Özgürlükçü bir sisteme dayalı Anayasa'yı halkımıza sunmak.

BURSA'DAKİ TERÖR SALDIRISI

Güvenlik güçlerimiz somut delillere ulaşmadan bir şey söylemeyi doğru bulmam. Bazı değerlendirmeler var ancak komuoyu ile paylaşılabilecek seviyede değil. Şuanda dünyada teröre karşı teyakkuz haliden olmayan bir ülke yok. Şuanda Paris, Bursa'dan daha az terör tehdidiyle karşı karşıya değil. 

1 MAYIS KUTLAMALARI

Bugünlerde beni en fazla sevindiren hususlardan birisi 1 Mayıs kutlamaları için gösterilen sağduyulu davranış. Herkesin özgürlükleri kullanması açısından toplumun genel koşullarının öne alınması doğru bir yaklaşımdır. Bütün sendikalarımız 1 Mayıs'ı kutlamak için uygun yerleri tercih etti. Toplantı yapma hakkına kimsenin sınırlama getirmesi söz konusu olamaz. 

İlgili Haberler

Politika

HDP'li Kürkçü'den Demirtaş açıklaması

Politika

'Kaşıkçı cinayetiyle ilgili tutuklanan 18 kişinin hapiste olmadığına dair rivayetler var'

Politika

İyi Parti'den Mansur Yavaş açıklaması

Politika

3. Havalimanında ölümler devam ederken HDP'li vekilin önergesi iade edildi

Politika

Açlık grevindeki HDP'li Güven'den açıklama

Politika

TÜBİTAK'ta 5 yılda yüzlerce ihraç

Politika

İHD: Muhabirden muhbir çıkmaz

Politika

Kılıçdaroğlu ile Akşener'den ittifak görüşmesi

Politika

Çavuşoğlu'ndan Fransız bakana tepki: Paranın gözü kör olsun

Politika

Bakan Akar, Hakkari'deki patlamanın nedenini açıkladı

Politika

Pakistan: Atatürk modern İslam dünyasındaki en büyük Müslümandı

Politika

NATO'dan Türkiye açıklaması