Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Fatih Erbakan'dan Saadet Partisi'ne 'darbe'

MHP'li başkan adayından rakiplerine: Elleriyle mezar kazmaya başlasınlar

Davutoğlu'nun çağrısına kadınlar cevap verdi!

CHP Kayseri İl Başkanlığı'nda basın toplantısı yapan CHP’li kadınlar, Kılıçdaroğlu’na destek verdi. "Boşa gürültü çıkarmayın bu ayıbı kapatamazsınız" ve "Bir delille bin alimi ikna ettim, bin delille bir cahili ikna edemedim sözünün yer aldığı kağıtları taşıyan CHP’li kadınlar adına basın açıklamasını İl Kadın Kolları Başkanı Şehriban Peker yaptı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, istismara uğrayan çocuklara sahip çıkmasına, sorumluların sessizliğine tepki göstermesine karşı gelinmesine anlam veremediklerini ifade eden Peker, şöyle dedi:

"AKP’li Kadınlar, dün CHP genel merkezimizin önüne gelerek, Aileden ve Kadından sorumlu Bakanları için, 'Sema Ramazanoğlu yalnız değildi’ çığlıkları attı, epeyce gürültü çıkardı. Neymiş dertleri; Genel Başkanımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 'Çocuklara sahip çıkın, vakıflara değil, Valisi konuşmuyor, Millî Eğitim Bakanı Konuşmuyor, Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor’ demiş. 45 çocuğa tacizin konuşulduğu, sorumluların ve yetkililerinin sessiz kaldığı üstelik Aile ve kadından sorumlu bakanın, 'bir defa böyle bir şey olması kurumumuzun saygınlığını zedelemez’ söylemi karşısında, insanların, onlarca çocuğun ve ailenin canını yakan bir konuda, Genel başkanımız, duyarlılık göstermiş, 'Ey yetkililer çocuklarımıza sahip çıkalım’ demiş. Hakaret bunun neresinde, kadına karşı olumsuz söylem bunun neresinde?"

Peker, AKP'lilerin bir bakanın "Rıza Zerrab için, 'Sana kimse bir şey yapamaz ben senin önüne yatarım’ dediğinde, bunu cinsiyetçi bir söylem olarak algılamadıkları gibi alkış bile tuttuklarını ileri sürerek şöyle devam etti:

"İşinize gelmeyince mi cinsiyetçi söylem. Asıl, 45 çocuğumuza tacizde ayaklanacaktınız, o zaman feryat edecektiniz. Ensar Vakfına, Taciz olayına sahip çıkan, Bakanınız için ayaklanacaktınız, böylesi bir suça sessiz kaldınız, bu gün bu davranışınızla bu suça bir kez daha ortak oldunuz. Çocuklarımız baş tacımızdır, onların taciz ile tecavüz ile anılması, adlarının yan yana gelmesi biz kadınlar, biz anneler, insan olan herkes için katlanılmazdır. Bu siyaset üstü bir konudur, Bütün kadınların bütün annelerin, ortak amasız, fakatsız birleşmesi, tek ses, tek yürek olması gereken bir durumdur. CHP’li kadınlar olarak buradan sesleniyoruz; Çocuklarımıza karşı yapılan her türlü istismara karşı, biz set olacağız. Bu yaptığınız, insanlığa da, kadınlığa da, hele hele anneliğe de sığmadı. Biz Çocuklarımızın da Genel Başkanımızın da sonuna kadar arkasındayız, kuru gürültüyle suçunuzu, ayıbınızı örtemezsiniz, bastıramazsınız.'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP'li kadınları Karaman'da 45 çocuğa yönelik tecavüze tepki veren liderlerinin tecavüzün yaşandığı Ensar Vakfı'na ait yasa dışı yurtları savunan Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözlerinden ötürü kınamaya davet etmişti.

İlgili Haberler

Politika

Yıldırım, damada 'başarılı evliliğin sırrı'nı verdi: İtaat et, rahat et

Politika

AKP'li Osman Aşkın Bak, NATO PA Başkan Yardımcılığına seçildi

Politika

Çavuşoğlu: Müslümanlara karşı nefret artıyor

Politika

Andriy Shevchenko: Mücadele değil, dostluk maçı

Politika

Hollanda'nın eski Başkonsolosu: Avrupa, Osman Kavala için Türkiye'ye baskı yapmalı

Politika

Berat Albayrak'tan TürkAkım açıklaması

Politika

MHP'de 30 ilçenin belediye başkan adayı belli oldu

Politika

'Reis' filminde Emine Erdoğan'ı canlandırmıştı, AKP'den adaylığını açıkladı

Politika

Aydın Doğan'dan Erdoğan'a ziyaret: Satın almak istediği bankayı konuştular

Politika

Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruması AKP'den aday adayı

Politika

CHP Bursa'da 9 ilçe belediye başkanı adayını basına tanıttı

Politika

TürkAkım Projesi Töreni'nde ortak açıklama