Çok Okunanlar

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

FETÖ ile suçlanan Arda Turan ve Okan Buruk için karar verildi

Gizli çalışmanın ayrıntıları ortaya çıktı!

Can Ataklı isyan etti: Bana akıllı troll yollayın

Selvi: İstanbul için Kılıçdaroğlu'nun gönlünde yatan ismi biliyorum

Demirtaş: 80-90 vekil darbeden haberdardı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. 

"Türkiye ittifak olarak Ortadoğu'da El Nusra ve İŞİD'i seçti bunlarla ittifak yapan bir hükümet meşru olarak görülmez" diyen Demirtaş, "Sahada da masadada olacağız derken, kaybettiğini söylemeye çekiniyorsun. Gaziantep'te bazı mahallelere devlet giremiyor. Katliam yapan IŞİD'liler bir bir temizleniyor konuşmasınlar diye. IŞİD ile iş yapıldığının en büyük göstergesi" ifadelerini kullandı.

"Aklı olan hükümet HDP ile kurduğu bağ üzerinden Avrupa'ya, Ortadoğu'ya açılır" diyen Demirtaş, bunun yerine HDP'nin terörist ilan edilmeye çalışıldığını dile getirdi.

Demirtaş'ın açıklamalarından başlıklar:,

ŞIRNAK HARİTADAN SİLİNDİ

Musul'da yeni bir süreç başladı. O coğrafyanın kadim hakları kendi hakkını ve hukukunu elde etmek için direnecekler. Biz işte ezilen bütün o halkların yanında olacağız. Allah direnen halkın, Peşmerge kuvvetlerinin yanında olsun.

Şırnak haritadan silindi. Türkiye'nin 81 ili yok, 80 ili var. Şırnak haritadan silindi. Şehir nüfusunun yüzde 85'i şehri terk etti. 60 binden fazla Şırnaklı şehri terk etti. Şırnak ganimet karşılığında bir şirkete teslim edildi. Teslim edilen şirket oradaki eşyaları da ganimet olarak aldı. İnsanlar eşyalarını almaya gittiğini şirket vermedi.

 

80-90 VEKİL DARBEDEN HABERDARDI

80-90 vekil darbeden haberdardı. Bunların çoğunluğu AKP'dendi. Bunları şimdilik siyasi kriz çıkar diye açıklamıyorlar. Açıklasınlar hangileri darbeden haberdardı, hangisi başbakan olacaktı... Hesapları erken seçim, erken seçim yapıp aday göstermeyecekler. Siyasi kriz çıkmasın diye susuyorlar.

BAŞKANLIK TARTIŞMASI

İlla bir devlete başkan olacaksan Devlet Bahçeli'ye ol. Seçimin koşulları yok. Devletin tüm olanaklarıyla referandum çalışması yapacak, bunu engelleyecek tek kurum yok. Demokrasi sokaktadır. Böyle bir ortamda sandık sadece faşizmi meşrulaştırır. Erken seçim mi istiyorsunuz, OHAL'i kaldırın, kapattığınız televizyonları iade edin, mitingleri serbest bırakın. Diktatörlüğü sandıkla meşrulaştırmaya çalışıyorlar.

 

İŞKENCE İDDİALARI

Darbeci diye tutuklanananlar gece gündüz işkenceye uğruyor, Adalet Bakanı destek veriyor. Bakanla birlikte cezaevlerine gidelim, işkence yoksa cezaevi çıkışında siyaseti bırakacağım. Haysiyeti varsa işkence varsa kendisi istifa etsin. Bu işkenceleri söylemeye dilimiz varmıyor, Diyarbakır Cezaevi'nde görülmedi.

İlgili Haberler

Politika

İyi Parti, CHP ile anlaştı

Politika

Adana'da 'tek adam, tek parti rejimi'ne karşı güç birliği çağrısı

Politika

ABD'den SDG'ye 300 TIR silah ve zırhlı araç

Politika

İyi Parti: Gezi olayları yeniden ısıtılarak, gündeme sokulmaya çalışılmaktadır

Politika

Erdoğan-Bahçeli görüşmesi sona erdi

Politika

Karamollaoğlu Erdoğan'a AİHM hatırlatması...

Politika

İyi Parti'den Demirtaş açıklaması

Politika

Trump: Time'ın Yılın Kişisi Trump'tan başkası olamaz

Politika

MHP'de istifa depremi

Politika

AKP ile MHP görüşmelerinde hangi şehirlerde ittifak konuşuluyor?

Politika

Rektöre ‘FETÖ'ye yardım'dan 15 yıl talebi

Politika

Ağar'ın AKP'den vekil seçilen oğlunun 15 şirkette kaydı var