darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

Yanardağ: Erdoğan, bir kararname ile herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Devlet Bahçeli'den Oktay Vural ve Pelikan açıklaması

MHP Genel Bahçeli Devlet Bahçeli, kendisini desteklemek için hazırlanan deklarasyona Oktay Vural'ın imza atmadığı iddiasına ilişkin "Oktay Bey çok değerli kardeşimizdir. Meclis'te ben temsil eden grup başkan vekilidir" dedi.

"BU BİR CİNNET HALİDİR"
MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, 'HDP milletvekilleri komisyonu terk ederken TBMM'de 'Serok Apo' diye slogan attılar ve örgüt marşı söylediler. Değerlendirmeniz olacak mı?' sorusuna "Bu bir cinnet halidir. Gazi Meclis'te bulunacaksın, İmralı'daki caniyi burada öveceksin. Bunun konuşulması dahi doğru değildir. Bunlar zavallı insanlar haline gelmiştir" diye yanıt verdi.

"OKTAY BEY ÇOK DEĞERLİ KARDEŞİMİZDİR"
MHP Genel Başkanı Bahçeli, kendisini desteklemek için bir deklarasyon hazırlandığı ve aralarında Oktay Vural'ın da olduğu bazı vekillerin söz konusu deklarasyonu imzalamadığı iddialarıyla ilgili soruya şöyle yanıt verdi: "Ben böyle bir deklarasyonu görmedim. Ama ne varsa basında bazı çevrelerden öğreniyoruz. Şimdi inceleyin bakalım var mı böyle bir şey? Oktay Bey çok değerli bir kardeşimizdir. Meclis'te beni temsil eden grup başkanvekilidir. Bizi bölmeye çalışıyorsunuz. CHP'yi karma karışık ediyorsunuz. Şimdi bir de pelikan stratejisiyle ortalığı karıştırıyorsunuz. Sizin göreviniz nedir. Hiç mi düşünceniz olumlu, bütünleştirici olmayacak. Basın demek Türkiye'yi inkar etmek demek midir? Buna dikkat edin"

"FİTNE YAYILMASINA KATKI SAĞLAMAYIZ"
MHP lideri Bahçeli, saray ve köşk arasında ciddi bir çatışma olduğu iddialarının sorulması üzerine "Biz başka partilerin içişlerine karışmayız. Dedikodu yapmayız. Fitnenin yayılmasına katkı sağlamayız" dedi.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNİ KULLANDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörle mücadele konusunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türk milleti kendi göbek bağını kendi kesecektir" sözlerini tekrarlayarak, "Türkiye Cumhuriyeti egemen devlettir; milli, güçlü sınırlarını kimseye ihtiyaç duymadan koruyacaktır. Türk milleti kendi göbek bağını kendi kesecek dirayete sahiptir" dedi.

"HÜKÜMETİN ELİNDE KAPI GİBİ TEZKERE VAR"

Bahçeli, "Hükümetin elinde sınır ötesi operasyon için kapı gibi tezkere vardır. Teröristlerin inlerinde imha edilmesi için bir mani yoktur. Türkiye kimseden icazet almayacak, aksini düşünen ancak havasını alacaktır. Varlığımıza düşmanlık yapan hangi örgüt varsa toptan yok edilmelidir" ifadelerini kullandı.

VEKİLLERİN AYAKTA ALKIŞLADIĞI SÖZLER

Bahçeli'nin "Ya zafer, ya zillet, ya kahramanlık ya kölelik, ya milliyetçilik ya teslimiyet..."sözleri ise grupta ayakta alkışlandı.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"Türkiye travmatik bir dönemden geçmektedir. Milli güvenliğimize yönelik tehditler keskinleşmiştir. İktidarın gaflet ve yanlışlarıyla dirilen terör cinayetlerini artırmaktadır. Terör ve şiddet her yerdedir. Sancılı gelişmeler milletimizi tedirgin ettiği kadar yormakta ve korkutmaktadır.

"TÜRK MİLLETİ ATEŞLE İMTİHAN EDİLMEKTE"

Her duyarlı ve hassas vatan evladı, bu kanlı döngünün ne zaman sonlanacağını sormaktadır. Gidişat iyi değildir. Türk milleti ateşle imtihan edilmektedir. Hükümetin düne kadar terörizme tartışmalı bakması, pazarlık ve tavizlerle günü kurtarma çabası bu tabloyu hazırlamıştır.

Teröristler vatan topraklarına kademe kademe yerleşirken hükümet oralı bile olmamıştır. Tonlarca bomba taşınıp, tuzaklanırken, sorumluluk sahipleri uykuya dalmıştır.
İradesizlik, ihanetin yol ve mıntıka temizliğini yapmıştır. Ülkemizde olaysız, kayıpsız bir gün geçmiyorsa; müsebbibleri başka yerde aramaya gerek yoktur. Böylesi acıklı manzara karşısında ateş almayan ocağımız kalmamıştır.

Dün Şemdinli'de teröristler tarafından yapılan saldırıda 2 kahraman Mehmedimiz şehit düşmüştür. 1 Mayıs günü caniler Gaziantep'te meydana çıkmıştır. 1 ton bomba patlatan şerefsizler 2 polisimizin şehit olmasına, 22 kardeşimizin yaralanmasına sebep olmuştur. Gazi şehrimiz ikinci kez vurulmuştur. Bu saldırıları lanetliyorum.

"BİR YANDA PKK, DİĞER YANDA IŞİD TÜRKİYE'Yİ ABLUKAYA ALMIŞTIR"

Bir yanda PKK, diğer yanda IŞİD Türkiye'yi ablukaya almıştır. Hiçkimsenin can güvenliği garanti altında değildir. Yerçekiminden dolayı dalga geçer gibi düştüğü söylenen roketlerin ne zaman can alacağı belli değildir. Siyasetten ekonomiye, sanat ve spora kadar zaaf geçirmemiş hiçbir alan kalmamıştır. İktidardaki dağınıklık ve koordinasyon eksikliği zaafımızı daha da artırmaktadır. Sınırötesi kaynaklı tehditler artmıştır. PKK veIŞİD saldırılarını eşzamanlı düzenlemektedir.

"MENBİC'İN TEMİZLİĞİ YAPILACAKSA BEKLENEN NEDİR?"

Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin esas amacı vatanı ve milletini korumaktır, diğer şeyler ikincidir. Menbic'in temizliği yapılacaksa beklenen nedir? Dışişleri Bakanı ABD ile Menbic bölgesinin kapatılması konusunda anlaşıldığını, sınırlarımıza topçu bataryasının konuşlandırılacağını söylemektedir.

"TÜRK MİLLETİ KENDİ GÖBEK BAĞINI KESECEK DİRAYETE SAHİPTİR"

Türkiye Cumhuriyeti egemen devlettir; milli, güçlü sınırlarını kimseye ihtiyaç duymadan koruyacaktır. Türk milleti kendi göbek bağını kendi kesecek dirayete sahiptir. ABD'ye avuç açılması yürek yaralayıcıdır.

"HÜKÜMETİN ELİNDE SINIR ÖTESİ OPERASYON İÇİN KAPI GİBİ TEZKERE VAR"

AKP'nin dışişleri bakanı ılımlı muhalefete hem karadan, hem havadan destek verilmesinden bahsedilmektedir. Rusya ile içine girdiğimiz kriz, yanıbaşımızdaki olaylara müdahale edememize sebep olmuştur. Hükümetin elinde sınır ötesi operasyon için kapı gibi tezkere vardır. Teröristlerin inlerinde imha edilmesi için bir mani yoktur. Türkiyekimseden icazet almayacak, aksinin düşünen ancak havasını alacaktır. Varlığımıza düşmanlık yapan hangi örgüt varsa toptan yok edilmelidir. Türkiye kudretli bir devlettir. Pısırıklıkla bu ülkeyi geleceğe taşımak hayaldir. Biz kahraman TSK ve polisinin her zaman yanında ve arkasındayız.

"DÜN OSMANLIYI YIKAN VE PARÇALAYAN ŞEBEKE BİR KEZ DAHA DEVREDE"

Küresel güç merkezleri geniş bir coğrafya üzerinde sinsi bir planlama yapmaktadır. Elinde Türkmen kanı bulunan peşmerge lideri Biden'ı yüzsüzce ağırlamıştır. Geldiğimiz bu aşamada, Irak'ın parçalanması üzerinde kafa yorulmaktadır. Ya konfederasyon ya bölünme seçenekleri sunulmuştur. Dün Osmanlıyı yıkan ve parçalayan şebeke bir kez daha devrededir. Terörizmi açıktan kullanan ve Ortadoğu'yu tanzim etmek isteyen çevrelerin yegane emeli Türkiye'dir.

HDP Eş Başkanı'nın ABD ziyareti böyle değerlendirilmelidir. PKK ve IŞİD gibi terör çeteleri bu maksatla kiralanmıştır. ABD, Ortadoğu'nun kuytu köşelerinde büyük Kürdistan'ın beşiğini sallamaktadır. 29 Nisan'da ülkemizde Kut'ül Amare zaferinin 100'üncü yıl kutlamaları yapılmıştır. Türk tarihinde şapka çıkarılan başarılar vardır. Uzun bir mücadeleden sonra elde edilen Kut'ül Amare zaferi bunlardan birisidir. 29 Nisan 1916'daBirleşik Krallık ordusu teslim bayrağını çekmiştir, ancak bu başarı kalıcı olmuş mudur? Asıl sorulması gereken sorular bunlardır. Bu zaferin ne getirip, ne götürdüğünü tartışacak olan tarihçilerimizdir. 100 sene önce Ortadoğu'da hangi kirli eller varsa, bugün de aynıları hatta daha zalimleri vardır.

Kut'ül Amare'de yendiğimiz çevreleri çok geçmeden boyun eğdik. Ya zafer, ya zillet, ya kahramanlık ya kölelik, ya milliyetçilik ya teslimiyet... Sayın Davutoğlu bilsin ki bizim görüşlerimiz bunlardır. Kardeşçe yaşamak dururken, düşmana koz vermemeliyiz. Türk tarihini görmezden gelmek en büyük suç ve vebaldir. Tarihi bir bütün olarak ele almak gerekirken 1916'yı hatırlayıp, 1919'u unutmak yanlıştır.

DOKUNULMAZLIK TARTIŞMALARI: KANDİL TAŞERONLARI ADALETE TESLİM EDİLMELİ

Dokunulmazlıkların kaldırılması ile süreç şiddette hapsolmuştur. HDP'liler çok iyi bildikleri terör yöntemlerini kullanmaktadır. Görüşmelerin kavgalarla kesintiye uğraması utanç vericidir. Millet iradesinin tecelli ettiği TBMM'de şiddetin hangi boyutlara ulaştığını göstermesi bakımından çarpıcıdır. Meclis'te anlaşma sağlanamıyorsa, milli iradeyi nasıl temsil edeceğiz? HDP, TBMM çalışmalarını kilitlemektedir. Kaybeden demokrasimizdir, kaybeden milletimizdir. Herkesi sağduyuya çağırıyorum. 600'ü aşkın fezleke vardır. Bu kaos ortamında, terörle mücadele yürütülmesi gerekirken, fezleke tartışmalarını bunu savsaklayabilecektir. Öncelikle PKK sevici sözde milletvekillerinin kaldırılmasıdır.Türkiye'nin bu şartlarını 90'lı yıllar ile mukayese edilmesi abestir. Daha vahim şartlar yaşanmaktadır. Milletvekilliği dokunulmazlığı yeni arayışlar konusunda kilit konumdadır. Siyasi kriz ortamının demokrasi ve hukuk devleti üzerindeki tahribatı engellemek için çıkış yolu TBMM'dir. Kürsülerde nefret kusan, genel kurulu karıştıran, her değerimize söven hainlerin dokunulmazlıklarının kaldırılması en büyük milli görevdir. Dokunulmazlık konusu süratle sonuçlanmalı, Kandil taşeronları adalete teslim edilmelidir. MHP'nin durduğu yer bellidir. Söz ve karar sırası AKP ve CHP'dedir.

Son 200 yıllık zaman zarfında vatanımız üzerinde uygulanan oyunların tamamı, bu soylu milleti Anadolu'dan göndermek için hazırlanmıştır. Hala hazım güçlü çeken zalimler, içimizden devşirdikleri taşeronla adım adım ilerlemektedir. Kudretli olduğumuz anlarda kusanlarda, zaafiyet gösterdiğimiz ilk anda bellerini doğrultmuşlardır. Türk milleti devletiyle kenetlenecek ve devasa badireleri aşacaktır. Türkiye Cumhuriyeti şehit mirasıdır ve daima payidar kalacaktır. Bayrak düşmeyecek, vatan bölünmeyecek, Allah'ın yardımıyla Türklük sönmeyecektir. MHP korkusuzca mücadelesini sürdürecektir."

İlgili Haberler

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı: Yarın bir sürprizimiz olacak…

Politika

Başbakanlık eski müşavirinden Kılıçdaroğlu'na dava

Politika

Demirtaş'tan yeni açıklama: Aramızda en küçük bir örgütsel ayrılık veya kriz yok

Politika

Merkel'den, Erdoğan'ın duyurduğu dörtlü zirve hakkında açıklama

Politika

Mahkemeden Rahip Brunson için yeni karar

Politika

Rahip Brunson krizinde yeni gelişme

Politika

Döviz bürolarının kapısına abone oldular: AKP'lilerde neden bu kadar fazla '1 dolar' var?

Politika

Muharrem İnce'den ekonomiye yönelik açıklamalar

Politika

Muhalifleri eleştireyim derken rezil oldu: Engin Ardıç bildiğiniz gibi...

Politika

Erdoğan'a hakaretten tutuklanan HDP'li tahliye edildi

Politika

AKP'den belediyelere 'dolar' talimatı

Politika

Yandaş yazar Yusuf Kaplan: Tanzimat ve Cumhuriyet ile ayağımıza kurşun sıktık