unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Diplomat krizi sonrası Türkiye'den Rusya kararı

Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları:

-(Afrin Operasyonu) 3 bin 755 terörist etkisiz hale getirildi. Herhangi bir sivilin burnu dahi kanamamıştır. Afrin harekatında toplam 49 askerimiz şehit oldu. Türkiye sivil hassasiyeti gözeterek terörle mücadele ediyor. Bölgedeki mayınlı tuzaklar siviller için tehdit. Bölgede hayatın normalleşmesi için çalışılıyor.

-(Sincar bölgesinden PKK'nın çekilmesiyle ilgili) Irak ordusu Sincar'da bazı bölgelere yerleşti. PKK, isim ve üniforma değiştirerek bölgede kalamaz.

-(Türkiye-AB zirvesi) Umarız bu görüşmeler AB ile yeni bir kapı aralar. Sayın Kurz (Avusturya Başbakanı), Türkiye'nin önemini kavrayamamış durumda. Avusturya'daki aşırı sağcıların düşüncelerini dile getiriyor. Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye hakı yok.

-(ABD ile S-400 görüşmeleri) Erdoğan-Trump görüşmesinde ele alındı. Bu görüşmede Türkiye'nin konuyla ilgili tavrı ortaya konuldu. ABD savunma sistemi verirse bunu almaya hazır olduğumuzu ifade ettik.

-(ABD ile Menbiç görüşmesi) Dışişleri müsteşarımız önümüzdeki günlerde ABD'ye gidecek.

-(Çiftlik Bank soruşturması) Altı kişi hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.

-(Rus diplomatların 14 AB ülkesinden sınırdışı edilmesi) İki ülke arasında olan bir hadisedir. İngiltere bağımsız bir devlet, hangi ülkeyle ne tür ilişki geliştireceğine kendisi karar verir. Rusya da egemen ve bağımsız bir ülkedir. Başka ülkelerin aldıkları kararları kendi çıkarlarımız bakımından uluslararası hukuk bakımından değerlendirip ona göre adım atıyoruz. Türkiye ile Rusya arasında iyi bir ilişki vardır. Türkiye Rusya'ya karşı herhangi bir karar almayı düşünmemektedir. Türkiye kendi dış politikasını kendisi belirleyen bağımsız bir ülkedir.

-Sayın Trump, Cumhurbaşkanımıza, 'Biz size patriot verebiliriz' deyince, Sayın Cumhurbaşkanımız da 'Biz de hava savunma sistemimizi çeşitlendirebiliriz, Türkiye olarak Amerika'dan patriot sistemini alabiliriz' diye bir görüşme oldu. Bu görüşme, Türkiye'nin bu noktadaki tavrını ortaya koymuştur. Eğer Amerika Birleşik Devletleri bize patriot savunma sistemini verirse, biz bunu Türkiye olarak almaya hazır olduğumuzu ifade ettik. Ancak o görüşmeden sonra bu konuda henüz taraflar arasında bugüne kadar bir görüşme gerçekleşmedi.

 

 

 

 Çok Okunanlar

JP Morgan'dan AKP'ye rest: Damadın çok fazla zamanı yok

Melih Gökçek'ten tarihi çark!

Muharrem İnce: Hiç kimsenin sesi çıkmıyor

Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci gözaltına alındı

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci'ye soruşturma!

İlgili Haberler

Güncel

MHP'den dikkat çeken İyi Parti mesajı

Güncel

Ordu'da yangın: 3 kişi hayatını kaybetti

Güncel

Aynı aileden 5 kişi öldürüldü!

Güncel

AKP'li Özalan İzmir'deki seçim çalışmalarını anlattı: Lütfen dışarı çıkar mısınız?

Güncel

Ünlü giyim markaları satılmayan ürünleri yakarak yok ediyor

Güncel

Toplu tecavüzün şifresi: Tatlı yiyecek miyiz?

Güncel

LGS'de din dersinden muaf olana az puan

Güncel

Eşi ve ailesine ateş açarak 5 kişiyi öldüren zanlı tutuklandı

Güncel

Çiftlik Bank'ta yeni gelişme: Serbest bırakıldı

Güncel

Polisin yaptığı incelemeye göre Adnan Oktar'ın serveti...

Güncel

1999 yılında Adnan Oktar'ı savunan AKP'li kim?

Güncel

Karamollaoğlu, 'Yahudi Ulus Devleti' kanununa karşı İİT'ye çağrı yaptı