darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

'Dış politikada pişkinlik, ikiyüzlülük AKP zamanında tavan yaptı'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Erdoğan'ın 'Bozkurt' açıklaması hakkında, "Hayatımda bu kadar U dönüşü, manevra yapan birisine rastlamadım. Yarın da herhalde 'Habur'dan geçişler spontane oldu ama iyi de oldu' diyebilir" dedi.

CHP'li vekil Yılmaz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında dış politikadaki gelişmeleri de değerlendirerek AB'nin Varna Zirvesi'ni zirve değil toplantı olarak gördüğünü, zirvenin liderler seviyesinde olduğunu, bu toplantınınsa AB Komisyonu ve AB Konseyi başkanlarının Bulgaristan Başbakanı'nın uhdesinde yapıldığını söyledi.

'AKP, İKİ YÜZLÜ SİYASET İZLİYOR'
Yılmaz, "İçeride demokrasiyi kurumsal olarak yıkan, hukukun üstünlüğüne son veren, yargı bağımsızlığını bitiren, içeriye gazeteci ve parlamenterleri atan, saray rejimini ihdas eden anlayışının, AB'ye girmek istemediğini açıkça anlamamız gerekiyor. AKP ikiyüzlü siyaset izliyor; bir taraftan 'haçlı ittifakı' diyor, bir toplantı olduğunda tıpış tıpış gidiyor, görüşüyorlar. ABD'ye, 'teröristleri himaye ediyor' diyor, bir başka belgede stratejik ortak, model ortak diyebiliyorlar. Bu pişkinlik, ikiyüzlülük, dış politikada alışık olmadığımız bir lisan ve AKP zamanında tavan yaptı" diye konuştu.

AB Komisyonu Başkanı'nın, Türkiye ile 2016 tarihinde yapılan göç anlaşmasından sonra AB'ye gelen mülteci sayısında yüzde 70 azalma görüldüğü açıklamasını anımsatan Yılmaz, bir tek bu konuyla ilgili övgü olduğunu, bunun dışında Türkiye ile ilgili hiçbir konuda vaatte bulunulmadığını söyledi.

'AB SÜRECİNİ AĞZINA ALMAMASI GEREKEN...'
Yılmaz, CHP'nin, Türkiye'nin AB'ye tam üyeliğini desteklediğini dile getirerek, Türkiye'de AB sürecini ağzına almaması gereken tek siyasi partinin AKP olduğunu öne sürdü.

Hükümetin, Türkiye'nin güvenliğiyle ilgili konularda çok iş yapması, kamuoyuyla az konuşması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, adeta davulla zurnayla 12 Mayıs'tan sonra Kandil'e operasyon ilan ettiğini söyledi. Yılmaz, "Bizim güvenlik ihtiyaçlarımız AKP'nin toplumu kandırma ihtiyacının önüne geçti" ifadelerine de yer verdi.

 

   

İlgili Haberler

Güncel

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçti Atatürk'ü kaldırdı

Güncel

Dolarını bozdurana çaydanlık hediye kampanyası başlatıldı

Güncel

Otomobil, yol bakım çalışması yapan işçilere çarptı: 2 ölü

Güncel

TSK'ya dört yeni komando tugayı

Güncel

Yunanistan'dan serbest bırakılan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Tutuklu Yunan askerler serbest bırakıldı

Güncel

Yeliz Koray | Gemi

Güncel

TEM tünelinde araba yangını

Güncel

Kocaeli'de tünelde araç yangını

Güncel

Muska yazan sahte imam, suçüstü yakalandı

Güncel

İş cinayeti: Hatay'da elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Güncel

Dışişleri Bakanlığı'ndan İtalya'ya taziye!