unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

DNA testi sonucu Ankara bombacısının kimliği belli oldu

29 kişinin hayatını kaybettiği Ankara saldırısındaki bombacının kimliği netleşti. Hükümet tarafından 'Suriyeli ve YPG üyesi Salih Neccar' diye ısrarla dillendirilen bombacı, Van nüfusuna kayıtlı Abdulbaki Sömer çıktı. Bombacıyla baba Sömer'in DNA sonucu eşleşti.

Ankara'yı kana bulayan bombalı saldırıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İktidarın 5 gündür Suriyeli diye dillendirdiği bombacı, Van Gürpınar nüfusuna kayıtlı 27 yaşındaki Abdulbaki Sömer çıktı. 29 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili Sömer'in olay yerinden alınan DNA örneği, babası Musa Sömer'inki ile eşleşti.

Adli Tıp uzmanlarının DNA incelemesi babaya  telefonla iletildi. Bunun üzerine sabah erken vakitte Van Emniyet Müdürlüğü'ne davet edilen Musa Sömer, oğluyla ilgili bilgi verdi.

17 Şubat'ta Ankara'nın kalbine düzenlenen bombalı saldırıda 12'si asker 28 kişi hayatını kaybetmişti. Olaydan birkaç saat sonra iktidara yakın internet siteleri ve sosyal medya hesapları, saldırıyı PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD/YPG'li bir teröristin yaptığını iddia etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, saldırıdan bir gün sonra “Şu anda olayın failleri, konusu tümüyle aydınlatılmış durumdadır. Saldırıyı Suriye'den sızan YPG mensubu Salih Neccar düzenlemiştir.' diyerek saldırganın adını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da geçtiğimiz cuma, “Hiç şüphemiz yok, bu işi yapan her ne kadar üstlenmeseler de YPG'dir.' diyerek aynı adresi gösterdi.

8885216689ec49f6b8bf5b167e89.jpeg

DNA SONUCU BABAYA İLETİLDİ

Terör örgütü PKK'nın yan kolu olan Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) daha sonra saldırıyı üstlendi. Kamuoyuna ise bombacının Salih Neccar değil, Abdulbaki Sömer olduğunu duyurdu. Bu açıklama üzerine Sömer'in Van'daki babası Musa Sömer soruşturma kapsamında Ankara'da ifade verdi. DNA örneği alınan baba Sömer, fotoğraftaki kişinin oğlu olduğunu söyledi. Adli Tıp uzmanları da iki örneğin eşleştiği sonucuna vardı. Bunun üzerine ön rapor hazırlanarak soruşturmanın yürütüldüğü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Ankara TEM Şubesi'ne gönderildi. Sonuç babaya telefonla iletildi.

SALDIRIYLA İLGİLİ 14 TUTUKLAMA

Bu arada saldırıyla ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 21 kişiden 7'si serbest bırakılmıştı. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği ise geriye kalan 14 kişiyi 'silahı terör örgütüne yardım etme' suçlamasıyla tutukladı.Çok Okunanlar

Özdağ'dan 'Akşener istifa etti' iddiasına ilişkin açıklama!

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden gerici kadın tutuklandı

Toplu tecavüzün şifresi: Tatlı yiyecek miyiz?

Hocaların hocası iktisatçıdan ürküten uyarı: IMF programı gündeme gelebilir

'Meral Akşener istifa etti' iddiası

İlgili Haberler

Güncel

'Kahveme ilaç atıp paramı çaldılar'

Güncel

Ankara'da silahlı çatışma!

Güncel

Mustafa Ceceli'ye bir kötü haber daha!

Güncel

Eski başkan yeni başkanı öldürdü!

Güncel

Gaziantep'te sağlık ürünleri üreten fabrikanın deposunda yangın

Güncel

Melih Gökçek ve AKP'lilerin fotoğrafını kullandığı Tuğçe Maden dava açmaya hazırlanıyor

Güncel

KPSS sınav giriş belgesi onlarca kişiyi mağdur etti

Güncel

Yeniçağ yazarından polislere: Bahçeli'ye ceza uygulanması gerekir

Güncel

AKP'li belediye Mustafa Ceceli'nin konserini iptal etti

Güncel

CHP'li Tanrıkulu, bir yıllık profesörün rektör atanma gerekçesini sordu

Güncel

Antalya'da tehlikeli orman yangını: Havadan ve karadan müdahale ediliyor

Güncel

Balıkçı teknesi alabora oldu: İki kişi hayatını kaybetti