YAZARLAR

Tüm Yazıları Torun Ahmet Türkmen

Parsel parsel satıyorlar

05.11.2017 09:39

Türkiyenin büyük kurumları, ülke güvenliği, ekonomik ve toplumsal geleceğimiz düşünülmeden satıldı, satılıyor.

İlk önce tekel fabrikaları satıldı.

Ardından tekel fabrikalarının çok değerli arazileri gitti.

Bunu haberleşmemizin kilit önemdeki kurumu telekom izledi. Hem de kendi toplumsal tabanlarına İslam aleminin düşmanları olarak lanse ettikleri İsraillilere.

Şehir hastaneleri kuruyoruz adı altında hızlı bir şekilde sağlık kurumları özel sektöre devrediliyor. Yakın zamanda sağlık özelleşecek. Çok uzak olmayan bir zamanda bu süreci tamamlamayı planlıyorlar. Hemen ardından emeklilik olgusunu tartışmaya açıp emeklilik haklarını tırpanlamaya başlayacaklar.
Eğitim yurtları ve barınma alanları tarikat ve cemaatlara devredildi, ediliyor.

Yargı faşist diktatörlüğün ciddi bir kurumu olarak dönüştürülürken şimdilik iş hukuku davaları için arabuluculuk kurumu adı altında özelleştiriliyor. Ve bu alan çoğu uluslararası olmak üzere profesyonel özel şirketlere devrediliyor. Yani Cumhuriyet devleti, Atatürk Türkiyesi yargıdan el çektiriliyor.

Ülke topraklarını hızla, başta İsraillilere olmak üzere, Arap ve Avrupa ülke vatandaşlarına satıyorlar. Alanların kimliklerine ya da arkalarındaki güçlere baktığımızda bunların uluslararası büyük güçler olduğunu görürüz. Mülkiyet devri yapılırken, bölge bölge, ülke ülke planlar yapıldığı, her ülkenin bir bölgede yoğunlaştığı dikkatlerden kaçmamakta.

Bu planlar içinde İstanbula özel bir anlamlar verildiği, Uluslararası emperyalist güçler açısından İstanbula özel bir statü verilmek istendiği gözleniyor. Tıpkı Hong kong gibi.
Bunlar satılan ve özelleştirilenlerin kimileri. Süreç hızla devam ediyor.

Yani bir ülkeye vatandaşlık, yurtseverlik bağlı ile bağlı olmayıp cüzdan hesabıyla bağlı olanlar ülkeyi Bülent Arınçın dediği gibi parsel parsel sattılar ve satmaya devam ediyorlar.

Merak ediyorum; yakın bir gelecekte, ortada satılacak bir şey kalmadığında ne yapacaklar? Ülkeyi kökünden mi satacaklar. Neden olmasın? Bu da düşünüyor olabilirler.  

Eğitim