Çok Okunanlar

Erdoğan'dan tehdit: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

Röportaj | CHP Eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat: İstanbul'da seçimi kazanmanın yolu...

Deniz Baykal'dan CHP'ye 'cesaret' çağrısı

Zafer Algöz, mücevherlerin sahibini buldu

'CHP'nin İstanbul ve Ankara adayı kesinleşti' iddiası

Doğan Medya'da hedefteki yeni isimleri canlı yayında açıkladı

Doğan Holding Ankara İdari Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, 14 gün gözaltında tutulduktan sonra dün sevk edildiği Nöbetçi İstanbul 9’uncu Sulh Ceza Hâkimliği’ndeki sorgusunun ardından “Silahlı terör örgütü FET֒ye yardım' suçlamasıyla tutuklandı.

DOĞAN HOLDİNG 'HUKUKSUZ TUTUKLAMA' DEDİ

Tutuklama kararının ardından Doğan Holding Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel’den açıklama yapıldı. "“Barbaros Muratoğlu, kısa bir dönem Ankara’da hukuk danışmanlığı yapan bir avukatla görüştüğü, bu kişilerin sonradan FETÖ üyesi olma iddiasıyla tutuklanmaları ve etkin pişmanlık kapsamında verdikleri çelişkili ifadeler dayanak gösterilerek tutuklanmıştır. O dönemde birçok kuruma hizmet veren bu avukatların başka müvekkilleri hakkında aynı işlemlerin yapılıp yapılmadığı belirli değilken, Muratoğlu’nun bu gerekçeyle tutuklanmasını son derece haksız ve adaletsiz bulmaktayız." denilen açıklamada, kendi yöneticileri ile birlikte Pensilvanya'yı ziyaret eden Akşam ve Sabah gazetesi yöneticileri hakkında soruşturma dahi açılmamasına rağmen Muratoğlu'nun tutuklanmasının haksızlık olduğu vurgulandı.

 

CEM KÜÇÜK: DAHA YUKARI ÇIKACAK

Uzun süredir Doğan Medya'da işine son verilecek gazeteciler ve 'tutuklanacak gazeteciler' listelerini sosyal medya hesabından paylaşan ve katıldığı televizyon programlarında dile getiren Star Gazetesi yazarı Cem Küçük, Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun tutuklanmasını TGRT Haber'de Fuat Uğur'la beraber yaptığı 'Medya Kritik' programında yorumladı.Operasyonun Muratoğlu ile sınırlı kalmayacağını söyleyen Küçük, "Bu operasyon sadece bu kişiyle sınırlı kalmayacak. Daha yukarıdakilere de uzanacak" dedi.

"AHMET HAKAN İTİRAF ETTİ"

Doğan Medya'nın 17-25 Aralık soruşturmalarını cemaatin yaptığını bldiği halde bu haberleri yaptığını söyleyen Cem Küçük, "Ahmet Hakan'ın yazısı bunun delili. Açıkça itiraf etti. Şimdi çıksın Abdülkadir Selvi, Ahmet Halan, Ertuğrul Özkök, Fikret Bila bu adamı savunsun" diye konuştu.

"ERDOĞAN SİZE ACIDI, BU DA ONUN ÖZELLİĞİ"

Doğan Holding'e milarlarca liralık vergi cezasını FETÖ'cü maliye mensuplarının kestiğini söyleyen Cem Küçük, "Ama Erdoğan size acıdı ve bu cezaların ir kısmını affetti. Siz bu cezayı FETÖ'nün kestiğini bildiğiniz halde bugüne kadar bunu söyleyemediniz." dedi. 

NEDİM ŞENER AKLI VARSA KENDİSİNİ KURTARIR

Doğan Medya'daki operasyonun bu isimlere de uzanacağını iddia eden Küçük, Nedim Şener'e seslenerek "Aklı varsa kendini kurtarır" şeklinde konuştu.

Cem Küçük, programdan önce de Twitter hesabından şu paylaşımları yapmıştı:

 

'AYDIN DOĞAN DA TUTUKLANACAK' DEMİŞTİ

Cem Küçük, Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu’nun gözaltına alınmasının ardından ilginç mesajlar paylaştı. Küçük, Aydın Doğan ve Ahmet Hakan’ın tutuklanacağını iddia etmişti.

Cem Küçük şunları yazmıştı:

“Muratoğlu, Doğan’ın FETÖ işlerini yaptı 2011-16 dönemi. Aydın Doğan’ın tüm işlerini bu adam takip etti.FETÖ-Doğan işbirliğini örgütledi.17/25’te Gülen’in safındaydı Doğan Grubu.  Arkadaşlar basın aleminde bir dönemin sonuna yaklaşıyoruz. Medya tarihinde önemli bir dönemece girdik.

Aydın Doğan’ın emrindeki diğer çomarlar da hesap verecek elbette, tıpkı Barbaros Muratoğlu gibi.2013-16 arası bilerek ve isteyerek FETÖ ile işbirliği yapmayın dedim hep. Dinlemediler ve tutuklanacaklar. Ahmet Hakan 2013-16 arası FET֒ye bilerek isteyerek yardım ve yataklık ettin, dostun Barbaros gibi.Ne olacak şimdi?

Fetullahçı çete olduğunu defalarca yazan ve sonra Erdoğan nefretinden FET֒ye bilerek ve isteyerek yardım eden İsmail Saymaz. Geçmiş olsun. Hadi aslan parçası Nedim Şener, Ercan Gün’e savaş açtığın gibi FET֒cü Barbaros Muratoğlu’na da savaş aç bakayım.'

İlgili Haberler

Medya

Sözü Gazetesi'nin iddianamesinde '9 polis' ne ifade verdi?

Medya

DİSK Basın-İş'ten Sarı basın kartı tepkisi: Komisyon kuralım, biz verelim

Medya

Facebook, gözünü dünyaca ünlü dizilere dikti: Parayla izletecek

Medya

Basın Kartı Yönetmeliği değişti: Almak zor, iptali kolay

Medya

Star Gazetesi'ne Necip Fazıl Kısakürek 'ihtarnamesi'

Medya

Milli Görüş'ten Nazım Hikmet 'açılımı'

Medya

Dev yapım şirketini kriz vurdu! Maaşlar ödenmiyor...

Medya

Fatih Portakal: Başıma bir şey gelirse...

Medya

Aydın Doğan'ın hangi kızı kazandı?

Medya

Nahit Duru | Bu anlattıklarıma inanabiliyor musunuz?

Medya

Sözcü, devletin 2013'te terör örgütü ilan etmediği yapıya ‘yardım etmekle' suçlanıyor

Medya

Seçime giderken RTÜK'e yeni sansür yetkisi!