darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

Doğu Perinçek konferansında salon karıştı

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, "Terör, Yeni Anayasa ve Bölgesel Çözüm" konulu konferans veren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, AKP, CHP ve HDP'nin anayasa konusundaki tasarılarının aynı olduğunu söyledi.  

Perinçek'e, "Olmaz Başkan, CHP'yi ağzına alma" diyerek tepki gösteren CHP üyesi 62 yaşındaki Mehmet Soyer, salondakilerle tartışınca dışarıya çıkarıldı.

ODATV'nin aktardığı habere göre, düğün salonunda düzenlenen konferansta konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bölücü terör hareketinin amacı, işlevi neyse, hangi görev verildiyse, o görevin yeni anayasaya da verildiğini söyledi.

Perinçek, şöyle konuştu:

"Bölücü terörün yaptığı işle yeni anayasa girişiminin yaptığı iş aynı. İkisi aynı. Açalım PKK'nın arkada kalan 20 yılda Türkiye'den isteklerine bakalım, sıralayalım alt alta, yeni anayasa girişiminde de aynı tasarıları görüyoruz. Terörist ne istiyorsa yeni anayasada onlar var. Bu anayasa Türkiye'nin, Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti'nin, Atatürk devrimciliğinin anayasası değil. Anayasaya canlı bombalara sokuyorlar. Canlı bombalar Suruç'ta, Ankara'nın göbeğinde patlıyor. Şimdi o canlı bombaları anayasada patlatmak istiyorlar. AKP'nin ve ne yazık ki CHP, HDP, üçünün anayasa konusundaki tasarıları aynı."

CHP ÜYESİ TEPKİ GÖSTERDİ

Salonda bulunan CHP üyesi Mehmet Soyer, Perinçek'in sözlerine, "Olmaz Başkan, CHP'yi ağzına alma. Anayasa benim hakkım. Ben CHP'li olarak, bir vatandaş, emekli olarak anayasa istiyorum" diyerek tepki gösterdi. Görevliler, Soyer'e müdahale ederek salondan çıkmasını istedi. Araya giren Perinçek, buna engel oldu ve "Siz benim misafirimsiniz" diyerek Soyer'in yerine oturmasını istedi.

Konuşmasına devam eden ve nüfus cüzdanını çıkararak gösteren Perinçek, "Bu nüfus kağıdını taşıyan, yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes anayasamıza göre Türk'tür. Şimdi 'Türk' lafını çıkartmak istiyorlar. 'Türk' denilmesinden hoşlanmıyorlar. CHP'nin seçim bildirgelerine bakın, yeni anayasa görüşlerine bakın, yeni anayasa komisyonundaki görüşlerine bakın hep bunu savundular. Onlar 'Türk' kelimesini çıkartmak istiyorlar. Yeni bir vatandaşlık tanımı yapıyorlar" dedi.

Mehmet Soyer, yeniden yerinden kalkıp Perinçek'e tepki gösterince salondakilerle tartıştı. Kapıya doğru yönelen Soyer, görevliler tarafından dışarıya çıkarıldı. Dışarıda gazetecilere açıklama yapan Soyer, 40 yıllık CHP'li olduğunu, Doğu Perinçek'in söyledikleri doğru ise partisinden istifa edeceğini söyledi.

İlgili Haberler

Güncel

Diyanet'ten bağışlara dolar ayarı

Güncel

Gümüşhane'de çatışma, operasyon sürüyor

Güncel

ABD Büyükelçiliği saldırganı: Son dönemde yaşananlara sinirlendim

Güncel

Giresun'da başından vurulan asker kurtarılamadı

Güncel

Trabzon'da yangın: 80 dönüm alan zarar gördü

Güncel

Almanya'dan İnsani Yardım Vakfı yasağına onay çıktı

Güncel

Hakkari'de 2 PKK mensubu öldürüldü

Güncel

Kaçan kurbanlık koçlar drone ile bulundu

Güncel

Tunceli'de patlama!

Güncel

Sosyal medya Atatürk'ün o videosuyla bayramlaşıyor

Güncel

Kurban bayramı rezilliği: Hayvanlar havasızlıktan öldü

Güncel

ABD Büyükelçiliği'ne ateş eden zanlıların ifadeleri ortaya çıktı