darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

HDP heyeti: Tunceli'deki yangına müdahale edilmiyor, vali manipüle ediyor

'Türkiye IMF'den borç almaya ikna edilmek istendi'

Düzce'deki saldırı için İlhan Cihaner uyardı: Meydan o kadar boş kalmaz

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan'ın Düzce'de Osmanlı Torunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği mensuplarınca tuzak kurularak saldırıya uğramasına CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner'den tepki geldi.

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın Medya Mahallesi programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Düzce'de gerçekleştirilen saldırı hakkında AKP'ye çarpıcı uyarıarda bulundu.

CHP Milletvekili Cihaner'in çarpıcı açıklamaları şöyle:

"BU BİR POLİTİK PLANIN YANSIMASI"

"Bunu yapanlar bir şekilde ödüllendirileceklerini düşünüyorlar. nitekim ödüllendirilenler de oldu. Hürriyet'i, CNN Türk'ü basanlar, Ahmet Hakan'ı darp edenler ödüllendirildi. Aralarından biri milletvekili yapıldı. Sorun şu aslında, otoriterleşen her rejim kendi paramiliter gruplarını oluşturur. Böyle bir sürece dolu dizgin gidiyoruz. Hatırlayın Tayyip Erdoğan'ın Gezi süreci ile başlayan 'Yüzde 50'yi zor evde tutuyoruz', 'Dininin kininin davacısı gençlik' perspektifi, 'Esnaf gerektiğinde polistir' sözlerinin sokağa yansımasını gördük. Bu da onun yansımalarından birisi. Ama çok daha ileri bir durum, çünkü artık bir örgütlenme söz konusu. Kadıköy'de kartopu oynayan bir genç, tam da o esnaflarla ilgili açıklamanın ardından bir esnaf tarafından bıçaklanarak öldürüldü.Savunmasında da Erdoğan'ın sözlerini referans vermişti. Bunun artık bir zihniyetin, potlitik bir planın, projenin parçası olduğunu görmemiz lazım. Kullandıkları sözcükler 'ajan', 'vatan haini' sürekli AKP elitlerinin neredeyse yüzde 60'ına hergün her kanaldan kullandıkları suçlamalar. Bunların bu şekilde yansıması kaçınılmaz.Bunlar basit tetikçiler ama, asıl oradaki yumruğun sahibi bilmemiz lazım ki AKP'nin elitleridir."

"MEYDAN O KADAR BOŞ KALMAZ"

"Sürekli toplumda muhalefeti düşmanlaştıran, beğenmediklerini söyleyen herkese 'ajan' ya da 'vatan haini' yaftası yapıştıranlardır. Yurttaşlarımızın nasıl bir tehlikeye doğru gittiğimizi görüp bunlardan uzak durması gerekir. Umuyorum ki yargı gerekeni yapar ama hiç umudumuz yok.Bunun karşısı da olur. İnsanların eli armut toplamaz. Eğer bunların devamı gelirse, kuşkusuz karşılarında da başka yapılar oluşmaya başlayacaktır. Asıl sıkıntı da odur. AKP elitlerinin bu tarz olaylardan hesap sormaları gerekir. Siz Soma'da daha bir gün önce yüzlerce arkadaşlarını toprağa vermiş ve gayet insani bir tepki vermiş birini üstelik polislerin arasında tekmeleyen birini danışman yaparsanız bu şiddeti meşrulaştırırsanız bu tarz olayların olması kaçınılmazdır. Ama unutulmasın ki bunun karşı şiddeti de oluşacaktır. Türkiye bunları yaşadı. Meydan o kadar boş kalmaz."

 

İlgili Haberler

Politika

Akşener'den Erdoğan'a: Suudi Kralı'na verdiğin nişanı geri al

Politika

Erdoğan'ın MKYK listesinde dikkat çeken detaylar

Politika

47 bin Suriyeli'nin ülkesine geçişi tamamlandı

Politika

AKP'den erken seçim iddialarına net yanıt

Politika

'AK Parti'de değişim sırası belediye başkanlarında'

Politika

AKP'den Abdullah Gül'e 'ihanet' suçlaması

Politika

Açığa alınan Şırnak eski Vali Yardımcısı tutuklandı: ByLock kullandığı tespit edildi

Politika

Kılıçdaroğlu: Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor

Politika

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na 'Annan' eleştirisi: CHP bu plana sert çıkmıştı

Politika

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak